Search
Asset 2

امکانات جدید فیس‏بوک در پیش است

فیسبوک
GERARD JULIEN/AFP/Getty Images
فیسبوک
GERARD JULIEN/AFP/Getty Images

حالا می‌‏توانید به دوستانتان بگویید که مطلبی را که در فیس بوک گذاشته‌‏اند دوست ندارید. برای انجام این کار کافیست دکمه شست رو به پایین را فشار دهید.

اما به گزارش تک کرانچ «یکی از بزرگترین منابع آنلاین اخبار فن‌‏آوری»، فیس بوک در حال تعبیه یک نوار کامل شکلک در کنار دکمه تصویری «لایک» است. این نوار شامل شکلک برای خندیدن، شادی، تعجب، غم و خشم است؛ همچنین یک گزینه برای اینکه بگویید عاشق مطلب کسی هستید. با این روش به‌‏جای اینکه به فرد فقط بگویید مطلبی را دوست ندارید، می‌‏توانید تنوع انتخاب بیشتری داشته باشید.
برای نمونه تصویر زیر را بینید.

facebook-dislike-button
فیسبوک

متاسفانه این گزینه فعلا فقط برای کاربران در اسپانیا و ایرلند در دسترس است. زیرا آزمایش‌‏های اولیه در این دو کشور انجام می‌‏شود.
فیس بوک به تک کرانچ گفت دلیل انتخاب اسپانیا و ایرلند این است که بیشترین کاربر ملی«درون کشوری» دارند که دوستان زیادی در خارج از کشور ندارند و برای همین گزینه‌‏های خوبی برای آزمایش هستند. همچنین این دو کشور به زبان‌‏های اسپانیایی و انگلیسی صحبت می‎کنند که جزو رایج‌‏ترین زبان‌‏های دنیاست.
هنوز مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی در اختیار سایر کاربران در سراسر دنیا قرار می‌‏گیرد. ولی از آنجا که انتظار و تقاضای زیادی برای آن وجود دارد، به نظر نمی‌‏رسد فیس بوک زمانی طولانی برای آن صبر کند.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی