logo_eet

«انتخابات ایالات متحده نبرد بین نیکی و پلیدی است»

انتخابات ایالات متحده انتخاب بین دو نامزد نیست، انتخاب بین نیکی و پلیدی، و نیز انتخاب سؤال نهایی برای بشر است: یک جامعه آزاد یا کمونیسم
تجمع حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در 6 نوامبر2020 جلوی اداره انتخابات شهرستان ماریکوپا در فینکس، آریزونا. (Courtney Pedroza/Getty Images)

نوشته: مینگهویی

نتیجه انتخابات ایالات متحده هنوز مشخص نیست. در چین، گرچه حزب کمونیست چین تلاش کرده است توجه مردم را از این انتخابات منحرف کند، این موضوع همچنان در بین کاربران اینترنت در چین موضوعی داغ است.

در ۵نوامبر، چهار موضوع درباره «انتخابات ایالات متحده» ۶.۴۱میلیارد کلیک خورد و با ۱.۴۱۴میلیون نظر جزء ۱۰ جستجوی داغ برتر در ویبو شناخته شد. ویبو یک بستر رسانه اجتماعی در چین است. از میان این چهار موضوع، موضوع مربوط به تنظیم شکایات تیم حقوقی ترامپ در سه ایالت اصلی تعیین‌کنندۀ برندۀ انتخابات موضوعی بود که کاربران بیشتر از موضوعات دیگر جستجویش کردند و ۸میلیون نظر درباره‌اش منتشر شد.

نبرد نهایی بین نیکی و پلیدی

قبل از انتخابات، وب‌سایت چینی نت‌ایز مقاله‌ای را منتشر کرد با عنوان «انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده: آن کشمکش قدرتِ بر سر حرم‌سرای امپراتوری نیست، برخورد سیستم‌های ارزش و نبرد نهایی بین نیکی و پلیدی است.»

این مقاله از «اخبار جعلی» شایعِ در رسانه‌های جریان اصلی در ایالات متحده و سیاست‌های چپ‌گرایانه آنها، مانند قانونی‌کردن استفاده از ماری‌جوانا، توالت مشترک زن و مرد، هم‌جنس‌گرایی و سقط جنین به‌شدت انتقاد می‌کند.

در این مقاله همچنین آمده است: «رسوایی لپ‌تاپِ پسر جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های فساد در تاریخ ایالات متحده است. آن فعالیت‌های جنایی جنسی، ‌مصرف مواد مخدر و فساد چند تن از مقامات عالی‌رتبه را در دولت ایالات متحده آشکار کرد. جو بایدن تنها بازنده این رسوایی نبود، رسانه‌های سنتی جریان اصلی نیز بازنده این جریان بودند، درحالی‌که تقریباً هیچ یک از آنها براساس پایه‌ای‌ترین مفهوم انصاف این رسوایی‌ را گزارش نکردند.»

این مقاله، رئیس‌جمهور ترامپ را به‌دلیل حفظ ارزش‌های سنتی ایالات متحده مورد ستایش قرار می‌دهد. در این مقاله آمده است: «آنها ازدواج سنتی، خانواده و اخلاقیات پایه‌ای را ترویج می‌دهند. آنها بدون تکیه بر مزایای رفاهی، سخت‌کوشی و پایداری شخصی را ترویج می‌دهند. آنها درست و نادرست را از هم تمیز می‌دهند و اعتقاد دارند که بین این دو هیچ‌گونه منطقه خاکستری وجود ندارد. اگر مردم قانون را نقض کنند، قانون را نقض می‌کنند.»

این مقاله در پایان اشاره می‌کند که انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا «دیگر بازی‌های کشمکش مضحک بر سر حرمسرای امپراتوری نیست، نبردی مقدس بین ارزش‌های مختلف، ستیز بین نیکی و پلیدی، مشخص‌کننده آینده این کشور و حتی فراتر، آینده جهان است!»

بیش از ۵۰۰۰ کاربر اینترنت این مقاله را «لایک» کردند. اگرچه آن پس از مدت کوتاهی از این وب‌سایت حذف شد، برخی همچنان آن را در شبکه‌های اجتماعی پخش کردند.

علاوه بر کاربران اینترنت در چین که آشکارا از ترامپ حمایت می‌کنند، برخی از فرزندان مقامات ارشدِ برجسته و بانفوذ حزب کمونیست چین نیز در حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی، حمایت خود را از ترامپ ابراز داشته‌اند.

امید حزب کمونیست چین به اینکه رئیس‌جمهور ایالات متحده نمایندۀ منافع چین باشد، نه منافع آمریکا

طی کنفرانسی مطبوعاتی در ۵نوامبر۲۰۲۰، لو یوچنگ، معاون وزیر امور خارجه چین، گفت: «ما امیدواریم که دولت بعدی ایالات متحده پس از مدتی کوحتاه با چین دیدار ‌کند.»

این آرزوی حزب کمونیست چین است که رئیس‌جمهور منتخبِ جدید ایالات متحده نمایندۀ منافع چین باشد نه نمایندۀ منافع ایالات متحده.

بر اساس گزارش ۲۰۱۸ هوور با عنوان «نفوذ چین و منافع آمریکا: ترویج هشیاری سازنده»، گفته می‌شود که «فعالیت‌های نفوذ چین به ورای تمرکز سنتی جبهه متحدشان در جوامع دیاسپورا رفته است تا طیف وسیع‌تری از بخش‌ها را در جوامع غربی هدف قرار دهد، ازجمله اندیشکده‌‌ها، دانشگاه‌ها و رسانه‌ها تا نهادهای دولتیِ محلی و ملی.»

به‌عبارت دیگر، حزب کمونیست چین هرگز دست از سوءاستفاده و بهره‌برداری از شکاف‌های نهادهای فوق و سیاستمداران، برای پیشبرد برنامه خود به‌قیمت منافع ملی آمریکا دست برنمی‌دارد. یکی از این نمونه‌ها رسوایی لپ‌تاپی است که پیش‌تر به آن اشاره شد.

برطبقِ ایمیل‌های بازیابی‌شده از لپ‌تاپ گمشدۀ هانتر بایدن، خانواده بایدن روابط تجاری گسترده‌ای با حزب کمونیست چین دارد. آقای تونی بوبولینسکی شخصی است که به‌عنوان «مدیر عامل شرکت هلدینگ سینوهاوک» استخدام شده بود «که مشارکتی بود بین خانواده بایدن و چینی‌ها که در سی‌ای‌اِف‌سی به‌ریاست یِه عمل می‌کردند.» او طی بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: «چینی‌ها واقعاً روی مسائل مالی [بازگشت سرمایه] سالم متمرکز نبودند. آنها به این کار به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری سیاسی یا نفوذ نگاه می‌کردند» و خود جو بایدن که در یکی از ایمیل‌ها با ‌عنوان «بزرگ‌مرد» به او اشاره شده بود، ۱۰درصد از «سهام» این شرکت را دریافت می‌کرد.

تقلب در رأی‌دهندگان

جوزف استالین یک بار گفت: «به‌نظر من کاملاً بی‌اهمیت است که چه کسی در حزب رأی می‌دهد یا چطور رأی می‌دهد، اما آنچه فوق‌العاده مهم است این است: چه کسی آرا را شمارش می‌کند و چگونه این کار را انجام می‌دهد.»

درحالی‌که‌ ایالت‌ها شمارشِ برگه‌های رأی را در شب ۳نوامبر شروع می‌کردند، تقلب گسترده رأی‌دهندگان در بسیاری از ایالات‌های تعیین‌کنندۀ نتیجۀ انتخابات در سراسر ایالات متحده گزارش می‌شد.

طبق مطالعه‌ای از مؤسسه جودیشال واچ، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در واشنگتن دی‌سی، تعداد آراء ۳۵۳ شهرستان ایالات متحده در ۲۹ ایالت، بیش از تعداد ۱۰۰درصد واجدین شرایط رأی‌دهی بوده است که درمجموع ۱.۸میلیون نفر می‌شود.

در دیترویتِ میشیگان، یک ناظر اخذ رأی به تلویزیون سلسله تانگ جدید گفت در ایستگاهی که او در شب انتخابات بین ساعت ۱۰ شب تا ۵ صبح کار می‌کرد، آنها درمجموع ۷۰۰۰ برگه رأی را تأیید کردند. سپس در ساعت ۶ صبح، تعداد برگه‌های رأی تأییدشده در این ایستگاه ناگهان به ۱۳۰هزار برگه افزایش یافت.

طبق مصاحبه‌‌هایی که پروژکت وریتاس انجام داد، چند کارمند اداره پست در پنسیلوانیا اظهار کردند که ناظرشان به آنها دستور داد تاریخ برگه‌های رأیی را که بعد از ۳ نوامبر ارسال شده‌اند، به تاریخی زودتر تغییر دهند.

علاوه بر این، مشخص شد که برخی از آرا مربوط به «افراد متوفی» است و مواردی از نقص نرم‌افزاری نیز وجود داشته که آراء ترامپ را به‌عنوان آراء بایدن شمارش کرده‌اند.

با نگرانی شدید درباره تقلب در رأی‌گیری، بسیاری از طرفداران ترامپ در حال برگزاری تجمع‌هایی در سراسر ایالات متحده بوده و خواستار برگزاری انتخاباتی عادلانه هستند. در همین حین، کمپین انتخاباتی ترامپ نیز در چند ایالت شکایاتی را درخصوص ادعاهای مبنی بر آراء غیرقانونی تنظیم کرده است.

بازگشت نهایی به الهیات

در بخش «سوسیالیسم به‌عنوان مرحله مقدماتی کمونیسم» در مقدمه کتاب شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما، آمده است: «به‌ویژه از لحاظ ارزش‌های اخلاقی، سوسیالیسمِ غرب از “ضد تبعیض،” “بی‌طرفی ارزش،” یا “نزاکت سیاسی” برای حمله به بصیرت و تشخیص پایه‌ای اخلاقی استفاده می‌کند. این کار معادل تلاش برای ازبین‌بردن اخلاق است. این امر همراه با قانونی‌شدن و عادی‌شدن تمامی شیوه‌های ضد خداباوری و کفرگویی، انحرافات جنسی، هنر اهریمنی، مطالب شهوت‌انگیز، قمار و استفاده از مواد مخدر حاصل شده است. نتیجۀ آن، نوعی تبعیض معکوس علیه کسانی شده است که به خداوند اعتقاد دارند و مایل هستند از نظر اخلاقی رشد کنند، و هدف از این تبعیض به‌وجودآمده این است که این افراد را به حاشیه راند و نهایتاً از آنها خلاص شد.»

در این بخش همچنین آمده است: «تمدن بشری را موجودات الهی به انسان منتقل کردند. تمدن چین شاهد رونق سلسله‌های هان و تانگ بود و تمدن غرب در دوره رنسانس به اوج خود رسید. اگر انسان‌ها بتوانند تمدنی را که موجودات الهی به آنها عطا کرده‌اند، حفظ کنند، در این صورت انسان قادر خواهد بود ارتباطات الهی خود را حفظ کند و قانونی را که موجودات الهی پس از بازگشت به قلمرو بشری آموزش می‌دهند، درک کند. اگر انسان‌ها فرهنگ و سنت خود را نابود کنند و اگر اخلاقیات جامعه دچار فروپاشی شود، آنگاه آنها قادر به درک آموزه‌های الهی نخواهند بود، چراکه کارما و گناهان‌شان بیش از حد بزرگ خواهند بود و تفکرشان از دستورات الهی بسیار دور خواهد بود. این برای بشر خطرناک است.»

«این دوره، هم دوره ناامیدی و هم دوره امید است. این دوره، هم دورۀناامیدی و هم دورۀ امید است. آنهایی که به موجودات الهی اعتقاد ندارند، با لذت‌های دنیوی زندگی می‌کنند. آنهایی که آن راباور دارند، با دلهره و سردرگمی در انتظار بازگشت موجودات الهی هستند.»

چهار سال پیش که ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده انتخاب شد، گفت: «در آمریکا، ما دولت را نمی‌پرستیم، خدا را می‌پرستیم.» او با تعهد به اینکه «آمریکا را دوباره بزرگ سازد،» رشد عظیمی در اقتصاد ایالات متحده به وجود آورد و خواستار بازگشت جامعه به ارزش‌های سنتی شد. از همه مهم‌تر اینکه جهان را به ایستادگی در برابر حزب کمونیست چین و تمامیت‌خواهی آن سوق می‌دهد.

رئیس‌جمهور دوم ایالات متحده، جان آدامز، زمانی گفت: «قانون اساسی ما واقعاً برای افراد بااخلاق و با ایمان ساخته شده است. این کاملاً مناسب دولت هر کشور دیگری است.»

هر سیستم‌ اجتماعی که بر اساس اعتقاد به موجودات الهی یا ارزش‌های اخلاقی و سنتی ساخته نشده باشد، نمی‌تواند در برابر فرسایش و انحطاط اخلاق بشر، ازجمله دموکراسی مقاومت کند.

وقتی کمونیسم مردم را کور می‌کند، آنها اغلب توانایی خود را برای تشخیص خوب از بد از دست می‌دهند و قلب‌شان مملو از تمایل به کسب منافع بیشتر، شهرت و علاقه شخصی می‌شود.

در واقع انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده انتخاب بین دو نامزد نیست، انتخاب بین نیکی و پلیدی، و نیز انتخاب سؤال نهایی برای بشر است: یک جامعه آزاد یا کمونیسم.

متلاشی‌شدن حزب کمونیست چین

در تاریخ ۲نوامبر۲۰۲۰، یک روز قبل از انتخابات ایالات متحده، شورای امنیت ملی کتاب جدیدی را منتشر کرد با عنوان رئیس‌جمهور ترامپ درخصوص چیناولویت‌دادن به آمریکا. سخنرانی‌های مهم رئیس‌جمهور ترامپ و کابینه‌اش درباره وضعیت‌های دشوار تحمیل‌شده از سوی حزب کمونیست چین بر ایالات متحده و اینکه ایالات متحده چگونه باید به آنها واکنش نشان دهد، در این کتاب جمع‌آوری شده است.

برخی از کاربران اینترنت فکر می‌کنند این کتاب به موضع‌گیری قوی‌تر در برابر حزب کمونیست چین و دفاع شدیدتر رئیس‌جمهور ترامپ از منافع ملی ایالات متحده اشاره دارد. آنها همچنین اشاره کردند که این کتاب نشان داد ایالات متحده به‌وضوح بین مردم چین و حزب کمونیست چین تمایز قائل است و موضع قاطعانه علیه حزب کمونیست چین نیز کمک به عدالت‌خواهی مردم چین است که در دستان رژیم کمونیستی رنج می‌کشند.

یک کاربر اینترنت نوشت: «از آغاز آفرینش، عدالت هرگز غایب نبوده است، حتی اگرچه ممکن است دیر ظهور کند. اکنون به‌نظر می‌رسد انتخاب مجدد ترامپ هنوز مشخص نیست، اما این پایان صخره نیست. اگر این انتخابات بدون هیچ مانعی به‌طور هموار برگزار می‌شد، نمی‌توانستیم ارزش واقعی عدالت را ببینیم. اگر شیطان برای انجام شرارت بیرون نمی‌پرید، نبرد بین نیکی و پلیدی نمی‌توانست وجدان همه را شوکه کند. این‌طور نیست که پروردگار عقب‌نشینی کند، اما ترجیح می‌دهد دست به انتخاب‌هایی بزند. نجات و شادی پس از فراخوان نهایی به‌عنوان شاهد دائمی تاریخ نوشته خواهد شد.»

«قلب ما خیلی سریع می‌تپد. نه به این دلیل که نمی‌توانیم نور را مقابل‌مان ببینیم، به این دلیل که لحظه نابودی شیطان بسیار نزدیک است.»

هیچ‌کسی نمی‌تواند حزب کمونیست چین را از سرنوشتش رهایی دهد و مانع از این شود که آن متلاشی شود و کمونیسم دیگر وجود نداشته باشد.

نوشته: مینگهویی

نظرات بیان شده در این مقاله، نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

پست ایالات متحده از ادعاهای یک کارگر، در خصوص تقلب آگاه است

انتخابات آمریکا: دیوان عالی آمریکا به پنسیلوانیا دستور داد که آرای دیر رسیده را جدا کند

کمپین ترامپ شکایت خود را برای رای‌‌‌‌‏های دیرهنگام جورجیا به دادگاه برد

اخبار مرتبط