Asset 2

 فرماندار داکوتای جنوبی: دولت‌های ایالتی اقتصاد را ویران کردند، نه کووید۱۹

اقتصاد علت سقوط اقتصادی سال ۲۰۲۰ آمریکا، ایجاد محدودیت‌ها توسط دولت‌های محلی و ایالتی بوده است، نه پاندمی دولت اقتصاد را در هم کوبید
کریستی نوئم، فرماندار داکوتای جنوبی، در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران، در ۲۷ فوریه 2021

کریستی نوئم، فرماندار داکوتای جنوبی، در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران، در ۲۷ فوریه به حاضران گفت که علت سقوط اقتصادی سال ۲۰۲۰ آمریکا، ایجاد محدودیت‌ها توسط دولت‌های محلی و ایالتی بوده است، نه پاندمی. او گفت «کووید۱۹ اقتصاد را خرد نکرد. دولت اقتصاد را در هم کوبید.»

به گفته این مقام ایالتی «وزارت خزانه‌داری نمی‌‌تواند به اندازه کافی و مطابق خواسته‌های کنگره پول چاپ کند.»

نوئم به دلیل واکنشی که در برابر پاندمی داشته است هدف انتقاد رسانه‌ها و سیاستمداران دموکرات قرار گرفته است. داکوتای جنوبی تنها ایالتی بود که هرگز دستور تعطیلی مشاغل یا کلیساها و قرنطینه را صادر نکرد و از طبقه‌بندی مشاغل در دسته‌های غیرضروری خودداری کرد.

نوئم در میان چند فرمانداری بود که با قرنطینه و اعمال محدودیت‌های سنگین سراسری برای مقابله با ویروس حزب کمونیست چین (کرونا ویروس) مخالفت کرد. فرماندار فلوریدا، ران دسانتیس نیز چنین رویکردی داشت.

به گفته نوئم، این محدودیت‌ها منجر به یک فاجعه اقتصادی شد که در نقطه مقابل دستاوردهای دولت ترامپ قرار داشت.

او اضافه کرد که هیچ سابقه تاریخی و آزمایشات معتبری وجود ندارد که تأیید کند، اِعمال قرنطینه سراسری و محدودیت‌ها در مقابله با پاندمی کارایی دارد، و استدلال‌ها در مورد کارآیی آنها مورد اختلاف جناح‌های سیاسی است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، بارها و بارها فرمانداران و شهرداران دموکرات را متهم کرد که از طریق اعمال محدودیت‌ها و قرنطینه، اقدام به از بین بردن رونق اقتصادی که او در نتیجه کاهش مالیات‌ها و حذف مقررات دست و پاگیر ایجاد کرده بود، می‌کنند.

نوئم گفت که دکتر آنتونی فائوچی، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی و یکی از اعضای اصلی گروه ویژه ویروس کرونای کاخ سفید در دوران ترامپ، به او گفته است که بیمارستان‌های داکوتای جنوبی در بدترین دوره پاندمی، ۱۰ هزار بیمار را بستری کرده بودند. نوئم گفت که در واقع در بدترین حالت، بیمارستان‌های داکوتا ۶۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ را پذیرش کرده بودند.

نوئم که با تشویق‌های پرشور از جمعیت روبرو شد گفت که دکتر فائوچی خیلی اشتباه می‌کند.

او گفت «حتی در یک بیماری همه‌گیر، سیاست‌های بهداشت عمومی باید رفاه اقتصادی و اجتماعی مردم را در نظر بگیرد. مردم باید سقف بالای سر خود را حفظ کنند و آنها باید تغذیه خانواده خود را تأمین کنند.»

به گفته وی «در دولت (ایالتی) من، ما در برابر درخواست کنترل ویروس، از طریق هزینه کردن هر چیزی مقاومت کردیم. ما به علم، داده‌ها و حقایق نگاه کردیم و سپس رویکرد متعادلی را در پیش گرفتیم.»

نوئم گفت که در نتیجۀ این رویکرد، داکوتای جنوبی اکنون کمترین نرخ بیکاری در کشور را دارد و اقتصاد این ایالت در حال رونق است.

با وجود کنار گذاشتن محدودیت‌ها، داکوتای جنوبی در ۳۰ روز گذشته کمتر از ایالت‌های بزرگی که محدودیت‌ها را اعمال کردند، از جمله کالیفرنیا، نیویورک، نیوجرسی و پنسیلوانیا، موارد ابتلا به کووید ۱۹ را داشته است.

مطالب دیگر:

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۴: فرهنگ عامه، زیاده‌روی منحط

ویدئو: معاون اول بایدن در نقش رئیس جمهور

مقامات چینی از واکسن‌های جعلی کووید۱۹بهره‌برداری می‌کنند

ترامپ: اشاره به ریاست جمهوری ۲۰۲۴، انتقاد از بایدن و درخواست اتحاد جمهوری‌‌‏خواهان

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی