Asset 2

سی ادعای دادخواست سیدنی پاول که بی‌اعتبار بودنِ نتایج انتخابات جورجیا را نشان می‌دهد

انتخابات سی ادعای دادخواست سیدنی پاول که بی‌اعتبار بودن نتایج انتخابات جورجیا را نشان می‌دهد - نتایج انتخابات جورجیا را تأیید نکنید.
عکس سیدنی پاول، از اعضای برجسته تیم حقوقی کمپین انتخاباتی ترامپ، نویسنده کتاب پرفروش «دروغ‌های مجاز»، و مشاور در بیش از ۵۰۰ پرونده حقوقی تجدید نظر در دادگاه‌های فدرال (Samira Bouaou/The Epoch Times)

متن دادخواست منتشر شده توسط تیم حقوقی کمپین انتخاباتی ترامپ، به رهبری دادستان فدرال سابق سیدنی پاول، ۳۰ مورد ادعای تقلب در انتخابات سوم نوامبر، و سایر بی‌نظمی‌ها و فعالیت‌های غیرقانونی در انتخابات ایالت جورجیا را نشان می‌دهد. (pdf)

این موارد که بیشتر آنها بر پایه اظهارات شاهدان و آگاهان است و به تقلب و ناامنی در رای‌گیری، بی‌نظمی‌ها، کمبودها و خطرات امنیتی دستگاه‌های رای‌گیری شرکت دومینیون مربوط می‌شود، که توسط دولت استفاده شده است.

این دادخواست مدعی موارد زیر است:

۱- نرم‌افزارهای استفاده شده توسط دستگاه‌های رأی‌گیری دومینیون، توسط عوامل بازیگر خارجی بدخواه مانند چین «برای نظارت و دستکاری انتخابات»، از جمله انتخابات ۲۰۲۰، قابل در دسترس بوده است. این ادعا بر اساس اعلامیه یک تحلیلگر سابق اطلاعات الکترونیکی، تحت نام مطبع نظامی ۳۰۵‌ام، مطرح شده است.

شرکت دومینیون، با استفاده از سرورها و پرسنل متصل به نقش‌آفرینان سرکش خارجی، و تأثیرات خصمانه خارج از کشور، همراه با بسیاری از مدارک فاش شده، به طور ناآگاهانه به دشمنان خارجی اجازه دسترسی به داده‌ها را می‌دهد و به عمد دسترسی به زیرساخت‌ها را فراهم می‌کند تا آنها انتخابات‌ها، از جمله آخرین انتخابات در سال ۲۰۲۰ را کنترل کنند.

۲- یک شاهد، که نام او به دلایل امنیتی تغییر یافته است، ادعا کرد که نرم‌افزار مورد استفاده دومینیون، در اصل برای دولت ونزوئلا طراحی شده است، و با هدف تقلب در انتخابات، بدون خطر لو رفتن، برنامه‌ریزی شده است. این شاهد اظهار داشت که وی جزئی از تشکیلات امنیت ملی هوگو چاوز، دیکتاتور سوسیالیست ونزوئلا بوده است.

وی گفت «هدف از این توطئه ایجاد و اجرای یک سیستم رای‌گیری بود که بتواند آرای  موجود در انتخابات را به شکلی دستکاری کند، که آرای نامزدهای مخالف رئیس دولت ونزوئلا به منظور حفظ کنترل دولت تغییر داده شود.» این ادعا توسط شاهدی دیگر نیز تأیید شد که وی مقامی رسمی در انتخابات ونزوئلا داشت و شاهد دستکاری در آرا برای جلوگیری از برکناری رئیس جمهور چاوز بود.

۳- یک متهم دیگر گفت که او پسرعموی مدیرعامل سابق شرکت اسمارت‌‌متیک است. شرکتی که طراح نرم‌افزار ارائه شده توسط دومینیون است. وی گفت که می‌داند که مقامات اجرایی این شرکت نرم‌افزار را «برای اطمینان از انتخاب شدن هوگو چاوز در سال ۲۰۰۴ در ونزوئلا» دستکاری کرده‌اند.

وی همچنین شهادت داد که مدیر اجرایی شرکت، آنتونی موگیکا، ده‌ها میلیون دلار از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۵ از دولت ونزوئلا دریافت کرده است تا فناوری اسمارت‌متیک را در سراسر جهان، از جمله در ایالات متحده اجرا کند.

۴- به گفته اندرو اپل، استاد علوم رایانه و کارشناس امنیت انتخابات پرینستون، فقط در ۷ دقیقه، با استفاده از یک کد مخرب و دستکاری دستگاه با یک پیچ گوشتی، می‌توان میزان آرای تولید شده توسط دستگاه‌های دومینیون را کنترل کرد.

۵- یک مطالعه توسط دانشگاه کالیفرنیا در برکلی می‌گوید، یک رای می‌تواند توسط دستگاه دومینیون، مخدوش و خراب شود یا تغییر یابد، زیرا چاپگر علامت‌گذاری در مسیر کاغذی است که از طریق مکانیسم رساندن آرای مارک شده به صندوق رأی منتقل می‌شوند. این نشان می‌دهد که پس از ارسال رأی توسط رأی‌دهنده، دستگاه می‌تواند نشانه‌های اضافی را روی آن چاپ کند.

۶- دستگاه‌های رأی دهی مستعد هک شدن یا دستکاری از راه دور هستند، حتی اگر قرار نباشد به اینترنت متصل باشند. در این دادخواست آمده است «دستگاه‌های رأی‌دهی می‌توانستند از طریق لپ‌تاپ‌هایی که به اینترنت متصل بودند، دستکاری شوند و این کل حوزه انتخاباتی به خطر می‌اندازد.»

آفاری هاری هرستی، یک برنامه نویس فنلاندی و کارشناس امنیت انتخابات گفت «شواهدی از دسترسی از راه دور و عیب‌یابی از راه دور وجود دارد، که پیامدهای امنیتی زیادی را به همراه دارد.»

۷- به گفته هرستی، برنامه‌نویس فنلاندی، سوابق فعالیت‌هایی که روی دستگاه‌های رأی‌گیری انجام می شود، می‌توانند مجدداً نوشته یا پاک شوند. این بدان معنا است که هکرها یا اپراتورهای بدخواه می‌توانند در نتایج دستکاری کنند و سپس مراحل عملیات خود را پاک کنند.

۸- رونالد واتکینز، یک متخصص نرم‌افزار و امنیت سایبری که کتابچه راهنمای نرم‌افزار دومینیون را بررسی کرد گفت «اپراتورهای دستگاه می‌توانند تنظیمات را تغییر دهند تا از شمارش آرایی خاص جلوگیری کنند.» اسکن‌های آرای خارج شده در یک پوشه جداگانه قرار می‌گیرد و اپراتور می‌تواند آنها را به سادگی با استفاده از ویندوز فایل منیجر، پاک کند.

۹- رونالد واتکینز گفت که برای گزارش شمارش نهایی آرا، اپراتور دستگاه، پوشه «نتایج» را از دستگاه بر روی یک فلش مموری کپی و پیست می‌کند. وی گفت «در حالی که این یک رویه ساده است، این فرایند ممکن است مستعد خطا باشد و در برابر اعمال مخرب بسیار آسیب‌پذیر است.»

۱۰- هیچ روشی وجود ندارد که بتواند امنیت درایوهای فلش مموری مورد استفاده برای گزارش میزان رأی‌دهی از حوزه‌‌‏ها را تضمین کند. در یکی از حوزه‌های ایالت جورجیا، ۳۳۰۰ رأی بر روی حافظه‌های موجود در سیستم مرکزی شمارش آرا یافت نشد.

۱۱- گزارش تست دستگاه‌ها و تأیید وزیر امور داخلی ایالت در این خصوص، بدون تاریخ است.

۱۲- شرکت اسمارت‌متیک، درگیر یک دعوای حقوقی درباره «اشکالاتی» است که گفته می‌شود در انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ فیلیپین رخ داده است، و در دادخواست این دعوی آمده است «طرح سوالات تقلب».

۱۳- طبق تجزیه و تحلیل توسط یک شاهد خبره، ویلیامز بریگز، متخصص آمار و استاد سابق دانشگاه کرنل، بین ۳۱،۵۵۹ تا ۳۸،۸۸۶ برگه رای غیابی، مربوط به رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه، شمارش نشده است. این برآورد بر اساس یک نظرسنجی تلفنی از رای دهندگان  که توسط تیم مت برینارد، عضو سابق کمپین انتخاباتی ترامپ، انجام شده، به دست آمده است.

۱۴-  بر اساس همان تحلیل بین ۱۶،۹۳۸ تا ۲۲،۷۷۱ رای‌دهنده جمهوری‌خواه، برگه رای غیابی دریافت کردند، درحالی که آنها آن را درخواست نکرده بودند. این نشان دهنده ثبت درخواست غیرقانونی رأی غیابی است.

۱۵-  بر اساس تحلیل برینارد، بالغ بر ۲۰۳۱۱ رای دهنده غیابی که در جورجیا رأی دادند، اجازه رأی‌دهی نداشتند، چرا که از ایالت خارج شده بودند.

۱۶- مقامات ایالت جورجیا، با آژانس‌های حزب دموکرات توافق‌نامه‌ای غیرقانونی منعقد کرد، که از این طریق اثربخشی تطبیق امضاها در برگه‌های رأی‌گیری غیابی را از بین می‌رود. این دادخواست می‌گوید تطبیق‌ امضاء کاهش یافت و «یک فرآیند گستردۀ مختار، به جای اجرای الزاماتی که قانون برای امضاء مقید کرده است، مستقر شد». روش تطبیق امضاها نیز متأثر از «مطالب راهنمایی و آموزشی» تولید شده توسط حزب دموکرات بود.

۱۷- فرماندار جورجیا، برایان کمپ، به طور غیرقانونی به مقامات انتخاباتی اجازه باز کردن پاکت‌های بیرونی حاوی برگه‌های رای غیابی را از سه هفته قبل از انتخابات داد. در قانون جورجیا به طور واضح «گشودن آرای غیابی قبل از روز انتخابات ممنوع است.»

۱۸- بازشماری دستی آرای جورجیا، به دلیل فقدان نظارتی معنی‌دار نامشروع بود. بر اساس گواهی چنین شاهد، در شهرهایی دارای اکثریت دموکرات، اعضای کمپین ترامپ، هیچ دسترسی معنادار یا فرصتی واقعی برای بررسی و ارزیابی اعتبار آرای پستی در جلسات پیش از اجرای برنامه نداشتند.

۱۹- آرای رئیس جمهور ترامپ در هنگام بازشماری به تعداد آرای بایدن رسید. این ادعا براساس شهادت چندین ناظر و همچنین یک فیلم مخفی تهیه شده توسط پروژه وریتاس، که یک سازمان غیرانتفاعی روزنامه نگاری مخفی است، مطرح شده است.

۲۰- تعدادی برگه‌های رای گیری از سبدهای «رأی سفید» و «جورگنسن» (نامزد مستقل)، به سبد بایدن منتقل شدند. یک شاهد این ادعا را مطرح کرد.

۲۱- دادخواست می‌گوید، به گفته یک شاهد بسیاری از رای دهندگان مجاز به لغو رای پستی خود در روز انتخابات و ارائه مستقیم رأی نبودند.

۲۲- همان شاهد ادعا کرده است که بسیاری از رای‌دهندگان از گزینه رای‌گیری موقت در روز انتخابات محروم شدند. «وقتی از قبل متقاضی رأی پستی باشند، ولی اقدام نکرده باشند.»

۲۳- یک شاهد ادعا کرد امضاهای روی پاکت نامه‌های رای‌گیری پستی، در هنگام بازشماری تأیید نشده است. وی گفت تأیید هیچ فرد بازشمارنده یا مسئولی را برای امضاهای آرای بازشماری شده ندیدم.

۲۴- در بعضی از شهرها، برگه‌های رای گیری با دست بازشماری نشده است، بلکه در عوض برای این کار از ماشین‌آلات استفاده شد.

۲۵- شاهدی گفت یک دسته از آرا به طرز مشکوکی «بکر و دست نخورده» بود. تقریباً همه آنها برای بایدن بودند. این شاهد که می‌گوید ۲۰ سال تجربه کار انتخاباتی دارد، می‌گوید این دسته رأی، در جنس کاغذ تفاوت داشته است. وی گفت «من مشاهده کردم که علامت‌گذاری برای نامزدها در این آرا به شکلی غیرمعمول بود، به طوری که حتی ممکن است به جای دست با یک دستگاه علامت گذاری شده باشد.»

وی افزود که برگه‌های رأی همچنین شامل یک پیش چسب خفیف فشرده بود تا بتوان آنها را به راحتی جمع کرد و برای استفاده در دستگاه‌های اسکن باز کرد.

۲۶- همان شاهد ادعا کرد که در یک حوزه در شهر میلتون ایالت جورجیا، از کارمندان حوزه رأی‌گیری خواسته شد اقدام به امضای مجموعه برگه‌های تحویل اموال و دستگاه‌ها کنند، حتی اگر دستگاه ها تا ساعت ۲ بامداد روز انتخابات تحویل داده نشده باشد.

وی افزود علاوه بر این، دستگاه‌ها مهر و موم و قفل نشده بودند، و شماره سریال همان چیزی نبود که در اسناد مربوطه ثبت شده باشد.

۲۷ – یک شاهد مدعی شد دسته‌های زیادی از آرا بودند که «۱۰۰ درصد» به بایدن تعلق داشت.

۲۸- همان شاهد همچنین ادعا کرد که «علامت چاپ روی حداقل ۳ برگ رأی، به جای شفاف، خاکستری بود، و من را متقاعد کرد این آرا تقلبی است.» اما مدیر انتخابات محلی توضیح داد که آرای موردنظر از چاپگر دیگری تهیه شده است.

۲۹- در فارم‌آرنا واقع در شهر فولتون این ایالت، مقامات به بهانه نشت آب، شمارش آرا را متوقف کردند و گفتند «نشت آب بر روی اتاقی که آرای غیابی در حال مرتب شدن است تأثیر می‌گذارد.» این در حالی بود که تنها نشتی آب که از سوم نوامبر نیاز به تعمیر داشت، مربوط به سرریز شدن یک توالت در اوایل سوم نوامبر بود و این هیچ ارتباطی با اتاق شمارش آرا نداشت.

۳۰- پس از اینکه همه به خانه برگشتند، یک شاهد مشاهده کرد که کارمندان انتخاباتی پس از اینکه گفته شد که آنجا را ترک کرده‌اند، باقی مانده‌اند، و چندین نفر برای ادامه شمارش آرا بدون حضور هیچ ناظری در آنجا ماندند.

خواسته‌های این دادخواست

در این دادخواست از دادگاه خواسته شده است که در مورد ایالت جورجیا را به شرح زیر اقدام کند:

– نتایج انتخابات جورجیا را تأیید نکنید.

– نتایج انتخابات که در حال حاضر تأیید شده را به کالج انتخاباتی منتقل نکنید.

– همه دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای رای گیری در جورجیا را برای بررسی تخصصی توسط شاکیان، توقیف کنید.

– رای‌های دریافت شده یا لیست شده توسط دستگاه‌هایی که طبق قوانین فدرال و ایالتی تأیید نشده‌اند، محاسبه نکنید.

– ۳۶ ساعت فیلم دوربین‌های امنیتی مستقر در تمام اتاق‌‌‏های استفاده شده در روند رأی‌گیری در فارم آرنا، در شهرستان فولتون دریافت و بازبینی شود.

مطالب دیگر:

تحلیل داده‌ها: بررسی‌ها نشان می‌دهند که نتایج انتخاباتی در سه ایالت، «به راحتی» قابل چرخش هستند

نهادهای نظارتی ایالات متحده به رفتار سلیقه‌ای با شرکت‌های چینی پایان می‌دهند

همزمان با اقدامات شدید ترامپ علیه چین، شی جین پینگ پیروزی بایدن را تبریک گفت

قانونگذاران و کارشناسان سال‌ها پیش نسبت به ضعف‌های انتخاباتی در آمریکا هشدار داده‌بودند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی