Search
Asset 2

اقدام تگزاس برای ساخت دیوار مرزی مخصوص خود و دستگیری مهاجران غیرقانونی

دستگیری طرح جامع جدید برای جلوگیری از عبور از مرزهای تگزاس به‌طور غیرقانونی در اجلاس امنیت مرزی در دل‌ریو با حضور مقامات ایالتی اعلام شد.
گَرِگ اَبِت، فرماندار تگزاس (Montinique Monroe/Getty Images)

گَرِگ اَبِت، فرماندار تگزاس، روز پنجشنبه از یک طرح مهم امنیتی مرزی خبر داد که شامل ایجاد موانع مخصوص خود در مرز مکزیک و دستگیری مهاجران غیرقانونی است.

طرح جامع جدید برای جلوگیری از عبور از مرزهای تگزاس به‌طور غیرقانونی در اجلاس امنیت مرزی در دل‌ریو با حضور مقامات ایالتی اعلام شد.

فرماندار جمهوری خواه تگزاس گفت که بودجه‌های ایالتی را که بیش از یک میلیارد دلار برای افزایش امنیت مرزها اختصاص می‌یابد را امضا خواهد کرد و تگزاس حصار مرزی خود را گسترش می‌دهد. او گفت جزئیات بیشتر در هفته آینده ارائه می‌شود.

او همچنین در توئیتر خود گفت که تگزاس مهاجران غیرقانونی را که وارد این ایالت می‌شوند دستگیر خواهد کرد و این کار را ارسال پیامی برای دیگر کسانی دانست که قصد مهاجرت غیرقانونی دارند.

دستور جدید بر اساس اعلامیه روز سه شنبه فرماندار تگزاس در واکنش به افزایش مداوم مهاجران غیرقانونی به نام «اعلامیه فاجعه» در امتداد مرز جنوبی تگزاس صادر شد.

اعلامیه فاجعه گرگ اَبِت به اداره ایمنی عمومی تگزاس دستور داده است که کلیه قوانین کیفری فدرال و ایالتی را برای ارتکاب جرم، ورود غیرقانونی، قاچاق و قاچاق انسان اجرا کند. در این اعلامیه همچنین به تخصیص فضای بیشتر برای زندانیان مهاجر غیرقانونی دستگیر شده اشاره شده است.

اَبِت گفت، همچنین به عنوان بخشی از طرح تقویت امنیت مرزی، «گروه ویژه فرماندار در مرز و امنیت داخلی» هر دو هفته جلسه خواهد داشت تا درباره به روزرسانی در مرزهای جنوبی بحث کرده و در مورد راه‌های جلوگیری از بحران توصیه‌هایی ارائه دهد. گروه ویژه نمایندگان از چندین سازمان دولتی تشکیل می‌شود.

علاوه بر این، هر دو ایالت تگزاس و آریزونا به یک قرارداد بین ایالتی، که یک معاهده کمک مدیریت اضطراری است متوسل می‌شوند، که براساس آن هر دو فرماندار ایالت‌ها به دنبال کسب پشتیبانی سایر ایالت‌ها برای اعزام مقامات اجرای قانون برای کمک به دستگیری و زندان هستند. این دو فرماندار می‌گویند که آنها همچنین به منابعی مانند هواپیماهای بدون سرنشین و هلی کوپتر برای کمک به زمین‌دارانی که به دلیل افزایش مهاجرت غیرقانونی متحمل خسارت شده‌اند، نیاز دارند.

در بیانیه ای، اَبِت گفت که سیاست‌های دولت بایدن منجر به بحران انسانی در مرزهای جنوبی با مهاجران غیرقانونی، مواد مخدر و قاچاق به تگزاس شده است.

اَبِت گفت در حالی که امنیت مرز به عهده دولت فدرال است، اما با افزایش این بحران، تگزاس نیز بیکار نخواهد نشست. او گفت این ایالت برای دستگیری و بازداشت افرادی که به‌طور غیرقانونی وارد تگزاس می‌شوند، با جوامعی که از بحران آسیب دیده‌اند همکاری می‌کند.

او گفت که این یک بحران بی‌سابقه است و تگزاس با قوی‌ترین و جامع‌ترین برنامه مرزی که تاکنون دیده است، واکنش نشان می‌دهد.

مطالب دیگر:

چشم‌انداز روابط ایالات متحده و چین: درس‌هایی از جنگ سرد

لیندزی گراهام: اگر تئوری نشت ویروس از آزمایشگاه ووهان اثبات می‌شد ترامپ در انتخابات برنده می شد

اتحادیه اروپا خواستار تحقیق بدون محدودیت در مورد منشأ کووید۱۹ شد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی