logo_eet

انتخابات استان انتاریوی کانادا: آنچه که احزاب وعده می‌دهند

(Photo credit should read JOHN HRYNIUK/AFP via Getty Images)
(Photo credit should read JOHN HRYNIUK/AFP via Getty Images)

مبارزات انتخاباتی استانی انتاریو رسماً در روز چهارم می آغاز شد و روز انتخابات دوم ژوئن تعیین شده است. در اینجا نگاهی مختصر داریم به آنچه که شش حزب فعلی با حداقل یک عضو پارلمان استانی در بیانیه‌های خود ارائه داده‌اند.

حزب محافظه کار مترقی (داگ فورد)

دولت محافظه کار فورد اعلامیه‌های متعددی را ارائه کرده است که نشان دهنده برنامه‌ای برای افزایش هزینه‌ها و وعده کاهش هزینه‌های زندگی در انتاریو در دوران پس از همه گیری است.

اخیراً، دولت بودجه قبل از انتخابات خود را با عنوان «طرح ساخت انتاریو» اعلام کرد که هزینه‌های بی‌سابقه ۱۹۸.۶ میلیارد دلاری را پیش‌بینی کرده بود که ۱۷۸.۳ میلیارد دلار آن برای مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و تحصیلات پس از متوسطه، کودکان و خدمات اجتماعی، و بخش‌های دادگستری به همراه سایر برنامه‌ها از جمله اینترنت پرسرعت و زیرساخت‌های حمل و نقل و ترانزیت است.

از مبلغ باقیمانده، ۶.۹ میلیارد دلار صرف بودجه برای واکنش به کووید۱۹ و ۱۳.۵ میلیارد دلار به سود بدهی تخصیص داده می‌شود.

همچنین این حزب افزایش حداقل دستمزد به ۱۵.۵۰ دلار را پیشنهاد می‌کند که از ۱ اکتبر اجرایی می‌شود، و متعهد می‌شود که به طور متوسط ​​۳۰۰ دلار تخفیف مالیاتی اضافی برای کارگران کم‌درآمد از طریق اعتبار مالیاتی افراد کم‌درآمد و خانواده‌ها ارائه کند.

در ۲۸ آوریل، دولت اعتبار مالیاتی جدیدی را برای سالمندانی که در منزل تحت مراقبت قرار می‌گیرند پیشنهاد کرد که به دنبال کمک به هزینه ویزیت پرستاران و تجهیزات پزشکی با بازپرداخت ۲۵ درصد از هزینه‌ها تا سقف ۶۰۰۰ دلار است که حداکثر اعتبار آن ۱۵۰۰ دلار است.

یک ماه قبل از شروع کمپین، دولت فورد طرح مسکنی را منتشر کرد که هدف آن رسیدگی به افزایش هزینه‌ها در بازار املاک و مستغلات انتاریو است. این به دنبال توانمندسازی شهرداری‌ها از طریق ابزار زیرساخت‌های اجتماعی و شتاب‌دهنده مسکن برای تسریع روند تأییدیه‌های مسکن غیرانتفاعی و سایر پروژه‌های ساختمانی است.

همچنین متعهد شده است که ۱۹ میلیون دلار را طی سه سال آینده برای کاهش معوقات در دعاوی مربوط به زمین انتاریو و صاحبخانه و مستاجر اختصاص دهد.

حزب دموکراتیک جدید (NDP)

این حزب در برنامه انتخاباتی خود که در ۲۵ آوریل منتشر شد، به رهبری آندریا هوروات اعلامیه‌هایی را صادر کرده است که متعهد به افزایش هزینه‌ها با تمرکز بر رسیدگی به نگرانی‌های مردم انتاریا در مورد افزایش هزینه زندگی و احیای سیستم مراقبت‌های بهداشتی استانی است.

با بیانیه این حزب با تمرکز ویژه بر بحران مسکن است، که میگوید دولت هوروات «سخت کار خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که هر انتاریایی مکانی مناسب و مقرون به صرفه برای زندگی داشته باشد، در هر کجا که زندگی می کنید، خواه اجاره می‌کند یا می خرد»

این حزب متعهد می‌شود که به منطقه بندی ممنوعه پایان دهد و عرضه خانه‌های مقرون به صرفه را با به روز رسانی قوانین منطقه بندی افزایش دهد تا ساخت خانه های دوبلکس، تریپلکس و خانه‌های شهری بیشتر شود.

علاوه بر این، قول می‌دهد حداقل ۲۵۰ هزار خانه استیجاری ارزان قیمت را طی ۱۰ سال آینده از طریق یک آژانس مسکن تازه تاسیس بسازد و مالیات بر جای بی سکنه را در برنامه خود بگذارد. طبق این برنامه، این مالیات طی دو سال با نرخ ۲ درصد از ارزش ارزیابی شده مرحله به مرحله اجرا می‌شود. این حزب همچنین متعهد می‌شود که هر روزنه‌ای که به سرمایه‌گذاران ثروتمند اجازه می‌دهد مالیات ندهند را ببندد.

در مورد مراقبت از کودکان، این حزب قول می‌دهد که استان‌های دیگر را در امضای توافقنامه با دولت فدرال که به مراقبت از کودکان روزانه ۱۰ دلار تخصیص داده می‌‏شود، و همچنین افزایش دستمزد استاندارد برای کارکنان مراقبت از کودکان به ۲۰ الی ۲۵ دلار در ساعت دنبال کند.

برای احیای سیستم مراقبت‌های بهداشتی پس از کووید، ان‌دی‌پی قول می‌دهد که با معکوس کردن کاهش‌های دولت‌های لیبرال و محافظه‌کار قبلی و افزایش سرمایه‌گذاری برای بهبود سیستم، به پیشرفت «خزنده» به سمت هزینه‌های کاربران و خصوصی‌سازی پایان دهد.

حزب ان‌دی‌پی با تمرکز بر سلامت روان جوانان، طی سه سال آینده ۱۳۰ میلیون دلار را به اهدافی مانند ایجاد خدمات درمانی فشرده و افزایش دسترسی به روان درمانی، مشاوره و خانواده درمانی اختصاص خواهد داد. همچنین اعلام کرد در این خصوص به دنبال پیروی از دولت فدرال و ارائه طرحی برای ایجاد یک برنامه جهانی داروسازی است.

حزب لیبرال (استیون دل دوکا)

این حزب در پلتفرم خود که در ۹ می منتشر شد، با رهبری استیون دل دوکا متعهد شد که هزینه‌های خود را برای رسیدگی به چالش‌های اقتصاد پس از همه‌گیری در چند سال آینده افزایش دهد. به طوری که کسری ۱۹.۹ میلیارد دلاری را برای سال مالی جاری با ۱۶.۴ میلیارد دلار هزینه جدید در چهار سال آینده و حذف کسری تا ۲۰۲۶-۲۰۲۷ پیش بینی کرده است.

لیبرال‌ها با تعهد برای رسیدگی به بحران مسکن، وعده ساخت ۱.۵ میلیون خانه جدید را در ۱۰ سال آینده می‌دهند که به گفته آنها سرعت ساخت و ساز در دهه گذشته را دو برابر خواهد کرد. آنها قول می‌دهند که عرضه را برای پاسخگویی به تقاضا از طریق پیگیری تشریفاتی که قیمت‌ها را بالا نگه می‌دارد، افزایش دهند و با «باز کردن قفل زمین‌های استانی بیشتر با دفن خطوط انتقال برق و توسعه مجدد مراکز تجاری و ادارات کم استفاده» این هدف را محقق سازند.

آنها همچنین مالیات های جدیدی را بر خانه های خالی در مناطق شهری وضع خواهند کرد.

این حزب برای رسیدگی به زمان انتظار طولانی در سیستم مراقبت‌های بهداشتی انتاریو، قول داده است که یک میلیارد دلار اختصاص دهند تا بیمارستان‌ها بتوانند «به طور قابل‌توجهی بالاتر از حجم قبل از همه‌گیری عمل کنند» و «بازگشت به زمان‌های انتظار قبل از همه‌گیری تا قبل از همه‌گیری» را پایان سال ۲۰۲۲» دانسته است.

دل دوکا همچنین اخیراً اعلام کرد که واکسن کووید۱۹ را به لیست ایمن سازی مدارس اضافه خواهد کرد.

حزب سبز (مایک شراینر)

حزب سبز همچنین مجموعه‌ای از برنامه‌ها را اعلام کرده است که عمدتاً بر مقرون به صرفه بودن مسکن و آب و هوا متمرکز است.

طرح مسکن آن بر سه رکن اصلی استوار است: متصل، مقرون به صرفه و پایدار. این شرکت متعهد شده است که «محله‌های ۱۵ دقیقه‌ای» قابل پیاده‌روی بسازد که ارتباط با خانواده و دوستان را آسان‌تر کرده و وابستگی به خودرو را کاهش می‌دهد.

این حزب همچنین قول داده است که طی ۱۰ سال، ۱۰۰ هزار خانه اجاره‌ای جدید و مقرون به صرفه بسازد و ۵ میلیارد دلار برای برنامه ساختمان سبز با تمرکز بر صرفه جویی در انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اختصاص دهد.

در ۹ می، مایک شراینر اعلام کرد که سبزها طرح حمایت از خرید خانه را برای اولین بار معرفی خواهند کرد. این طرح قصد دارد به مناقصه‌های کور پایان دهد و مالیات بر سوداگری خانه‌های متعدد و مالیات بر خانه‌های خالی را برای کاهش تقاضای سوداگرانه و آزاد کردن خانه‌ها برای خریدارانی که برای اولین بار خریداری می‌کنند، اعمال کند.

در مورد آب و هوا، طرح سبزها در نظر دارد با اتخاذ استراتژی صفر خالص ۲۰۴۵ که بر ایجاد یک اقتصاد پاک تاکید دارد، آلودگی آب و هوا را از بین ببرد. این شامل حمایت از مشاغل سبز و تشویق مشاغل سبز با دادن مهارت و تجربه به ۶۰ هزار جوان در چهار سال آینده برای بهسازی انرژی و ایجاد برنامه‌های انرژی تجدیدپذیر می‌شود.

این حزب همچنین با الزام صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش عمومی برای حذف سریع سرمایه‌گذاری در سوخت‌های فسیلی، تأمین مالی پایدار را تشویق می‌کند.

برای مقرون‌به‌صرفه‌تر کردن حمل‌ونقل و کمک به مشکل تغییرات آب‌وهوایی، سبزها همچنین در ۷ می اعلام کردند که طرحی را برای مقرون‌به‌صرفه‌تر کردن «رانندگی و دوچرخه‌سواری برقی» ارائه خواهند کرد. برای خودروهای برقی نو و دست دوم به ترتیب تا ۱۰ هزار دلار و هزار دلار مشوق ارائه می‌کنند. این طرح همچنین قصد دارد با گسترش و بهبود زیرساخت‌های شارژ در سراسر استان، وسایل نقلیه الکتریکی را در دسترس‌تر کند.

حزب آبی جدید (جیم کاراهالیوس)

حزب تازه تاسیس آبی جدید تحت رهبری جیم کاراهالیوس، متعهد می‌شود که یک جایگزین محافظه‌کار برای دیگر احزاب اصلی، با تمرکز بر مسئولیت پذیری و مدیریت دولت در مقابله با کووید ۱۹ ارائه دهد.

این حزب در طرح جدید خود، وعده داده است که در صورت انتخاب شدن، به تمام محدودیتهای کووید۱۹ پایان دهد و برای کسانی که تحت تأثیر این دستورات اجرا شده در سطوح استانی و فدرال آسیب دیده‌اند، جبران خسارت کند.

این حزب همچنین وعده تقویت پاسخگویی سیاسی از طریق لغو یارانه ۱۰۰ میلیون دلاری مالیات دهندگان به احزاب سیاسی و جلوگیری تقلب در انتخابات درون حزبی را می‌دهد.

علاوه بر این، این حزب به دنبال ترویج مطبوعات آزاد و مستقل و «کاهش بودجه از رسانه‌های مستقر»، مانند مالیات بر رسانه‌های شرکتی که از یارانه ۶۰۰ میلیون دلاری دولت فدرال بهره می‌برند، است.

این حزب همچنین متعهد شده است که اقتصاد انتاریو را سالانه ۵ درصد رشد دهد، که می‌گوید با حذف توربین‌های بادی برای بهبود بهره وری و کاهش قیمت برق آغاز می‌شود. همچنین مالیات اچ‌اس‌تی را از ۱۳ درصد به ۱۰ درصد کاهش می‌دهد و مالیات کربن را حذف می‌کند.

حزب انتاریو (درک اسلون)

یکی دیگر از تازه‌کارها، حزب انتاریو به رهبری درک اسلون، نماینده سابق محافظه‌کار، متعهد شده است که یک جایگزین محافظه‌کار را با تأکید بر دولت محدود و «حق مسلم زندگی، آزادی و مالکیت خصوصی» بر اساس منشور خود ارائه دهد.

این حزب در پلتفرم خود، با محافظت از افرادی که در محل کار یا مدرسه خود به دلیل رعایت حقوق عقیدتی یا آزادی بیان خود هدف قرار گرفته‌اند، از حقوق اعتقادی دفاع می‌کند. این سازمان وعده می‌دهد که بودجه استانی را از هر سازمانی که یارانه‌ای استانی دریافت می‌کند، و اعضای خود را مجبور به مخالفت یا انکار عقاید مذهبی یا اعتقادات اخلاقی خود می‌کند یا علیه کسانی که دیدگاه‌های خاصی را ابراز می‌کنند تبعیض می‌کند، قطع می‌کند.

این حزب همچنین متعهد می‌شود که به تمام دستورات کووید۱۹ تحمیل‌شده توسط دولت فورد پایان دهد و قوانینی را برای کاهش قدرت دولت برای جلوگیری از اعمال قرنطینه‌های بیشتر تصویب کند.

برای رسیدگی به بحران مسکن، این حزب قول می‌دهد که ممنوعیت خرید خارجی خانه‌های مسکونی را ایجاد کند و به قدرت‌هایی شبیه به کبک برای تعدیل نرخ‌های مهاجرت و الگوهای اسکان برای کاهش تقاضای مسکن غیرقابل حمایت در بسیاری از مناطق شهری انتاریو دست یابد.

حزب انتاریو همچنین متعهد می‌شود بودجه بیشتری را به بیمارستان‌ها اختصاص دهد تا ظرفیت تخت خود را افزایش داده و کارگران بیشتری را استخدام کند و در عین حال شرکت‌های خصوصی و سازمان‌های غیرانتفاعی را قادر می‌سازد تا بیمارستان‌های خود را بسازند و مدیریت کنند.

مطالب دیگر:

با پزشکانی که به دلیل زیر سوال بردن واکسن کرونا مجازات یا تهدید شده‌اند آشنا شوید (بخش ۲)

گروه‌های حامی اعتراض به خرید توییتر توسط ایلان ماسک، با بنیاد سوروس و بیل گیتس در ارتباط هستند

مشاور ارشد پوتین نسبت به «قحطی جهانی» تا پایان سال جاری هشدار داد

اخبار مرتبط