Asset 2

افشای طرح سری رژیم چین برای نابودی اعتقادات مردم جهان، همزمان با سفر ترودو به آسیا

افشای طرح سری رژیم چین برای نابودی اعتقادات مردم جهان، همزمان با سفر ترودو به آسیا
«هِ لیژی»، از زندانیان عقیدتی سابق عفو بین الملل، در این عکس از شکنجه ها و آنچه در زندان رژیم چین تجربه کرده، صحبت می کند. (Faluninfo.net)
افشای طرح سری رژیم چین برای نابودی اعتقادات مردم جهان، همزمان با سفر ترودو به آسیا
«هِ لیژی»، از زندانیان عقیدتی سابق عفو بین الملل، در این عکس از شکنجه ها و آنچه در زندان رژیم چین تجربه کرده، صحبت می کند.
(Faluninfo.net)

درحالی که «جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا، که اکنون در سفر آسیایی خود قصد دارد روابط خود را با پکن تقویت کند، یک زندانی سابق عقیدتی از نیت چین کمونیست پرده برداشت.

طبق اظهارات یکی ‌‌‌‏از زندانیان عقیدتی سابق عفو بین الملل، رژیم چین طرحی شوم را در آستین خود دارد. «هی لیژی»، ساکن تورنتو که اکنون در کانادا در امنیت به سر می‌‌‌‏برد، درماه مارس سال ۲۰۰۰، درحالیکه هنوز درچین بود، به دلیل باورهای معنوی‌‌‌‏اش، توسط پلیس ربوده شد.

پس‌‌‌‏از آن زمانی که در بازداشت خانگی به سر می‌‌‌‏برد، با هدف «تبدیل» و دست شستن از عقایدش، وادار به تماشای ویدئویی بسیار محرمانه از حزب کمونیست شد.

مضمون این ویدئو که طرح حزب کمونیست چین برای معتقدین مذهبی سراسر جهان بود، او را بسیار شوکه کرد. این ویدئو سخنرانی «یِ شیااووِن»، رئیس اداره امور مذهبی SARA را برای سران حزب و مقامات وزارتخانه‌‌‌‏های مختلف دولت نشان می‌‌‌‏داد.

این سخنرانی چند ماه پس ازآن صورت گرفت که جیانگ زمین، رئیس‌‌‌‏جمهور وقت چین، آزار و شکنجه روش معنوی فالون گونگ (فالون دافا) را آغاز کرد، اما با مقاومت بسیاری ازمقامات ارشد حزب مواجه شد، چرا که بسیاری از آنها در آن زمان خود نیز این روش را تمرین می‌‌‌‏کردند .

«شیااووِن» در این سخنرانی درحال متقاعد کردن مقامات بلندپایۀ دولتی برای ریشه کن کردن فالون گونگ بود. اقدامی که حزب برای دستیابی به هدف نهایی‌‌‌‏اش یعنی نابودی باورهای معنوی و «از بین بردن مفهوم خدا از ذهن مردم»، هم در چین و هم در سراسر دنیا، نیاز به انجام آن داشت.

به گفته «هی لیژی»، این مقام چینی در این ویدئو تشریح کرده که علت این که رژیم چین هنوز آزادی مذهب را در قانون اساسی خود دارد، استفاده از آن به عنوان تاکتیکی موقت و «گمراه کننده» بوده است. چرا که در صورت عدم به کارگیری این شگرد، باوجود جمعیت زیاد معتقدین و اقلیت‌‌‌‏های مذهبی در کشور که در منطقه وسعیی زندگی می‌‌‌‏کنند، بسیار بیگانه و متضاد به نظر می‌‌‌‏رسید.

 افشای طرح سری رژیم چین برای نابودی اعتقادات مردم جهان، همزمان با سفر ترودو به آسیا
تانک‌های چینی از میدان تیان‌ان‌من در پکن، چین عبور می‌کنند
(Feng Li/Getty Images)

او گفت: «هرچند درفضای شستشوی مغزی چین قصد داشتند ما را به این باور برسانند که کمونیسم خوب است، چرا که نوید دستیابی به هرآن چه که می‌‌‌‏خواهید را می‌‌‌‏دهد، اما من نمیدانستم که حزب درحال برنامه‌‌‌‏ریزی برای نابودی اعتقادات مذهبی و نابودی مفهوم معنوی خدا در میان مردم و ریشه کن کردن الوهیت در ذهن آنان بود.»

او افزود که این ویدئو آشکارا بیان می‌‌‌‏کرد که «رژیم چین می‌‌‌‏خواهد اعتقادات مردم را در سراسر جهان ریشه کن کند.»

«هی لیژی» گفت: «وقتی شنیدم که حزب کمونیست چین در تلاش برای از بین بردن باورهای معنوی است، اولین فکرم این بود که در واقع آنها می‌‌‌‏خواهند بشریت را از بین ببرند. بسیار شوکه شدم.»

او در محل کارش سرپرست است، مهندسی که در پکن جایزه هم دریافت کرده بود. از او خواستند ویدئو را ببیند، چرا که امیدوار بودند او را متقاعد کنند که تمرین فالون گونگ را کنار بگذارد و از آزار و شکنجه حزب کمونیست که می‌‌‌‏توانست زندگی حرفه‌‌‌‏ای، خانواده و آینده‌‏اش را نابود کند، نجات یابد.

گرگی در لباس گوسفند

خیلی زود پس‌‌‌‏از این که حزب کمونیست چین درجولای ۱۹۹۹ کمپین آزار و شکنجه فالون گونگ را آغاز کرد، مرکزی ویژه مانند گشتاپو برای دستگیری، بازداشت و زندانی کردن صدها هزار تن از پیروان این روش در اردوگاه های کاراجباری، تاسیس شد.

بسیاری ازافراد تحت شکنجه درگذشتند، بسیاری ازآنان شغل و خانواده‌‌‌‏هایشان را از دست دادند و آنطور که تحقیقات سال‌‌‌‏های بعدِ فعالان حقوق بشر نشان دادند، بسیاری از قربانیان مربوط به سیستم برداشت اجباری اعضای بدن بودند که توسط دولت حمایت می‌‌‌‏شد و جیب‌‌‌‏های مقامات درگیر با آن را با میلیاردها دلار پر کرده بود.

طبق گزارشی که سال گذشته توسط محققان کانادایی و آمریکایی منتشر شد، تخمین زده شد که تعداد این قتل‌‌‌‏عام‌‌‌‏ها برای به دست آوردن اندام‌‌‌‏هایشان، از سال ۲۰۰۰، حدود ۶۰هزار تا ۱۰۰هزار پیوند بوده که توسط حزب کمونیست هدایت و از طریق ارتش، نهادهای دولتی، بیمارستان‌‌‌‏ها و متخصصان پیوند انجام می‌‌‌‏شده است.

این موجب مأموریتی جدی برای «هی لیژی» و دیگر پیروان این روش شد تا درصدد مقابله و خنثی کردن تبلیغات منفی رژیم نسبت به تمرینی که آنان براساس اصول حقیقت،نیکخواهیوبردباری از آن بسیار بهره‌‌‌‏مند شده بودند، برآیند.

بنابراین او در هر فرصتی که به دست می‌‌‌‏آمد، درباره صلح‌‌‌‏آمیز بودن فالون دافا و دروغ‌‌‌‏های دولت با آشنایان و حتی غریبه‌‌‌‏ها سخن می‌‌‌‏گفت.

پس‌‌‌‏از شروع به تمرین فالون گونگ در ماه مارس ۲۰۰۰، او و همسرش به وسیله پلیس ربوده و بازداشت شدند. او به سبب باورش سه سال و نیم حبس را تحمل کرد. درنهایت با کمک کمپین بین‌‌‌‏المللی حقوق بشر از زندان آزاد شد.

اما بسیاری از زندانیان عقیدتی به اندازه او خوش شانس نیستند؛ صدها هزار نفر از تمرین‌‌‌‏کنندگان فالون گونگ وجود دارند که هنوز در چین زندانی هستند و بسیاری نیز به منظور برداشت اعضای بدن‌‌‌‏شان کشته شده‌‌‌‏اند.

او حزب کمونیست چین را «گرگی در لباس گوسفند» نامید و گفت که امیدوار است دولت‌‌‌‏های دموکراتیک جهان، ازجمله کانادا، که ممکن است درپی عقد قراردادی تجارتی با پکن باشند، فریب ظاهر این رژیم را نخورند.

او افزود که نگران است چین که در سال‌‌‌‏های اخیر، نفوذ بین‌‌‏المللی زیادی به دست آورده، روزی قادر شود آرزوی خود را که نابودی اعتقادات مذهبی مردم سراسر جهان است، محقق کند.

«هیِ لیژی» گفت: «درحالی که مردم نیاز دارند که در داشتن ایمان و اعتقادشان آزاد باشند، برنامه ریزی برای نابود کردن افکار مردم چیزی وحشتناک است.»

مطالب دیگر:

چرا تمرین معنوی و آرامش بخش فالون دافا در چین تحت آزار و شکنجه قرار دارد (ویدئو)

صف طولانی انتظار پیوند عضو در ایران و زمان کوتاه دو هفته‌‌‌‌‏ای دریافت عضو در چین

ادعای دروغ چین در توقف برداشت اعضای بدن از زندانیان محکوم به اعدام

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی