Search
Asset 2

المپیک ۲۰۲۰ یک سال به تعویق افتاد

Olympics-Tokyo-700x420-1-590x354
(Athit Perawongmetha/Reuters)

 

المپیک توکیو که قرار بود در تابستان امسال برگزار شود، به دلیل ویروس حزب کمونیست چین به مدت یک سال به تعویق افتاد.

اِپُک تایمز، از ویروس کرونا با عنوان ویروس حزب کمونیست چین یاد می‌کند زیرا پنهان‌کاری و سوء رفتار حزب کمونیست چین به این ویروس اجازه داد تا در سراسر چین منتشر شود و سپس یک بیماری همه گیر جهانی شود.

کمیته بین المللی المپیک (IOC) و کمیته برگزار کننده توکیو ۲۰۲۰ در شرایط فعلی و با استناد به نظر رئیس سازمان بهداشت جهانی که می‌گوید این بیماری روندی رو به رشد دارد و موارد ابتلا به آن، ساعت به ساعت افزایش می‌یابد، در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که المپیک به سال آینده موکول می‌گردد.

در بیانیه منتشر شده ذکر شده است که این تصمیم به خاطر حفظ سلامتی ورزشکاران و همه افرادی است که در المپیک حضور پیدا می‌کنند.

این بیانیه پس از نشستی منتشر شد که در آن، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و توماس باخ، رئیس  کمیته بین المللی المپیک، در آن حضور داشتند. در این نشست که روز سه شنبه برگزار شد، مقامات دیگری نظیر رئیس کمیته برگزار کننده توکیو ۲۰۲۰ و فرماندار توکیو نیز حضور داشتند.

طبق این بیانیه، باخ و آبه ابراز نگرانی مشترک خود راجع به بیماری همه گیر جهانی کووید ۱۹ و آنچه که در زندگی مردم انجام می‌دهد و تأثیر مهمی که بر آمادگی ورزشکاران جهانی دارد را ابراز کردند.

این بازی‌ها شامل المپیک و پارالمپیک توکیو، لغو نشده است، بلکه زمان برگزاری آن به تعویق می‌افتد و مشعل المپیک همچنان در ژاپن می‌ماند.

پیش از این، مسئولین المپیک، درخواست‌های مکرر مبنی بر لغو یا تعویق بازی‌ها را رد می‌کردند اما در نهایت تصمیم به تعویق گرفتند. پیش‌تر، کانادا و استرالیا انصراف خود را از حضور در المپیک اعلام کرده بودند.

این نخستین باری است که در تاریخ المپیک، بازی‌ها در شرایطی غیرجنگی به تعویق می‌افتد.

مطالب دیگر:

استراتژی محافظت طبیعی در برابر ویروس‌ها، از جمله کرونا ویروس

نام درست ویروس کشنده‌‌ای که در تمام دنیا پخش شده، چیست؟

تأثیرات مثبت مدیتیشن روی ذهن انسان چیست؟

« همه‌اش جعلی است »- عصبانیت ساکنان ووهان از پنهان کردن موارد آلوده به ویروس کرونا از سوی چین

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی