logo_eet

قانون‌گذاران آریزونا به دنبال دادخواستی برای جلوگیری از تعیین آرای الکترال هستند

وکلای رئیس جمهور دونالد ترامپ و قانونگذاران آریزونا در 30 نوامبر 2020 یک جلسه عمومی درباره صحت انتخابات در فنیکس برگزار کردند. (Mei Lee / The Epoch Times)
وکلای رئیس جمهور دونالد ترامپ و قانونگذاران آریزونا در 30 نوامبر 2020 یک جلسه عمومی درباره صحت انتخابات در فنیکس برگزار کردند. (Mei Lee / The Epoch Times)

در جلسه دادرسی عمومی آریزونا با حضور اعضای منتخب قانونگذار ایالتی و اعضای تیم حقوقی پرزیدنت دونالد ترامپ، قانونگذاران خواستار حمایت همکاران خود از دادخواستی شدند که تعیین آرای الکترال این ایالت را به تعویق می‌اندازد.

مارک فینچام، نماینده ایالت آریزونا در جلسه روز ۳۰ نوامبر در پاسخ به خبرنگاران ابراز امیدواری کرد که این دادخواست بین «۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده» آماده می شود (منبع). آریزونا دارای ۱۱ رای کالج الکترال است.

فینچام در مصاحبه خود گفت: «ما در حال پس گرفتن آرای الکترال خود هستیم، و آنها را اعلام نمی‌کنیم. من از همکارانمان در مجلس نماندگان و سنا درخواست می کنم تا از حق تعریف شده خودمان در قانون اساسی ایالات متحده استفاده کنیم. قانون اساسی در این زمینه به وضوح از محدود شدن مکانیزم کاری نمایندگان به اساسنامه های ایالتی جلوگیری می‌کند».

براساس گفته های فینچام، فرآیند این کار به راحتی به اتمام می رسد و از لحاظ قانونی لازم الاجرا خواهد بود: «برای این کار صرفا به اکثریت آرای سنا و مجلس نمایندگان احتیاج است، و این دو نهاد در کمتر از یک روز دادخواستی را برای جلوگیری از تعیین آرای الکترال تهیه می‌کنند. این دادخواست از لحاظ قانونی لازم الاجراست. شما را در دادگاه می بینم».

در این جلسه که در یک هتل در مرکز شهر «فینکس» برگزار شد، مجموعا ۹ قانون گذار ایالتی از حزب جمهوری خواه حضور داشتند. طبق گفته خبرگزاری «اسوشیتد پرس»، درخواست این افراد برای برگزاری جلسه در کاخ کنگره ایالات متحده توسط سخنگوی مجلس نمایندگان و رئیس سنا رد شده بود.

رودی جولیانی و جنا الیس، وکلای پرزیدنت ترامپ به همراه شاهدان با ادعای «تقلب انتخاباتی قابل توجه» در برابر اعضای قانون گذار آریزونا حاضر شدند. آنها همچنین از اکثریت جمهوری خواه در مجلس نمایندگان و سنا درخواست کردند تا از رای به تایید نتایج انتخابات خودداری کنند.

یک متخصص امنیت سایبری در جلسه دادرسی گفت که دفترچه راهنمای دستگاه های شرکت «دومینیون» کاربران را به اتصال به اینترنت راهنمایی می کرد، و این دستگاه ها به شکل مشابه در چندین ایالت در طول انتخابات به اینترنت متصل بوده اند.

فیل والدرون، متخصص امنیت سایبری و سرهنگ بازنشسته ارتش در این جلسه گفت: «ضخامت دفترچه راهنمای دستگاه دومینیون به ۴ سانتی متر می رسید. تیم من با مطالعه کامل دفترچه متوجه بخش هایی شد که در آن از اپراتور خواسته شده است که با استفاده از کابل اترنت (ethernet) دستگاه را به روتر متصل کند. به عبارت دیگر سیستم ها به اینترنت متصل بوده است».

«تیم های ما همچنین داده های شبکه شرکت دومینیون را در روز انتخابات بررسی کرده و متوجه افزایش ترافیک اینترنت در سرورهای دومینیون شده است. به طور خلاصه، کارکرد این سیستم ها آنچه به نظر می رسد نیست».

والدرون ادامه داد: «این دستگاه ها به اینترنت متصل هستند. شیوه پردازش، انتقال و ذخیره داده رای دهندگان شفاف نیست. در واقع این شرکت ها همیشه به بهانه محافظت از آدرس IP از هرگونه بازرسی خارجی در کدهای خود امتناع کرده اند».

در سال ۲۰۱۶ دونالد ترامپ با اختلاف کمتر از ۱۰۰.۰۰۰ رای برنده ۱۱ رای الکترال ایالت آریزونا شد. از ۱۷ انتخابات ریاست جمهوری برگزار شده بین سال های ۱۹۵۲ و ۲۰۱۶، تنها یک کاندیدای دموکرات (بیل کلینتون در سال ۱۹۹۶) در ایالت آریزونا پیروز شده است. (منبع)

کیتی هابز، معاون دموکرات فرماندار آریزونا روز ۳۰ نوامبر نتایج شمارش آرای ایالت را به صورت رسمی تایید کرد. او در کنفرانس خبری خود گفت که با وجود پاندمی کرونا و سایر پیچیدگی ها، «این ایالت عملکرد بسیار خوبی را در برگزاری و شرکت در انتخابات داشته است».

در جلسه دادرسی ۳۰ نوامبر، یک ناظر و کارگر حوزه انتخاباتی در شهر پیما به قانون گذاران جمهوری خواه گفت که مسئولان برگزاری انتخابات آرای افرادی را قبول می کردند که اطلاعات آنها در روز انتخابات به طور مناسب در لیست رای دهندگان مجاز آریزونا ثبت نشده بود.

آنا اورث، ناظر انتخابات در این باره گفت: «من باید رای افرادی را ثبت می‌کردم که به تازگی وارد شهر شده بودند. تعداد زیادی از آدرس ها متعلق به دو مجتمع آپارتمانی بود».

براساس گفته های اورث، تعداد زیادی از رای دهندگان کمتر از ۱ ماه پیش به آریزونا نقل مکان کرده بودند. او تخمین زده است که حدود ۲۰۰۰ نفر از سایر ایالت ها در این حوزه رای داده‌اند.

وب‌سایت انتخابات شهر پیما نشان می دهد که افرادی که «حداقل به مدت ۲۹ روز قبل از انتخابات» در شهر سکونت داشته اند مجاز به رای دادن هستند.

به گفته اورث، گواهینامه این افراد متعلق به سایر ایالت ها بود، اما آنها با نشان دادن قبض ساختمان‌های این شهر سعی در اثبات سکونت و رای دادن داشتند. اورث سپس ادعا کرد که یکی دیگر از ناظران انتخاباتی که از لس آنجلس به آریزونا آمده بود به او گفته است که برای «آبی کردن نتایج آریزونا» آنجاست. آبی رنگ نمادین حزب دموکرات است.

این ناظر انتخاباتی به اورث گفته بود که «ما مخصوصا اینجا آمده‌ایم تا نتیجه این حوزه را آبی کنیم. این یکی از شهرهای چالش برانگیز است. من از یک حوزه دیگر در شهر ماریکوپا آمده‌ام». اورث اضافه کرد که گروهی از این افراد در ماریکوپا حضور داشتند.

اورث گفت که وظیفه این ناظر اطمینان از اخذ رای از تمامی افرادی بود که مجاز به این کار نبودند. زمانی که اورث دلیل این کار را جویا شد، این ناظر پاسخ داد که برای این کار با چندین وکیل در ارتباط است. اورث گفته های خود را با آگاهی از مجازات شهادت دروغ به دادگاه ارائه کرده است.

علاوه بر این، حزب جمهوری خواه آریزونا درخواستی را برای بررسی پیش از موعد آرای پستی آماده کرده است. دادخواست این افراد علیه ۱۱ عضو الکترال دموکرات آریزونا همچنین به دنبال بررسی آرای کپی شده و نسخه اصل آنها در شهر ماریکوپا است.

این دادخواست توسط کلی وارد، رئیس حزب جمهوری خواه آریزونا آماده شده است.

حزب جمهوری خواه آریزونا در بیانیه خود گفت: «به زودی یک چالش قانونی رسمی با ادعای ناکافی بودن فرآیند پردازش و تایید آرای پستی در انتخابات ارائه می شود. فرآیند حیاتی تایید امضای هر برگ رای، تعیین کننده شمارش آنها در نتایج است».

تعیین اعضای الکترال

رودی جولیانی و جنا الیس، وکلای ترامپ در جلسه دادرسی از اکثریت جمهوری خواه در مجلس نمایندگان و سنا درخواست کردند تا از رای به تایید نتایج انتخابات خودداری کنند.

جولیانی خطاب به سناتورهای جمهوری خواه گفت: «از دست دادن شغل ارزش حفاظت از حق رای در آمریکا را دارد. تاریخ ما شاهد مردان و زنانی بوده است که برای حفظ حقوق و آزادی‌های مردم آمریکا اقدام کرده اند».

جولیانی گفت که براساس قانون اساسی ایالات متحده، قانون گذاران ایالتی صلاحیت تعیین اعضای الکترال را دارند. وی با اشاره به رای دیوان عالی مبنی بر توانایی انتخاب اعضای الکترال توسط مجلس نمایندگان و سنا گفت: «قانون گذاران ایالت آریزونا، شما از اختیارات کلی برای نظارت بر فرآیند انتخاب اعضای الکترال برخوردار هستید».

«من متوجه نمی‌شوم که چطور یک فرد صادق و درستکار می تواند اجازه چنین چیزی را بدهد».

الیس گفت که کارزار پرزیدنت ترامپ قصد ندارد تا با استفاده از قانون گذاران نتیجه انتخابات را تغییر بدهد؛ این صرفا به معنای جلوگیری از تایید تقلب احتمالی در نتایج است».

معاون فرماندار آریزونا تاکنون به درخواست رسانه ها برای اظهار نظر پاسخ نداده است. هابز پیش از این ادعا کرده بود که شواهدی از تقلب یا بی نظمی تاثیرگذار در نتیجه انتخابات را مشاهده نکرده است.

داده‌های کنونی نشان می دهد که جو بایدن، کاندیدای دموکرات با ۱۱.۰۰۰ رای در این ایالت از ترامپ پیشی گرفته است.

جولیانی پیش از این گفته بود که سیاست مداران و مسئولان سوسیالست به تدریج سعی در نقض آزادی آمریکایی‌ها را دارند، و فرآیند تقلب در انتخابات ۳ نوامبر هم بخشی از نقشه آنها بوده است. او در این باره گفت: «در ۲۰ سال گذشته به ما هشدار داده‌اند که استفاده از آرای پستی با تقلب قابل توجه همراه خواهد بود. جیمی کارتر، رئیس جمهور پیشین، دیوید سوتر، قاضی پیشین دیوان عالی و دموکرات های سرشناس در این باره به ما اخطار داده‌اند».

«پیش از این دموکرات ها با آرای پستی مخالف بوده‌اند، اما سیاست مداران جدید این دیدگاه را برای کسب پول و قدرت کنار گذاشته‌اند».

جولیانی گفت که بسیاری از موارد تقلب در آریزونا با آرای پستی در ارتباط بوده است. او در این باره گفت: «تقلب بلافاصله بعد از خارج کردن برگ رای از پاکت اتفاق می‌افتد».

شهردار پیشین نیویورک ادامه داد که صدها و هزاران رای پستی در شهرهای پیما و ماریکوپا باید باطل شوند. او گفت که ناظران انتخاباتی در آریزونا شاهد تقلب واضح بوده اند، و مواردی از ثبت بیش از یک رای برای هر نفر نیز مشاهده شده است.

مطالب دیگر:

اظهارات شاهد: کارمند فنی آریزونا در ایمیلی ناشناس ادعا می‌کند که در شهرستان پیما ۳۵هزار رأی به دموکرات‌ها داده شده است

 کارشناس تحلیل داده از ناهنجاری‌های متعدد نتایج انتخابات آمریکا می‌گوید

گتیزبرگ، پنسیلوانیا: جلسه دادرسی مجلس سنا مدارکِ دال بر تقلب گسترده در انتخابات را افشا می‌کند

تلاش مجلس آمریکا برای جلوگیری از جنایات برداشت اعضای بدن در چین

اخبار مرتبط