Search
Asset 2

ترامپ: انتخابات ۲۰۲۰ باید دوباره برگزار شود

انتخابات ۲۰۲۰ باید دوباره برگزار شود دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، پس از افشای اطلاعات اخیر درباره تأثیر اف‌بی‌آی بر گزارش‌های
(Chet Strange/Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، پس از افشای اطلاعات اخیر درباره تأثیر اف‌بی‌آی بر گزارش‌های مربوط به لپ‌تاپ هانتر بایدن، گفت که انتخابات ۲۰۲۰ باید دوباره برگزار شود.

ترامپ در شبکه اجتماعی خود تروث سوشال در ۲۹ اوت نوشت: «بنابراین اکنون، به طور قطعی مشخص شد که  اف‌بی‌آی ماجرای لپ‌تاپ هانتر بایدن را قبل از انتخابات دفن کرده است، زیرا می‌دانستند که اگر این کار را نمی‌کردند، «ترامپ به‌راحتی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ پیروز می‌شد.»

ترامپ همچنین نوشت: «این تقلب گسترده و دخالت در انتخابات در سطحی است که قبلاً در کشور ما دیده نشده بود. راه حل: برنده واقعی را اعلام کنید یا، و این حداقل راه حل خواهد بود، اعلام کنید که انتخابات ۲۰۲۰ به‌طور غیرقابل جبرانی به‌خطر افتاده است و بلافاصله یک انتخابات جدید برگزار کنید!»

یک نظرسنجی هفته گذشته انجام شد و نشان داد که تقریباً ۸۰ درصد از آمریکایی‌هایی که مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که پوشش «واقعی» ماجرای لپ‌تاپ می‌توانست نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ را تغییر دهد.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک همچنین به جو روگان مجری پادکست گفت که مقامات اف‌بی‌آی قبل از انتخابات با کارکنان فیس بوک ارتباط برقرار کردند و این غول رسانه‌های اجتماعی برای محدود کردن دسترسی به گزارش در مورد لپ تاپ هانتر بایدن اقدام کرد. در همین حال، هفته گذشته، سناتور رون جانسون (جمهوریخواه ویسکانسین) فاش کرد که یک افشاگر به دفترش گفته است که اداره اف‌بی‌آی تحقیقات خود را در مورد لپ‌تاپ بایدن جوان‌ به کندی پیش می‌برد.

تنها چند هفته قبل از انتخابات سراسری ۲۰۲۰، نیویورک پُست گزارش بسیار داغی  را منتشر کرد که در آن پیام‌های مربوط به معاملات تجاری ادعایی بین هانتر بایدن و شرکت‌های خارجی، از جمله شرکتی که با حزب کمونیست چین ارتباط دارد، منتشر کرد. تونی بوبولینسکی، یکی از همکاران سابق هانتر بایدن، چند روز بعد به خبرگزاری‌ها گفت که ایمیل‌ها و سایر پیام‌های دریافت شده از لپ‌تاپ معتبر هستند و او در ماه مه ۲۰۱۷ ایمیلی درباره یک طرح تجاری با شرکت Oneida Holdings بایدن دریافت کرده است.

به گفته بوبولینسکی، در ایمیل‌های مربوط به شرکت انرژی چینی CEFC، حرف “H” به هانتر بایدن اشاره داشته و منظور از “big guy” (مرد بزرگ) جوبایدن بوده است.

اما پس از انتشار این مقاله در توییتر، این شرکت رسانه های اجتماعی حساب نیویورک پُست را برای بیش از دو هفته بست و از اشتراک گذاری این مقاله جلوگیری کرد.

ماه‌ها بعد، در مارس ۲۰۲۱، جک دورسی، مدیرعامل وقت توییتر، در یک پانل کنگره گفت که مسدود کردن مقاله نیویورک پست یک «اشتباه کامل» بوده است و آن را یک «خطای فرآیندی» توصیف کرد. او نگفت چه کسی تصمیم گرفته است تا خبر نیویورک پست را مسدود کند.

مطالب دیگر:

یک افسر پزشک در ارتش آمریکا از افزایش شدید بیماری‌های غیرعفونی در بخش نظامی خبر داد 

ترامپ: یورش اف‌‌بی‌آی به خانه‌ام مداخله «سیاسی» در آستانه انتخابات ۲۰۲۲ بود

مجمع جهانی اقتصاد خواستار سانسور جهانی با استفاده از هوش مصنوعی و هوش انسانی شده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی