logo_eet

مصاحبه اختصاصی اپک تایمز با دونالد ترامپ

روسیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات‌متحده هشدار داده است که رژیم چین پس از مشاهده اعزام نیروهای روسیه به اوکراین، به تایوان
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در استراحتگاه مارآلاگو در پالم بیچ، فلوریدا، در 31 ژانویه 2022. (The Epoch Times)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای اختصاصی با اپک تایمز گفت که دستورات مربوط به کووید۱۹ اشتباه‌اند و باید لغو شوند.

ترامپ در برنامه «Kash’s Corner» اپک تایمز به دستیار ارشد سابق، کَش پاتل، گفت: «ما باید به این دستورات پایان دهیم». این مصاحبه هفتم فوریه، ساعت ۸ شب زمان شرقی (EST) در سایت EpochTV.com پخش خواهد شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲، با کش پاتل از تلویزیون اپک تایمز در استراحتگاه مارآ لاگو در پالم بیچ، فلوریدا، صحبت می‌کند. (The Epoch Times)

ترامپ افزود: «باید به آن‌ها پایان داد و اصلاً نباید شروع می‌شدند».

ریاست جمهوری ترامپ زمانی بود که کروناویروس سندرم حاد تنفسی۲ (SARS-CoV-2)  عامل بیماری کووید۱۹، اواخر سال ۲۰۱۹ در چین ظاهر شد. در دوران ترامپ، دولت فدرال دستورات زدن واکسن یا ماسک را تحمیل نکرد، اما برخی از ایالت‌ها و بخش‌ها، از جمله کالیفرنیا، زدن ماسک را الزامی کرده بودند.

در دوران ریاست جمهوری جو بایدن، بسیاری از حوزه‌های قضایی واکسن کووید۱۹ را برای صرف غذا خارج از منزل، رفتن به کنسرت و حتی کار کردن الزامی کردند. بایدن به ارتش، پیمانکاران فدرال، سازمان‌های دولتش، کارکنان مراقبت‌های درمانی و همه آمریکایی‌هایی که در شرکت‌هایی با ۱۰۰ کارمند یا بیشتر کار می‌کردند، دستور داد که واکسینه شوند.

همه این دستورات مورد پرسش قرار گرفته‌اند و دادگاه برخی از آن‌ها را لغو کرده است. اگرچه دستورات مربوط به زدن ماسک تا حد زیادی از مخالفت‌های قانونی جان سالم به در برده ‌است.

ترامپ به اپک تایمز گفت بایدن که با وعده «شکست این ویروس» در کمپین انتخاباتی شرکت کرده، «عملکرد وحشتناکی» در مدیریت همه‌گیری داشته است.

«مثل اینکه نمی‌دانند دارند چه کار می‌کنند. او وارد شد و گفت که “می‌خواهم مشکل کووید را حل کنم”. آن‌ها در سال [ریاست جمهوری] او [مرگ‌ومیر] بیشتری داشتند و این تازه بعد از تمام چیزهایی است که ما فراهم کرده بودیم؛ درمان، واکسن، همه‌چیز.»

آمار مرگ‌و‌میر منسوب به کووید۱۹ در سال ۲۰۲۱ بیشتر از سال ۲۰۲۰ بود و در اواخر سال ۲۰۲۱ یا ژانویه در بسیاری از مناطق رکوردهای جدیدی از موارد ابتلا ثبت شد.

ترامپ در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ دفتر ریاست جمهوری را ترک کرد.

این رئیس‌ جمهور سابق جمهوری‌خواه در اوایل همه‌گیری قرنطینه را اجباری نکرد، اما مشاوران کووید او، دکتر آنتونی فاوچی و دکتر دبورا برکس، به مردم توصیه می‌کردند که در خانه بمانند و بسیاری از ایالت‌ها مشاغل به اصطلاح غیر ضروری را مجبور به تعطیلی کردند.

عملکرد ترامپ در نهایت از مقامات ارشد بهداشت فاصله گرفت و درخواست بازگشایی اماکن تعطیل‌شده را داد و در سخن معروفی اعلام کرد که «درمان» نباید از خود کووید۱۹ بدتر باشد.

فراتحلیل ۲۴ پژوهش به این نتیجه رسیده است که قرنطینه‌ها تقریباً هیچ تأثیری بر مرگ‌‌و‌میر ناشی از کووید۱۹ نداشته است.

ترامپ خاطرنشان کرد که حدود یک ماه پس از اولین ظهور ویروس حزب کمونیست چین، او سفر به چین و بازگشت از آن را برای اکثر غیرآمریکایی‌ها ممنوع کرده بود که در آن زمان اقدامی بحث‌برانگیز بود. او همچنین به دلیل نگرانی در مورد مهاجرانی که ناقل ویروس بودند، مهاجرت قانونی و غیرقانونی را شدیداً مهار کرد و طرح «Operation Warp Speed» را برای تسریع تولید واکسن و درمان کووید۱۹ راه‌اندازی کرد.

«من درِ کشورمان را به روی چین بستم و جان صدها هزار نفر را نجات دادم. و وقتی دیدم در ایتالیا، فرانسه و اسپانیا چه دارد می‌گذرد، در را به روی اروپا نیز بستم. و بستن همین دو در… جان صدها هزار نفر را نجات داد.

مصاحبه اختصاصی کامل روز هفتم فوریه، ساعت ۸ شب زمان شرقی (EST) در EpochTV.com پخش خواهد شد.

مطالب دیگر:

چین از طریق جذب صاحب منصبان در حال تضعیف آمریکا است

طرح دادخواست جدیدی علیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها به‌خاطر دستورالعمل ماسک اجباری

سال نوی چینی متعلق به حزب کمونیست چین نیست

اخبار مرتبط