Asset 2

۲۶ تن از سناتورهای جمهوری‌خواه سنا خواستار ملاقات با بایدن برای گفتگو درباره دستورات اجرایی اخیرش شدند

انرژی ۲۶ تن از سناتورهای جمهوری‌خواه سنا خواستار ملاقات با بایدن برای گفتگو درباره دستورات اجرایی اخیرش شدند دونالد ترامپ پروژه کیستون را
(Mandel Ngan/AFP via Getty Images)

۲۶ تن از سناتورهای جمهوری‌خواه سنا خواستار دیدار با رئیس جمهور جو بایدن برای گفتگو در مورد دستورات اجرایی اخیر دولت جدید هستند، چرا که آنها نگرانند که این دستورات می‌تواند اثرات مخربی بر خانواده‌های آمریکایی داشته باشد که معیشت آنها به بخش انرژی داخلی وابسته است.

۲۶ سناتور ایالتی که رشد اقتصادی و اشتغال آنها به شدت به صنعت نفت و گاز وابسته است، در نامه‌ای به بایدن نوشتند که آنها از اقدامات رئیس جمهور که می‌تواند «صدها هزار» شغل مرتبط با انرژی در ایالت‌های‌شان را در معرض خطر قرار دهد، غافلگیر شده‌اند.

وی گفت: «اقدامات شما عواقب سنگینی برای انتخاب‌کنندگان ما به همراه خواهد داشت، و انجام این اقدامات در همان هفته اول ریاست جمهوری شما، بدون هیچ گونه مشارکت از جانب ما که نماینده این سخت کوشان آمریکایی هستیم، مغایر خواسته‌های مردم آمریکا است که خواهان راه‌حل‌های عملی و دو جانبه هستند. راه حل‌هایی برای چالش‌های ملت ما، و کسانی که خواهان سیاست‌هایی هستند که از خانواده‌های کارگری حمایت کند.

این سناتورها، از جمله لیزا مورکوفسکی (نماینده جمهوری‌خواه آلاسکا)، که رئیس کمیته انرژی سنا است، به ویژه با تصمیم به لغو پروژه ۸ میلیارد دلاری خط لوله کیستون به‌عنوان بخشی از تلاش دولت بایدن برای رسیدگی به تغییرات آب و هوایی مخالفت کرد. اگر این پروژه طبق برنامه‌ریزی انجام شده بود، این خط لوله ۱۲۰۰ مایلی، بیش از ۸۳۰،۰۰۰ بشکه نفت در روز از آلبرتا، کانادا، به جنوب شرقی نبراسکا تحویل می‌داد.

رئیس جمهور دونالد ترامپ پروژه کیستون را تقریباً ۴ سال پیش از طریق دستورالعمل اجرایی مجدداً شروع کرد. وی در آن زمان گفت که انتظار دارد این خط لوله ۲۸۰۰۰ شغل ساختمانی ایجاد کند.

این سناتورها با استناد به اظهارات اخیر مارک مک مانوس، رئیس کل اتحادیه لوله کش‌های صنفی و لوله‌سازی نوشتند: «خطوط لوله مانند کیستون وقتی توسط زنان و مردان اتحادیه ساخته می ‌شود، ایمن‌ترین و کارآمدترین حالت انتقال انرژی در جهان است. متأسفانه، دولت بایدن اکنون هزاران کارگر اتحادیه را از کار بیکار کرده است.» «برای یک خانواده متوسط ​​آمریکایی، این بدان معناست که هزینه‌های انرژی افزایش می‌یابد و این جوامع، دیگر شاهد سرمایه‌گذاری‌های محلی در رابطه با ساخت خط لوله نخواهند بود.»

سناتورها همچنین مخالفت خود را با تعلیق فعالیت نفت و گاز در پناهگاه حیات وحش ملی شمال آلاسکا، یکی از اولین اقداماتی که بایدن به عنوان رئیس جمهور انجام داد، ابراز داشتند. ۱۹ میلیون هکتار از پناهگاه حیات وحش ملی شمال آلاسکا که تخمین زده می‌شود حاوی حدود ۱۱ میلیارد بشکه نفت باشد، در دولت ترامپ برای تأمین اعتبار یک برنامه چند میلیارد دلاری کاهش مالیات برای حفاری بازگشایی شد.

مطالب دیگر:

فرماندار تگزاس: از اقدامات دولت بایدن که منجر به نابودی مشاغل می‌شود شکایت می‌کنیم

ویدئو: پرواز تا اوج

سناتور کروز از همکاران خود در سنا می‌خواهد که مایورکاس را به‌عنوان وزیر امنیت داخلی تأیید نکنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی