Search
Asset 2

ایلان ماسک فاش کرد که به اعتقاد او چه کسی واقعاً حزب دموکرات را هدایت می‌کند

ایلان ماسک میلیاردر حوزه فناوری، فاش کرد باور دارد برخی اتحادیه‌ها محرک اصلی سیاست‌های حزب دموکرات و دولت بایدن به شمار می‌آیند.
ایلان ماسک، مدیر عامل و مهندس ارشد اسپیس ایکس، برای مراسم مت گالا 2022 در موزه هنر متروپولیتن نیویورک در 2 می 2022 می‌آید. (Angela Weiss/AFP via Getty Images)

ایلان ماسک میلیاردر حوزه فناوری، فاش کرد باور دارد برخی اتحادیه‌ها محرک اصلی سیاست‌های حزب دموکرات و دولت بایدن به شمار می‌آیند.

او در مصاحبه‌ای که اواخر هفته گذشته منتشر شد گفت: «اغلب افراد نسبت به میزان کنترل اتحادیه‌ها بر حزب دموکرات آگاهی ندارند، در حالی که درک این مسئله نیازی به حدس و گمان ندارد.»

در دو کسب و کار اصلی ماسک یعنی تسلا و اسپیس‌ایکس اتحادیه‌ای وجود ندارد و ماسک این مسئله را به دلیل میزان «اشتغال منفی» در دره سیلیکون می‌داند، بدین معنی که در اینجا کارکنان با پیشنهادهای شغلی متعددی روبرو می‌شوند.

ماسک ادامه داد: «سال گذشته دولت بایدن همایشی درباره خودروهای برقی برگزار کرد که شرکت تسلا به صراحت از حضور در آن منع شده، اما اتحادیه کارکنان خودروسازی در آن حضور داشت، در حالی که دو سوم خودروهای برقی در ایالات متحده را تسلا فروخته است.» تخمین زده می‌شود این میزان فروش چیزی بالغ بر ۲۵۰ میلیارد دلار باشد.

اتحادیه کارکنان خودروسازی (UAW) با بیش از ۳۹۰هزار عضو فعال، یکی از بزرگترین اتحادیه‌های فعال در ایالات متحده بوده و از زمان تأسیس حزب دموکرات در حدود ۱۰۰ سال پیش، از جمله بازیگران اصلی در سیاست‌های حزب دموکرات به شمار می‌آمده است.

ماسک در مصاحبه خود اینگونه ادامه داد: «از این رو کنار گذاشتن عامدانه ما از همایش خودروهای برقی در کاخ سفید – و حضور UAW – همه چیزهایی که باید بدانید را به شما می‌گوید. آنها تسلط زیادی بر کاخ سفید دارند تا جایی که می‌توانند تسلا را از حضور در این همایش کنار بگذارند – دیوانه کننده است.»

به گفته ماسک در همایش اخیر، بایدن از شرکت جنرال موتورز و رئیس آن، مری بارا، به دلیل رهبری جنبشی با عنوان «انقلاب خودروهای برقی» تمجید کرد، در حالی که جنرال موتورز طی سه ماه قبلی تنها ۲۶ خودرو برقی فروخته، و در مقابل تسلا بزرگترین تولید کننده خودروهای برقی در ایالات متحده است.

ماسک می‌گوید این مسئله «جنونی فراتر از تمامی ابعاد است.»

بایدن در اوایل ماه ژوئن به رد گفته‌های ماسک درباره رکود اقتصادی احتمالی پرداخت و گفت شرکت‌های خودروسازی بیش از پیش بر روی خودروهای برقی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

بایدن در واکنش به پست توییتری ماسک درباره‌ی احتمال رکورد اقتصادی طی ماه‌های آتی گفت: «خب، اجازه دهید به شما بگویم. اگرچه ایلان ماسک درباره رکود صحبت می‌کند، فورد سرمایه‌گذاری خود در زمینه ساخت خودروهای برقی را به شدت افزایش داده و ۶۰۰۰ کارمند جدید – تحت اتحادیه UAW – در غرب میانه استخدام کرده است. همچنین شرکت استلانتیس، کرایسلر سابق، نیز سرمایه‌گذاری‌های مشابهی بر روی خودروهای برقی انجام داده است.»

ماسک طی ماه‌های گذشته بارها از UAW انتقاد کرده و در اواخر ماه مارس و با انگشت گذاشتن بر روی اعتراف یکی از مقامات سابق اتحادیه به اختلاس بیش از ۲ میلیون دلاری این سازمان، انتقادهایش را شدت بخشید.

او نوشت: «شعار UAW – مبارزه برای دستیابی به حق اختلاس از پول کارکنان خودروسازی!»

این مسئله چند روز بعد از آن روی داد که ری کری، رئیس UAW – گفت این اتحادیه از زمانی که ماسک از آنها خواست برای شرکت تسلا نیز حق رأی قائل شود، هیچ صحبتی با او و شرکتش نداشته است.

کری در آن زمان گفت: «اگر آنها واقعاً به چنین روابط و مبادلاتی علاقه داشته باشند، این مسئله نشانگر تلاشی از روی حسن نیت خواهد بود.»

اپک تایمز برای دریافت اظهارنظر بیشتر در این زمینه با UAW تماس گرفته است.

مطالب دیگر:

حزب جمهوری‌خواه تگزاس قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن اعلام کرد بایدن به‌طور قانونی انتخاب نشده است

مطالعات جمعیت‌شناسان با پیش بینی‌های سازمان ملل در مورد افزایش جمعیت و تخریب محیط زیست در تناقض است

برخی کودکان چینی پس از تزریق واکسن‌های چینی کووید۱۹ مبتلا به دیابت شده‌اند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی