Search
Asset 2

دیدگاه: اف‌بی‌آی را تعطیل کنید (بخش ۱)

(Samira Bouaou/The Epoch Times)
(Samira Bouaou/The Epoch Times)

اف‌بی‌آی به مدتی طولانی سمبلی ستودنی از یک سازمان پلیس دولتی بود که بی‌ترحم، انسان‌های بد را تعقیب و قانون را غیرمغرضانه اعمال می‌کرد. این همان اف‌بی‌آی ترسیم‌شده در فیلم «دست‌نیافتنی‌ها»ست که در آن مامور الیوت نس، تیم ماموران مسلح و فداکار خود را در نبردی قهرمانانه علیه نیروهای جرائم سازمان‌یافته هدایت می‌کند.

فیلم دست‌نیافتنی‌ها را از ذهن خود پاک کنید. اف‌بی‌آی امروزی به طور کاملاً واضح و آشکار از رأس سازمان دچار فساد شده است. این موضوع ظاهراً از دوره پرزیدنت باراک اوباما آغاز شد، در دوره پرزیدنت ترامپ تداوم یافت و اکنون، تحت ریاست جمهوری پرزیدنت بایدن به پایین‌ترین نقطه تاسف‌بار خود رسیده است. اکنون وقت آن است جمهوری‌خواهان و محافظه‌کاران به برچیدن کامل اف‌بی‌آی فکر کنند.

می‌خواهم به دو داستان کاملاً متضاد اشاره کنم که نشان می‌دهند این سازمان، که زمانی مورد احترام همگان بود، چگونه به سازمانی غرضمند و حزب‌گرا تبدیل شده است. نحوه برخورد اف‌بی‌آی با فعالان ۶ ژانویه و معترضان آنتیفا و زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد را با یکدیگر مقایسه کنید.

اف‌بی‌آی همواره در حال تعقیب معترضان ۶ ژانویه بوده و در بسیاری موارد به سراغ برخی از هواداران ترامپ رفته است که در آن زمان، فقط در شهر واشنگتن یا گردهمایی حضور داشتند و هرگز در ورود به ساختمان کاپیتول نقشی نداشتند.

با آنهایی که دستگیر شده‌اند مانند تروریست‌های داخلی برخورد کرده‎‌اند و حتی با وجود این‌که اتهامات این افراد تنها در حد ورود غیرمجاز و بدون مجوز به یک ساختمان دولتی بوده است، آنان را در حملاتی کاملاً مسلحانه بازداشت کرده‌اند.

با متخلفان غیرخشن و خشن به مانند یکدیگر و بسیار بی‌رحمانه برخورد شده است. و تا به امروز، اف‌بی‌آی همچنان مشغول پخش تصاویر نوجوانان و افراد سالمند است و از مردم می‌خواهد در یافتن افراد فراری که به هر نحوی با وقایع ۶ ژانویه مرتبط بوده‌اند به آن‌ها کمک کنند.

حال این برخورد شدید را با تلاش ناکافی و حتی بی‌میل و رغبت اف‌بی‌آی نسبت به فعالان آنتیفا و زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد مقایسه کنید. این فعالان در یک بازه چند ماهه ثابت کرده‌اند بسیار خشن‌تر از افراد مذبور هستند. آنان چندین نفر را به قتل رسانده‌اند در حالیکه فعالان ترامپ هرگز کسی را نکشتند (تنها متوفی ۶ ژانویه اَشلی بابیت، یک هوادار ترامپ بود که بر اثر جراحت وارده از شلیک پلیس ساختمان کاپیتول به گردن، جان خود را از دست داد).

آن‌ها مغازه‌ها را غارت کردند، کلیساها را به آتش کشیدند، به پلیس حمله کردند و شهرواندن عادی که در رستوران مشغول صرف غذا بوده یا به دنبال زندگی روزمره خود بودند را مورد آزار قرار داده و به آنان حمله کردند و همواره از مجازات معاف بودند. هیچ خبری از حملات اف‌بی‌آی، دستگیری‌های سیستماتیک یا پخش پوسترهای «تحت تعقیب» در شبکه‌های اجتماعی هم نبود.

نوشته: دینش دی‌سوزا، نویسنده، فیلم‌ساز و میزبان پادکست روزانه دینش دی‌سوزا است.

نظرات بیان‌شده در این مقاله، نظرات نویسنده بوده و لزوما منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

هم‌پیمانان ترامپ اقدام به راه‌اندازی طرحی غیرانتفاعی با تمرکز بر تخلفات انتخاباتی کرده‌اند

شواهد نشان می‌دهد که ارتش چین با آزمایشگاهی در ووهان که روی ویروس کرونا کار می‌کرده، همکاری داشته است

ترامپ پس از ماه‌ها ممنوعیت از توئیتر، وب‌سایت ارتباطی خود را راه‌اندازی کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی