Search
Asset 2

رئیس امنیت سایبری آمریکا: چین به دنبال تأثیرگذاری بر انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ است

امنیت سایبری ایالات متحده، گفت که بازیگران دولتی از جمله رژیم کمونیستی چین به دنبال تأثیرگذاری بر انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ آمریکا هستند.
بخشی از ارتش سایبری حزب کمونیست چین در یک عکس فاش شده بدون تاریخ، در شهرستان فانگ جنگ، شهر هاربین، چین. (The Epoch Times)

به گفته رئیس امنیت سایبری ایالات متحده، بازیگران دولتی از جمله رژیم کمونیستی چین به دنبال تأثیرگذاری بر انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ آمریکا هستند.

به گفته جن ایسترلی، مدیر سازمان امنیت سایبری و امنیت زیرساخت (CISA)، چین، ایران و روسیه همگی ممکن است به دنبال تأثیرگذاری بر انتخابات یا دخالت در فرآیندهای دموکراتیک آمریکا باشند.

ایسترلی در جریان سخنرانی اول نوامبر در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن، گفت: «ما نگران تلاش روسیه و ایران و چین برای تأثیرگذاری بر انتخابات ما هستیم.»

«وقتی به این دشمنانی فکر می‌کنید که می‌خواهند ما را به عنوان آمریکایی‌ها از هم جدا کنند و تلاش می‌کنند صداقت در انتخابات ما را تضعیف کنند، نگران‌کننده است.»

اظهارات ایسترلی پس از چندین افشاگری در ماه‌های اخیر در مورد چگونگی تلاش قدرت‌های خارجی متخاصم برای تضعیف ثبات در ایالات متحده بیان شد.

پلتفرم متا که مالک فیسبوک و اینستاگرام است، در ماه سپتامبر اعلام کرد که چندین عملیات نفوذ چین و روسیه را مختل کرده است. این عملیات در فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر رقیب متا انجام شده و به نظر می‌رسد که عمدتاً با هدف افزایش تضاد سیاسی در میان آمریکایی‌ها از طریق انتشار پست‌های دروغین و تحریک‌آمیز درباره موضوعات بحث‌برانگیز از جمله نژاد، سقط جنین، فاشیسم و ​​کنترل اسلحه انجام شده است.

به همین ترتیب، گزارشی که در ماه اکتبر توسط شرکت اطلاعاتی Recorded Future منتشر شد، نشان داد که بازیگران مستقر در چین با تضعیف اعتماد به قانونگذارانی که از حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) و سیستم دولتی ایالات متحده انتقاد می‌کردند، تلاش کردند بر انتخابات میان‌دوره‌ای آتی تأثیر بگذارند.

با این حال گزارش دیگری توسط تیم غیرانتفاعی Global Witness و Cybersecurity for Democracy (C4D) در دانشگاه نیویورک ادعا می‌کند که غول رسانه‌های اجتماعی تیک‌تاک نتوانسته است از ۹۰ درصد تبلیغات سیاسی با اطلاعات انتخاباتی گمراه‌کننده یا آشکارا نادرست جلوگیری کند، علی‌رغم اینکه این شرکت ادعا می‌کند این کار را انجام می‌دهد و به هیچ وجه اجازه تبلیغات سیاسی را نمی دهد.

ایسترلی گفت که نیاز به حفظ دفاع سایبری قوی در برابر چنین عملیاتی حیاتی است و ایالات متحده باید برای فعالیت‌هایی که برای ایجاد بی‌ثباتی طراحی شده‌اند، آماده باشد.

ایسترلی گفت: «زمان آن نیست که سپرهای‌مان را زمین بگذاریم. ما باید برای فعالیت‌های مخرب بالقوه آماده باشیم.»

«این چیزی است که دشمنان خارجی می خواهند. آنها می خواهند اختلال ایجاد کنند. آنها می خواهند اختلاف افکنی کنند. آنها کینه حزبی را دوست دارند. آنها از هم پاشیدن آمریکا را دوست دارند.»

ایسترلی که ۲۰ سال به عنوان افسر در ارتش ایالات متحده خدمت کرده است، گفت که در حال حاضر هیچ تهدید معتبر یا خاصی برای زیرساخت‌های انتخاباتی وجود ندارد، اما انواع عملیات نفوذی که اخیراً مشاهده شده می‌تواند به افزایش تعداد تهدیدات دیگر علیه آمریکایی‌ها که در تلاش برای برگزاری انتخابات‌اند کمک کند.

ایسترلی گفت که از ارعاب فیزیکی گرفته تا تهدید و اطلاعات نادرست، محیط تهدیدآمیزی که مردم عادی آمریکا که در پای صندوق‌های رای کار می‌کنند، پیچیده‌تر از همیشه است.

به همین منظور، ایسترلی گفت که تامین امنیت انتخابات یک فعالیت غیرحزبی است و آمریکایی‌ها باید برای حفاظت از سبک زندگی آمریکایی با افزایش سواد انتخاباتی و تضمین شرایط ایمن و انعطاف پذیر برای کارکنان نظرسنجی با یکدیگر همکاری کنند.

ایسترلی گفت: «دولت فدرال انتخابات را برگزار نمی‌کند. این مسئولان ایالتی و محلی هستند که این انتخابات را برگزار می‌کنند که در خط مقدم حفاظت از دموکراسی قرار دارند.»

«مقامات انتخاباتی بوروکرات‌های ناشناس و بی‌هویت نیستند. آنها خدمتگزاران دولتی متعهد هستند که در شهرستان‌ها و شهرها و جوامع ما زندگی می‌کنند. آنها افرادی هستند که ما در سالن بولینگ، رستوران و کلیسا می بینیم.»

«آنها سزاوار حمایت ما هستند… آنها سزاوار امنیت هستند.»

مطالب دیگر:

ژنرال سابق آمریکا: به‌قدرت رسیدن شی برای سومین بار به‌عنوان رهبر حزب کمونیست چین چالش بزرگی برای جهان آزاد است

فناوری‌های موشکی که توسط مالیات دهندگان آمریکایی از طریق دولت ایالات متحده تأمین مالی می‌شود، سر از چین درمی‌آورند

خرید زمینی در آمریکا توسط یک آزمایشگاه چینی برای پرورش میمون مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی