Search
Asset 2

اپک‌تایمز در هنگ‌کنگ بازداشت کارکنان خود توسط پلیس را به شدت محکوم کرد

مردم هنگ‌کنگ روز اول ژوئیه، در اعتراض به قانون تحمیل شده امنیتی به این شهر توسط چین، دست به اعتراض زدند. (Anthony Wallace/AFP via Getty Images)
مردم هنگ‌کنگ روز اول ژوئیه، در اعتراض به قانون تحمیل شده امنیتی به این شهر توسط چین، دست به اعتراض زدند. (Anthony Wallace/AFP via Getty Images)

نسخه هنگ‌کنگ روزنامه بین‌المللی اپک‌تایمز، پلیس هنگ‌کنگ را به خاطر بازداشت‌های غیرقانونی مردم معترض به اجرای قانون امنیت ملی رژیم پکن، به شدت محکوم کرد.

در میان این بازداشت‌های گسترده که روز اول ژوئیه روی داد، چهار نفر از کارکنان توزیع روزنامه اپک‌تایمز نیز وجود داشتند که حدود ساعت ۲ بعد از ظهر، در حالی که اقدام به پخش مطالب خود می‌کردند، پس از محاصره توسط پلیس، به طور غیرقانونی دستگیر شدند.

متعاقب آن، دفتر محلی اپک‌تایمز، خواستار آزادی بی قید و شرط آنها شد. پس از آن، آنها به قید وثیقه‌ آزاد شدند. با این حال تلفن‌های همراه آنان، به همراه پوسترها و برخی دیگر از اقلام توزیعی آنان توسط پلیس مصادره شد. پلیس گفته است که این مطاللب را به عنوان مدرک نگه خواهد داشت.

همچنین، پلیس پس از تفتیش بدنی و بازرسی کیف‌های آنان، از آنها خواست لباس‌هایشان را عوض کرده و با لباس‌هایی که پلیس به آنان داد به خانه برگردند.  قرار است هر چهار نفر آنها در تاریخ ۴ آگوست به اداره پلیس خود را معرفی کنند.

طبق قانون جدید امنیت هنگ‌کنگ که توسط چین و با دور زدن قوه مقننه هنگ کنگ به تصویب رسیده است، «جدایی هنگ کنگ، فتنه‌انگیزی، و براندازی» منع شده است. از طریق این قانون همچنین چین می‌تواند نیروهای امنیتی خود را در هنگ کنگ مستقر کند.

دولت‌های مختلف در سراسر جهان قانون پیشنهادی رژیم چین در مورد هنگ کنگ را مورد انتقاد قرار داده‌اند و آن را اقدامی دانسته‌اند که به استقلال این شهر ضربۀ بزرگی خواهد زد.

روز یکم ژوئیه پلیس در هنگ‌کنگ، حدود ۳۷۰ نفر را در جریان اعتراضاتی که در محکوم کردن اقدامات مستبدانه چین، همزمان با سالگرد اعطای خودمختاری به این شهر برگزار شد، بازداشت کرد، که  ۱۰ نفر از آنان به ظن نقض قانون امنیت ملی دستگیر شدند.

مطالب دیگر:

مادری که تمام خانواده‌اش را در آزار و شکنجه فالون گونگ به دست رژیم چین از دست می‌دهد

چگونه با والدین خود درباره سالخوردگی و مسائل مالی صحبت کنیم – قسمت دوم

مشاور امنیت ملی ایالات متحده از استراتژی‌های محدودکردن حزب کمونیسم چین می‌گوید

افسانه‌های باستانی درباره خدایان بلایا

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی