Search
Asset 2

«دموکراسی آمریکا به ‌این انتخابات بستگی دارد» نماینده منتخب مجلس آمریکا، لورن بوبرت در جدال انتخاباتی از ترامپ حمایت می‌کند

انتخابات آمریکا لورن‌ بوبرت، با اشاره به توانایی کنگره در به چالش‌ کشیدن رای‌های کالج انتخاباتی افزوده است که، «فکر می‌کنم این اختیار را
لورن‌ بوبرت، نماینده منتخب مجلس آمریکا در ایالت کلرادو (Jason Connolly/AFP via Getty Images)

لورن‌ بوبرت، نماینده منتخب مجلس آمریکا در ایالت کلرادو به اپک تایمز گفته است که رئیس‌جمهور دونالد ترامپ باید به مبارزات خود ادامه دهد تا جایی که اطمینان حاصل شود که انتخابات منصفانه و آزاد بوده است.

وی به بخش «رهبران اندیشمند آمریکایی» اپک تایمز گفته است که، «این یک انتخابات بحث برانگیز است. و اعتقاد دارم که رئیس‌جمهور دونالد ترامپ باید با هر چه در توان دارد برای این انتخابات مبارزه کند و از تمام اختیاراتی که به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا در اختیارش قرار داده شده بهره ببرد تا اطمینان حاصل کند که انتخابات آزاد و منصفانه برگزار شده است.»

وی افزود که، «باید به ‌این ادعاها توجه کرد و آن‌ها را جدی گرفت. و باور دارم که رئیس‌جمهور ترامپ از هرگونه حق قانونی برای انجام این کار برخوردار است و او را تشویق می‌کنم تا این کار را انجام دهد،» «کشور ما واقعا به‌این انتخاب بستگی دارد. دموکراسی ما به ‌این انتخابات بستگی دارد. جمهوری ما به ‌این انتخابات بستگی دارد. و اگر نتوانیم این مسئله را حل کنیم، کسی هرگز به سیستم انتخاباتی ما اعتماد نخواهد کرد.»

در حالی که دیگر کاندیدای دموکرات ریاست‌جمهوری، جو بایدن، اعلام پیروزی کرده است، برنده هنوز مشخص نیست، زیرا نتایج در تعدادی از ایالات کلیدی میدان نبرد مانند جورجیا و میشیگان بحث‌ برانگیز است.

ترامپ، کمپین انتخاباتی وی و سایرین با طرح دعاوی فوری، روال و قوانین انتخابات را به چالش کشیده، دلایلی برای تقلب آورده و به بی‌نظمی‌هایی مانند پیدا شدن هزاران برگه‌رای شمارش‌نشده در جورجیا و برنده اعلام شدن بایدن در یک بخش و سپس تعلق گرفتن حدود ۶۰۰۰ رای دموکرات‌ها به ترامپ، اشاره کرده‌اند.

بوبرت که خود پس از شکست یک نمایند کنگره جمهوری‌خواه در انتخابات مقدماتی، برنده بلوک سوم کنگره کلرادو شده بود، گفته است که، «درصد بسیار بالایی از رای‌دهندگان وجود دارند که نتیجه ‌این انتخابات را زیر سوال برده‌اند و به خاطر رئیس‌جمهور ترامپ به خیابان‌ها آمده‌اند.»

وی افزوده است که، «باور دارم که در ایالات کلیدی، باید به مواردی که زیرسوال برده شده‌اند، توجه کنیم. باید به مواردی که ادعا شده‌اند، توجه کنیم. باید به دنبال این باشیم که ببینیم آیا در رای‌های قانونی چه تعداد رای بیش از یک بار شمارش شده است و آیا این که تعداد رای‌ها بیش از مشارکت‌کنندگان واقعی در آن ناحیه بوده است،»

وکلای کمپین ترامپ در این هفته در اولین جلسه ارائهِ آنچه که آن‌ها آن را با عنوان تقلب در انتخابات بیان می‌کنند، به یک قاضی در نوادا گفته‌اند که چندین بسته برگه‌رای به طور غیرقانونی به صندوق رای انداخته شده، پردازش شده یا شمارش شده است که این موارد شامل حدودا ۴۰هزار رای‌دهنده بوده‌اند که ظاهرا دو بار رای داده‌اند. همچنین گفته‌اند که تایید امضای بیش از ۱۳۰هزار برگه‌رای فقط به صورت ماشینی صورت گرفته که برخلاف قانون انتخاباتی ایالت نوادا است.

روز جمعه قاضی ‌این دعوی حقوقی را رد و استدلال کرده است که کمپین «طبق هیچ گونه استانداردی نتوانسته اثبات کند که هر گونه رای غیرقانونی اخذ و شمارش شده یا رای‌های قانونی شمارش نشده‌اند.» کمپین درخواست استیناف کرده است.

بوبرت به تصاویر دوربین‌های نظارتی فارم آرنا شهر آتلانتا که به قانونگذاران ایالت جورجیا در خلال نشست عمومی ‌هفته در مورد انتخابات نشان داده شده، اشاره کرده است. تصاویر نشان می‌دهد پس از آن که اتاق شمارش آرایِ غایبین، خالی از ناظران و مطبوعات شده، کارمندان انتخاباتی جعبه برگه‌رای‌ها را بیرون آورده و آن‌ها را اسکن کرده‌اند.

بوبرت گفته است که، «این برگه‌رای‌ها بیرون کشیده شده و از دستگاه‌های رای‌گیری عبور داده شده‌اند و گفته شده است که ‌این دستگاه‌های رای‌گیری می‌توانند ۳۰۰۰ برگه‌رای را در هر ساعت شمارش کنند که ‌این کار حداقل در سه دستگاه رای‌گیری و حداقل به مدت دو ساعت انجام شده است.»

«برگه‌رای‌های زیادی در آن جا شمارش شده و نظارتی وجود نداشته است. و بنابراین باید ته‌و‌توی قضیه را در بیاوریم. تصاویر ویدئویی این اتفاق موجود است. در بسیاری از ایالت‌ها شاهدان عینی وجود دارند.»

در این ویدئو به تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۲۰ کارمند حوزه رای‌گیری بخش فولتون ایالت جورجیا در حال بیرون کشیدن یک جعبه رای است. (Screenshot via NTD)

کمپین ترامپ و رئیس حزب جمهوری‌خواه ‌ایالت جورجیا روز جمعه با ادعای نقض قانون اساسی و قوانین ایالتی، شکایتی انتخاباتی را در این ایالت آغاز کرده‌اند.

بر طبق این دادخواهی، مقامات انتخاباتی ایالت جورجیا «قانون انتخاباتی را مکررا نقض کرده‌اند» که این ]مقامات[ «برخلاف قانون این ایالت و قانون اساسی آمریکا، به چارچوب قانونی مقرر مجلس برای انجام انتخابات و برای انتخاب کاندیداهای ریاست‌جمهوری عمل نکرده‌اند.»

سایر دادخواهی‌ها ادامه دارند.

بوبرت به اپک تایمز گفته است که، «فکر می‌کنم حق مردم آمریکا است که ‌این پرونده‌ها بازبینی شده و به سمع‌و‌نظر قضات برسند.»

او با اشاره به توانایی کنگره در به چالش‌ کشیدن رای‌های کالج انتخاباتی افزوده است که، «فکر می‌کنم این اختیار را داریم که در صورت لزوم این دعاوی را به مجلس ببریم.»

مطالب دیگر:

هیات تحریریه اپک تایمز: آمریکایی‌‌‌‏های حقیقت‌طلب، سطح اخلاقی بالایی دارند

افشای معامله ۴۰۰ میلیون دلاری بین رژیم چین و شرکت رأی‌گیری دومینیون

سایه کمونیسم پشت انتخابات ایالات متحده

قانون جدید، شرکت‌های چینی حاضر در بورس آمریکا را موظف به پاسخگویی می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی