Asset 2

افشاگر جدید مدعی شد که مدیران اف‌بی‌‌آی تحقیقات درباره هانتر بایدن را به تاخیر انداخته‌اند

افشاگران مدعی شدند که مدیران اف‌بی‌‌آی تحقیقات درباره لپ تاپ هانتر بایدن را به تاخیر انداخته‌اند «معاملات مالی مشکوک میلیون‌ دلاری» با افرا
جو بایدن، معاون رئیس جمهور وقت و هانتر بایدن (سمت چپ) در یک عکس فایل دیده می‌شوند. (David McNew/Getty Images)

به گفته یکی از جمهوری خواهان سنا در این هفته، یکی دیگر از افشاگران اف‌بی‌آی اعلام کرده است که این اداره تحقیقات خود را در مورد هارد دیسک لپ تاپ هانتر بایدن به تاخیر انداخته است.

سناتور رون جانسون (جمهوری‌خواه وسکانسین)، یکی از بازرسان برجسته در مورد بایدن، در ۲۳ اوت نامه‌ای به مایکل هوروویتز، بازرس کل وزارت دادگستری درباره آخرین ادعاهای این افشاگر  ارسال کرد.

جانسون با اشاره به اینکه مدیران اف‌بی‌آی در سطح محلی به کارمندان گفته‌اند که «شما به لپ‌تاپ هانتر بایدن نگاه نخواهید کرد»، نوشت: «اخیراً افشاگران با دفتر من تماس گرفته‌اند تا نگرانی‌های جدی در مورد نحوه کار اف‌بی‌آی با لپ‌تاپ هانتر بایدن را به اشتراک بگذارند.» این لپ‌تاپ در یک تعمیرگاه کامپیوتر در ایالت دلاور در سال ۲۰۱۹ پیدا شد.

جانسون گفت: ادعاهای جدید «حاکی از آن است که اف‌بی‌آی بررسی محتویات لپ‌تاپ هانتر بایدن را تا پس از انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آغاز نکرده است – احتمالاً یک سال پس از اینکه اف‌بی‌آی این لپ‌تاپ را در دسامبر ۲۰۱۹ به دست آورد.»

این افشاگر همچنین گفته است که مدیریت محلی اف‌بی‌آی اساساً گفته است که کارمندان «نمی‌خواهند دوباره نتیجه انتخابات را تغییر دهند،» احتمالاً به نامه سال ۲۰۱۶ جیمز کومی، رئیس سابق اف‌بی‌آی به کنگره درباره سرور ایمیل خصوصی هیلاری کلینتون اشاره می‌کند که چند روز قبل از انتخابات سراسری ۲۰۱۶ ارسال شد.

جانسون در نامه ۲۳ اوت نوشت: «بر اساس افشاگری‌های متعدد افشاگران معتبر برای من روشن است که نمی‌توان به اف‌بی‌آی در ارتباط با لپ‌تاپ هانتر بایدن اعتماد کرد. من از شما می‌خواهم که فوراً در مورد رفتار اف‌بی‌آی با لپ‌تاپ هانتر بایدن تحقیق کنید و با به‌دست‌آوردن تاریخچه اقدامات تحقیقاتی اف‌بی‌آی روی لپ‌تاپ هانتر بایدن که باید در سیستم مدیریت پرونده اف‌بی‌آی در دسترس باشد، شروع کنید.»

وزارت دادگستری از اظهار نظر در مورد نامه جانسون خودداری کرد.

جزئیات بیشتر

هنگامی که ماجرای لپ‌تاپ در اکتبر ۲۰۲۰، هفته‌ها قبل از انتخابات منتشر شد، جو بایدن، نامزد ریاست‌جمهوری وقت آمریکا و سایر دموکرات‌ها ادعا کردند که این اطلاعات نادرست است. در عین حال توییتر و فیس‌بوک اقدام به جلوگیری از اشتراک‌گذاری یا دسترسی به مقالات نیویورک پست کردند. محتویات این لپ‌تاپ روابط تجاری گسترده هانتر بایدن در خارج از کشور، از جمله با نهادهایی که با حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) در ارتباط بودند، آشکار کرد.

یکی از دستیاران سابق بایدن جوانتر، تونی بوبولینسکی، در اواخر سال ۲۰۲۰ گفت که ایمیل‌های افشا شده در گزارش نیویورک پست معتبر هستند و او در ماه مه ۲۰۱۷ ایمیلی درباره یک طرح تجاری با شرکت Oneida Holdings بایدن دریافت کرده است.

به گفته بوبولینسکی، در ایمیل‌های مربوط به شرکت انرژی چینی CEFC، حرف “H” به هانتر بایدن اشاره داشته و منظور از “big guy” (مرد بزرگ) جوبایدن بوده است.

پیش از آن، سناتورهای جمهوری‌خواه در سپتامبر ۲۰۲۰ نوشتند که هانتر بایدن «معاملات مالی مشکوک میلیون‌ دلاری» با افراد وابسته و افراد خارجی، از جمله همسر شهردار سابق مسکو و افراد مرتبط با حزب کمونیست چین انجام داده است.

هانتر بایدن در مصاحبه ای با ABC News و جاهای دیگر گفته است که هیچ فعالیت غیرقانونی نداشته و معاملات تجاری او درست بوده است. منابع ناشناس در دولت فدرال در روزهای اخیر به سی‌ان‌ان و دیگر رسانه‌ها گفته‌اند که بازرسان فدرال همچنان در حال بررسی امور مالی بایدن هستند.

مطالب دیگر:

کتاب جدیدی که واکسن‌ کووید۱۹ را به چالش می‌کشد

بایدن می‌گوید هیچ اطلاع قبلی از حمله اف بی آی به اقامتگاه ترامپ نداشته است

دیدگاه: چه سرنوشتی برای آمریکا رقم خواهد خورد؟

اخبار مرتبط