Search
Asset 2

 ترامپ: هنوز تمام نشده است

دولت ترامپ شرکت‌های به اصطلاح خصوصی چین که همگی به نحوی تحت تاثیر حزب کمونیست چین هستند را هدف قرار داد. کمونیسم یک ایدئولوژی سرکوب‌گر است
(Erin Schaff-Pool/Getty Images)

رئیس جمهور ترامپ قول داد که کمپین انتخاباتی وی «تلاش‌های قانونی خود را در مورد انتخابات ۳ نوامبر ادامه خواهد داد.»

وی گفت «نه، هنوز تمام نشده است. ما ادامه می‌دهیم و ادامه خواهیم داد. ما پرونده‌های محلی زیادی داریم.» ترامپ گفت که دادگاه عالی از رسیدگی به دادخواست تگزاس علیه میشیگان، جورجیا، پنسیلوانیا و ویسکانسین خودداری کرد. دادستان کل تگزاس، در یک دادخواست گفت که این ایالت‌ها قوانین انتخاباتی خود را تضعیف کرده و منجر به بی‌نظمی‌‌‌‏های گسترده شدند.

ترامپ در مصاحبه‌ای که صبح یکشنبه منتشر شد، به فاکس نیوز گفت: «آنها وقت بسیار کمی به ما می‌دهند، اما ما می‌خواهیم آن را تا آنجا که می‌توانیم سریع پیش ببریم. کلاهبرداری، دستکاری در آرا، انجام بسیاری از کارهای دیگر، هیچ کس حتی نمی‌تواند آن را باور کند.»

ترامپ جلسه کالج انتخاباتی در روز دوشنبه را صرفاً  گام دیگری در روند انتخابات ریاست جمهوری دانست. اپک‌تایمز تا زمان پایان یافتن چالش‌های قانونی مربوط به انتخابات، در باره نتیجه نهایی رقابت نظری نخواهد داد.

رئیس جمهور آمریکا گفت که  رقابت سوم نوامبر «تقلبی» بود و گفت که دموکرات‌های محلی «هم‌دست» با همتایان جمهوری‌خواهان خود در ارتکاب تقلب در انتخابات بودند.

ترامپ اصرار داشت «این مانند یک انتخابات پایاپای نبود. به جورجیا نگاه کنید. ما جورجیای بزرگ را بردیم. پنسیلوانیای بزرگ را بردیم. ویسکانسین بزرگ را بردیم.»

وی طی این مصاحبه گفت که به مبارزه ادامه خواهد داد، در غیر این صورت ایالات متحده به دلیل ادعای تقلب در انتخابات «یک رئیس جمهور نامشروع» خواهد داشت. «آنچه برای این کشور رخ داده است، ما آن چیزی است که برای یک کشور جهان سوم به وقوع می‌پیوندد.»

«من رئیس جمهور ایالات متحده هستم. من ۷۵ میلیون رأی آوردم. بیشترین تعداد آرا در تاریخ کشور ما توسط رئیس جمهور مستقر کسب شده است.»

دادگاه عالی روز جمعه اعلام کرد که دادخواست ایالت تگزاس رد می‌‌‌‏شود، و افزود که این ایالت صلاحیت طرح این دادخواست را ندارد.

حدود ۲۰ ایالت و همچنین بیش از ۱۰۰ قانونگذار مجلس نمایندگان از دادخواست تگزاس حمایت کردند.

در مقابل، دادستان‌های کل دموکرات‌ استدلال کردند که بندی از قانون الکترال، که تگزاس ادعا کرده است نقض شده است، اجازه نمی‌دهد برای تصمیم‌گیری ثانویه در دادگاه‌ها و قوه مقننه جایی وجود داشته باشد. آنها همچنین استدلال کردند که تغییرات انتخاباتی برای جلوگیری از شیوع ویروس حزب کمونیست چین (کرونا) بوده است.

در آخر هفته گذشته، طی یک سری توییت، ترامپ دادگاه عالی را به دلیل «ابراز علاقه صفر» به اتهامات تقلب در انتخابات مورد انتقاد قرار داد و وکیل ترامپ، جنا الیس گفت که اقدام دادگاه از نظر اخلاقی منزجرکننده است.

مطالب دیگر:

سیدنی پاول: ترامپ می‌تواند ماشه فرمان اجرایی ۲۰۱۸ در مورد  مداخله خارجی در انتخابات  را بکشد

درگیری معترضین در واشنگتن، حداقل ۴ جراحت با چاقو و ۲۳ بازداشتی در پی داشت

جولیانی: ترامپ با تنظیم مجدد چالش‌‌‏های انتخاباتی مشابه ایالت تگزاس موافقت کرد

سیدنی پاول: آرای تقلبی از چین، همچنان به ایالات متحده می‌آیند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی