Search
Asset 2

دکتر الکساندر: بگذارید مردم ایمنی طبیعی پیدا کنند

الکساندر مشاور سابق دولت فدرال نیز در بین این افراد بود و مدعی شد قوانین اجباری کووید۱۹ نتوانسته مانع از انتقال ویروس شود.
جمعیت در 23 ژانویه 2022 در یادبود لینکلن برای تظاهرات «شکست دادن اجبارها» در واشنگتن جمع می‌شوند. (Lynn Lin/NTD)

چندین پزشک مشهور به جمعیت حدود ۳۰۰۰ نفری تظاهر کنندگان در راهپیمایی «اجبارها را شکست دهید» در ۲۳ژانویه در واشنگتن پیوستند. دکتر پاول الکساندر مشاور سابق دولت فدرال نیز در بین این افراد بود و مدعی شد قوانین اجباری کووید۱۹ نتوانسته مانع از انتقال ویروس شود.

الکساندر به برنامه «رهبران اندیشه امریکایی» در اپک تی‌وی گفت «در دو سال گذشته جامعه به شدت وحشت‌زده بوده است. علم به ما منع آمد و شد، بستن مدارس، اجبار به استفاده از ماسک را نشان داد و همه این کارها در پیشگیری از بیماری شکست خوردند. این سیاست‌ها شکست خورده‌اند.»

«و حالا وقت آن است که این شرایط اضطراری همه‌گیری را پایان دهیم. وقت آن رسیده که رو به جلو حرکت کنیم.»

در نقاطی مانند اسرائیل که تعداد زیادی از مردم واکسن زده‌اند و سیستم گذرنامه واکسیناسیون برای رستوران‌ها و کسب‌وکارهای مشابه وجود دارد، موارد کووید۱۹ اوج گرفته است. در ۲۲ژانویه این کشور که یکی از بالاترین نرخ‌های واکسیناسیون در جهان را دارد، بیشترین سابقه موارد کووید۱۹ در کشور را ثبت کرد.

طبق داده‌های دولت، در نیویورک و لس آنجلس نیز که سیستم گذرنامه واکسن به کار گرفته شده، موارد کووید۱۹ ناشی از سویه نسبتا ملایم امیکرون مانند همه دوره‌ها جهش زیادی داشته است.

الکساندر که در دولت ترامپ مشاور خدمات بهداشت و سلامت بود گفت «اگر واکسن از انتقال بیماری پیشگیری نمی‌کند و اگر … باز هم شاهدیم افراد واکسینه شده، از ابتلا مصون نیستند و به شدت به بیماری مبتلا می‌شوند و حتی ویروس را به افراد واکسینه شده نیز منتقل می‌کنند … چرا باید قوانین اجباری در این زمینه وضع کنیم؟»

«این اجبارها فقط در حال دو پاره کردن جامعه است. باید اجازه دهیم مردم خودشان ایمنی طبیعی به دست آورند زیرا ایمنی طبیعی بسیار بهتر عمل می‌کند.»

بعضی آمارها نشان می‌دهد در واشنگتن ۳۵۰۰۰ نفر در راهپیمایی شرکت کردند. بسیاری از معترضین خواستار پایان دادن به سیاست‌های واکسیناسیون اجباری بودند، از جمله قوانینی که آژانس‌های مختلف فدرال وضع کردند که شغل کارکنان وابسته به وضعیت واکسیناسیون آنها شد.

چندین پزشک دیگر که در راهپیمایی شرکت کردند نیز با برنامه «رهبران اندیشه امریکایی» صحبت کردند.

به گفته دکتر پاول ماریک که رییس بخش ریوی و مراقبت ویژه پزشکی دانشکده پزشکی ایسترن ویرجینیا در نورفلوک ویرجینیا بوده است، در مدت همه‌گیری کووید۱۹، «توانایی تشخیص درست و نادرست» از سوی نهادهای امریکایی و خروجی‌های خبرگزاری‌ها، برهم ریخته و واژگون شده است.

ماریک در ۲۳ ژانویه به برنامه «رهبران اندیشه امریکایی» گفت «بیشتر افرادی که روزنامه می‌خوانند یا به تلویزیون گوش می‌دهند هیچ اطلاع درستی ندارند و هر چه به آنها گفته می‌شود را باور می‌کنند. دروغ‌ها به قدری متقاعدکننده است که آنها با این دروغ‌ها متقاعد می‌شوند.»

او گفت «این دروغ‌ها» از سوی دولت فدرال و آژانس‌های مختلف دولتی درباره کووید۱۹ منتشر شده است.

ماریک گفت «آنها گوش مردم امریکا را از اخبار نادرست و اشتباه پر می‌کنند تا مردم امریکا را کنترل کنند.»

پزشک دیگری به نام دکتر ریچارد امرلینگ نفرولوژیست (کلیه‌شناس) به «رهبران اندیشه امریکایی» گفت «به دلیل قوانین اجباری» شغل خود را از دست داد.

او گفت «من هنوز یک پزشک هستم. هنوز باید کار کنم و همیشه می‌توانم روی پای خودم بایستم، اما بسیاری از مردمی که شغل خود را به دلیل قوانین اجباری واکسیناسیون کووید۱۹ از دست دادند، چنین امکانی ندارند. قوانین اجباری بسیار مخرب بوده‌اند. این قوانین مشخصا گسترش ویروس را متوقف نکرده‌اند… این یک سیاست وحشتناک پزشکی و بهداشت عمومی است.»

مطالب دیگر:

عضو هیئت مدیره فایزر پیشنهاد داد ماسک و واکسن اجباری پایان یابد

دیدگاه: شرایط اضطراری مربوط به همه‌‌گیری باید همین حالا تمام شود

هواوی ۱ میلیون دلار به تونی پودستا پرداخت کرد تا با کاخ سفید لابی کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی