Search
Asset 2

انتشار ویدئوهای مربوط به اشیاء پرنده ناشناس توسط پنتاگون

پنتاگون به طور رسمی سه ویدئوی کوتاه از «پدیده‌های هوایی ناشناس» منتشر کرد که که پیشتر توسط برخی رسانه‌ها منتشر شده بودند. (Department of Defense)
پنتاگون به طور رسمی سه ویدئوی کوتاه از «پدیده‌های هوایی ناشناس» منتشر کرد که که پیشتر توسط برخی رسانه‌ها منتشر شده بودند. (Department of Defense)

پنتاگون روز ۲۷ آوریل، سه ویدئویی را که خلبانان نیروی دریایی ایالات متحده در هنگام روبرو شدن با پرواز اشیای پرنده ناشناس که به اختصار یوفو نامیده می‌شوند به طور رسمی منتشر کرد. این ویدئوها پیش از این جزء اطلاعات طبقه‌بندی شده پنتاگون بوده است.

یکی از این فیلم‌ها در نوامبر ۲۰۰۴ و دو مورد دیگر در ژانویه ۲۰۱۵ گرفته شده‌اند. پیش‌تر هر سه ویدئو قبلاً توسط نیروی دریایی به رسمیت شناخته شده بود.

دو مورد از این ویدئوها در سال ۲۰۱۷ توسط نیویورک تایمز بدون مجوز منتشر شد و در مقاله‌ای در این روزنامه در این خصوص تشریح شد که دولت آمریکا برنامه‌ای را برای بررسی گزارش‌های مربوط به اشیای پرنده ناشناس را پیش برده است. فیلم سوم نیز در سال ۲۰۱۸ توسط یک رسانه وابسته به یک سازمان علمی خصوصی منتشر شد.

در این فیلم‌‏ها، آنچه خلبانان نیروی دریایی هنگام پرواز تمرینی در سال ۲۰۰۴ و ۲۰۱۵ مشاهده کرده‌اند و با دوربین‌های مادون قرمز ضبط شده اند، نشان داده شده است. رویارویی با شیء پرنده سال ۲۰۰۴ در اقیانوس آرام در حدود ۱۰۰ مایلی دور از ساحل رخ داد که پس از آن که یک کشتی نیروی دریایی در پی مشاهده پرنده ناشناس از هواپیماهای جنگنده درخواست کمک کرد.

در یکی دیگر از فیلم‌ها که مربوط به سال ۲۰۱۵ است، صدای خلبان شنیده می‌شود که می‌گوید: «نگاه کن پسر! داره می‌چرخه!»

وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت «بعد از بررسی دقیق، وزارت دفاع به این نتیجه رسید که انتشار این سه ویدیو طبقه‌بندی شده هیچ گونه توانایی یا سیستم حساسی را برملا نمی‌کند. وزارت دفاع این ویدیوها را منتشر می‌کند تا هر گونه سوء برداشت عمومی درباره واقعی بودن تصاویری که دست به دست می‌شود را برطرف کند. اشیای هوایی که در این ویدیوها دیده می‌شوند به عنوان ناشناس دسته‌بندی شده‌اند.»

«لوییس الیزوندو»، مقام سابق پنتاگون، که مدیریت یک پروژه‌ محرمانه جهت شناسایی تهدیدات هوافضایی پیشرفته (AATIP) برای شناسایی و ردیابی یوفوها را بر عهده داشت، در سال ۲۰۱۷ به سی‌ان‌ان گفت که شواهد بسیار قانع کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد ما در جهان تنها نیستیم.

وی افزود که این اشیای پرنده خصوصیاتی را از خود نشان می‌‏دهند که در حال حاضر در هیچ یک از فناوری‌های موجود در ایالات متحده و یا خارج از ایالات متحده وجود ندارد.

الیزوندو، که هم اکنون در آکادمی علمی To The Stars فعالیت می‌کند، گفت که وی در اعتراض به پنهانکاری پیرامون برنامه‌های پنتاگون در خصوص اشیای پرنده ناشناس، و مخالفت داخلی برای تأمین اعتبار، در سال ۲۰۱۷ از وزارت دفاع استعفا داد.

مطالب دیگر:

آنچه آموزه ­های معنوی باستان درباره بیماری ­های همه­ گیر می ­گویند

برای این بیماری همه‌گیر یک درمان وجود دارد: به “حزب کمونیست چین” نه بگویید!

تایوان کسب‌و کارها را باز نگه می‌دارد؛ اما دفاع در برابر ویروس کرونا را مدیریت می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی