logo_eet

پکن میلیون‌ها دلار به یک ایستگاه رادیویی در واشنگتن برای پخش پروپاگاندا پرداخت کرد

ایستگاه رادیویی وب‌سایت WCRW بیان می‌کند که از سال ۱۹۹۲ در حال پخش برنامه‌های رادیو بین‌المللی چین، یکی دیگر از پخش‌کننده‌های بزرگ رادیویی بی
دفتر مرکزی تلویزیون دولتی چین، CCTV، در پکن در 26فوریه2011. (STR/AFP/Getty Images)

افشاگری‌های جدید فدرال نشان می‌دهد که رژیم چین تقریباً ۴.۴ میلیون دلار به یک ایستگاه رادیویی مستقر در واشنگتن برای پخش پروپاگاندا برای خانواده‌های آمریکایی پرداخت کرده است.

CGTN، بازوی جهانی CCTV، رادیو و تلویزیون دولتی چین، از ژوئیه ۲۰۱۹، ۴.۳۵ میلیون دلار به WCRW، یک ایستگاه رادیویی روزانه که واشنگتن، ویرجینیا و مریلند را پوشش می‌دهد، پرداخت کرده است تا محتوایش را به مدت ۱۲ ساعت در روز پخش کند.

برای شنوندگان کمتر شناخته شده است که پکن کنترل بسیاری از آنچه را که روی آنتن می‌رود در دست دارد. توافق نامه‌ای که در ژوئیه گذشته امضا شد – و هفته گذشته در پرونده‌ای در وزارت دادگستری آمریکا فاش شد – ایستگاه رادیویی آمریکایی WCRW را از تغییر یا کوتاه کردن محتوای برنامه CGTN یا درج تبلیغات بدون مجوز صریح از پخش‌کننده چینی منع می‌کند. این قرارداد بین WCRW و دفتر برنامه ریزی ارتباطات بین‌المللی، نهادی که توسط دپارتمان تبلیغات رژیم چین نظارت می‌شود، بسته شده است.

WCRW به پرسش‌های رسانه ‌اپک تایمز تاکنون پاسخ نداده است.

وب‌سایت WCRW بیان می‌کند که از سال ۱۹۹۲ در حال پخش برنامه‌های رادیو بین‌المللی چین، یکی دیگر از پخش‌کننده‌های بزرگ رادیویی بین‌المللی دولتی چین از واشنگتن بوده است.

چاینا دیلی، یک روزنامه دولتی چینی انگلیسی زبان، در سال ۲۰۲۱ میلیون‌ها دلار به رسانه‌های بزرگ غربی مانند فارین پالیسی و فایننشال تایمز پرداخت تا محتوای آن را منتشر کنند. کنسولگری چین همچنین اخیراً قراردادی را برای استخدام ده‌ها اینفلوئنسر رسانه‌های اجتماعی از طریق یک شرکت واسطه در نیوجرسی منعقد کرده است تا بخشی از یک برنامه بازاریابی در ماه مارس برای تبلیغ بازی‌های المپیک زمستانی پکن باشد.

مطالب دیگر:

سرکوب هنگ‌کنگ به‌دست حزب کمونیست چین «زنگ خطری» برای جهان آزاد است

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: نتیجه‌‏گیری

کتاب «آنتونی فائوچی واقعی» از تخریب کنترل‌شده دموکراسی پرده‌برداری می‌کند

اخبار مرتبط