Search
Asset 2

معاون فرماندار تگزاس: تا زمانی که دولت بایدن از خواب بیدار نشود، تگزاس به انتقال مهاجران غیرقانونی به ایالات دیگر ادامه خواهد داد

انتقال مهاجران غیرقانونی از ایالت تگزاس به ایالات دیگر به دستور معاون فرماندار ایالت در حال انجام است و این اقدام را برای بیدار کردن دولت
مهاجران غیرقانونی از آمریکای مرکزی و جنوبی پس از رها شدن در واشنگتن دی سی، در 15 سپتامبر 2022، در حال سوار شدن در ون‌هایی در نزدیکی محل اقامت معاون رئیس جمهور کامالا هریسهستند. (Kevin Dietsch/Getty Images)

دن پاتریک، معاون فرماندار ایالت تگزاس، روز شنبه اعلام کرد که این ‌ایالت برای بیدار کردن سیاست‌مداران واشنگتن و مقابله با سیاست‌های مرزی ضعیف دولت بایدن، به انتقال مهاجران غیرقانونی به ایالات دیگر ادامه خواهد داد.

معاون فرماندار در مصاحبه‌ای که در ۱۷ سپتامبر پخش شد به فاکس نیوز گفت: «سال‌هاست که بار کنترل مهاجران غیر‌قانونی را به دوش ما انداخته‌اند.»

او اضافه کرد: «و اکنون حرف تگزاس این است که با شما مقابله خواهیم کرد. تا زمانی که دولت بیدار نشود، اتوبوس‌های این ‌مهاجران غیرقانونی را به محله‌هایتان می‌فرستیم.»

پاتریک گفت که تگزاس در حال حاضر هرساله حدود ۴ میلیارد دلار برای حفظ امنیت مرزها هزینه می‌کند، در حالی قبلا این کار با حدود ۴۰۰ میلیون دلار انجام می‌شد.

پاتریک در ادامه گفت: «این باری مالی بر گردن ما و مهم‌تر از آن، تهاجمی به ایالت ما است.»

اظهارات پاتریک در حالی بیان شد که تگزاس به انتقال مهاجران غیرقانونی به ایالات دیگر ادامه می‌دهد و همچنین ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، چندین هواپیمای حامل مهاجران غیرقانونی را به جزیره اعیان نشین مارتاز وین‌یارد در ایالت ماساچوست فرستاده است.

دیسانتیس در ۱۶ سپتامبر در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «بدیهی است که ما هم مثل تگزاس اتوبوس‌هایی از مهاجرین غیر قانونی به ایالات دیگر خواهیم فرستاد و ممکن است هواپیما‌های بیشتری هم بفرستیم.»

اقدامات دیسانتیس واکنش دموکرات‌ها را برانگیخت و سناتور الیزابت وارن (دموکرات) انتقال هوایی مهاجران غیرقانونی به مارتاز وین‌یارد را بدون فکر و بی‌رحمانه خواند.

در همین حال، فرماندار تگزاس، گرگ ابوت، در ۱۵ سپتامبر گفت که طبق دستور او دو اتوبوس مملو از مهاجران غیرقانونی در ایالت واشنگتن، در نزدیکی منزل کامالا هریس، معاون رئیس جمهور امریکا رها شده‌اند.

ابوت در بیانیه‌ای گفت که این اتوبوس‌ها در پاسخ به ادعاهای اخیر هریس (که سال گذشته جو بایدن او را برای نظارت بر امنیت مرزی ایالات متحده منصوب کرد) مبنی بر اینکه مرز جنوبی امن است، ارسال شده‌اند.

ابوت ادامه داد: «هریس ادعا می‌کند که مرز ما امن است و بحرانی که گریبان گیر‌مان شده را انکار می‌کند. ما مهاجران غیرقانونی را به حیاط خانه او می‌فرستیم تا از دولت بایدن بخواهیم کار خود را انجام داده و امنیت مرزها را برقرار کند.»

تصاویر و ویدئو‌های گرفته‌شده از صحنه، نشان‌دهنده انبوهی از مردان، زنان و کودکان است که وسایلی مثل بالش، پتو و لباس‌هایشان را بیرون دروازه‌های اقامتگاه رسمی هریس در دست دارند.

اتوبوس دیگری حامل مهاجران غیرقانونی در ۱۷ سپتامبر به دروازه خانه هریس در واشنگتن رسید و همچنین موج دیگری از اتوبوس‌ها به شهر نیویورک روانه شدند.

فرماندار تگزاس هفته گذشته اعلام کرد که از ماه آوریل بیش از ۷۹۰۰ مهاجر غیرقانونی را به پایتخت ایالات متحده و از اوایل آگوست بیش از ۲۲۰۰ مهاجر را به شهر نیویورک منتقل کرده‌است.

مطالب دیگر:

چگونه کمونیسم به ایجاد فاشیسم و رواج خشونت منجر شد

گوردون چانگ: شکست‌های بایدن، آمریکا را در برابر چین در موضع ضعف قرار داده است

یک مطالعه از «شواهد انکارناپذیر» آسیب واکسن‌‌‌‏های mRNA به اعضا و شریان‌‌‌‏های بدن خبر می‌‌‌‏دهد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی