logo_eet

ایلان ماسک خواستار شکل‌گیری تحقیقات در مورد گروه‌های چپ‌‌گرای افراطی است

ایلان مدیرعامل تسلا هفته پیش نوشت که اقدامات «شدید و سریعی» برای تخریب شخصیت وی صورت گرفته که اغلب آن‌ها «از سوی جناح چپ است و این ام
(Angela Weiss/AFP via Getty Images)

حدود یک هفته بعد از انتشار خبر خرید توئیتر توسط ایلان ماسک، وی خواستار شروع تحقیقات درباره سازمان‌ها و تشکیلات چپ‌گرایی شد که شرکت‌ها را تحت فشار قرار می‌دهند تا درصورت تغییر سیاست‌های تعدیل محتوای توئیتر، این رسانه اجتماعی را تحریم کنند.

بنابر گزارشات، ده‌ها نامه (با فرمت pdf) از سوی گروه‌ها و تشکیلات چپ‌گرا به شرکت‌های کوکاکولا، Kraft و دیزنی ارسال شده تا درصورت خرید توئیتر توسط ایلان ماسک، این رسانه را تحریم کنند. از جمله این گروه‌ها می‌توان به جنبش رسانه‌ای Black Lives Matter، انجمن حمایت از سقط قانونی جنین در آمریکا NARAL، جنبش زنان، جنبش Media Matters for America و GLAAD اشاره کرد.

طبق متن مشترک ارسالی توسط این گروه‌ها «بعنوان تبلیغ‌کنندگان برتر در توئیتر، نام تجاری شما در خطر ارتباط و همکاری با بستری است که به نفرت پراکنی، افراط‌گرایی، پخش اطلاعات نادرست و تئوری‌های توطئه دامن می‌زند. تحت مدیریت ایلان ماسک و با همکاری برندهای تجاری شما، توئیتر به انباری از اطلاعات نادرست تبدیل می‌شود و اکوسیستم اطلاعاتی ما را، آن هم در زمانی که اعتماد به موسسات و رسانه‌های خبری در پایین‌ترین حد خود قرار دارد، آلوده می‌کند.»

ایلان ماسک اما در پاسخ، خواستار شکل‌گیری تحقیقات درباره‌ی این گروه‌ها شد و در توئیتر نوشت «چه کسی تامین مالی سازمان‌هایی که می‌خواهند دسترسی شما به اطلاعات را کنترل کنند، برعهده دارد؟ بیایید بررسی کنیم… بهترین گندزدا نور خورشید است.»

مدیرعامل تسلا هفته پیش نوشت که اقدامات «شدید و سریعی» برای تخریب شخصیت وی صورت گرفته که اغلب آن‌ها «از سوی جناح چپ است و این امر جای تعجب ندارد.»

ماسک ادامه داد «بااین‌حال باید این موضوع را نیز خاطر نشان کنم که احتمالا جناح راست نیز کمی از این موضوع ناراحت است. هدف من به حداکثر رساندن مساحت زیر نمودار خوشبختی انسان‌هاست که به معنای قرار گرفتن چیزی حدود ۸۰% از جمعیت در میانه این ناحیه است.»

اواخر ماه گذشته بود که توئیتر و ایلان ماسک مشترکا اعلام کردند که وی قرار است پیش از خصوصی‌سازی، این رسانه را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار خریداری کند. او پیش از این نیز سیاست‌های تعدیل محتوای این شرکت را مورد انتقاد قرار داده و آن‌ها را به سانسور متهم کرده بود که همین امر نشان‌دهنده وقوع تغییر در برخی از سیاست‌های این شرکت خواهد بود.

با این‌حال این معامله هنوز کاملا به پایان نرسیده و ممکن است ماه‌ها به درازا بکشد و هنوز بخش مدیریت ارشد توئیر و پاراگ آگراوال، مدیر عامل آن، مسئولیت این شرکت را برعهده دارند.

ماسک بعدا در پرونده‌ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت «من به این دلیل در توئیتر سرمایه‌گذاری کردم که به پتانسیل آن برای تبدیل شدن به بستری جهانی برای آزادی بیان باور دارم و معتقدم که آزادی بیان، یک الزام اجتماعی برای دستیابی به دموکراسی کارآمد است. بااین‌حال اکنون متوجه شده‌ام که این شرکت با شکل فعلی خود نه می‌تواند رشد کند و نه به اجرای این امر اجتماعی کمک کند ؛ توئیتر باید به شرکتی خصوصی تبدیل شود.»

درهمین حال، ماسک روز شنبه نوشت که ممکن است از حساب‌های شرکتی یا دولتی، هزینه‌های اندکی دریافت کند.

وی در ادامه نوشت «توئیتر همیشه برای کاربران عادی، رایگان خواهد بود؛ ولی ممکن است استفاده از آن برای کاربران تجاری و دولتی، اندکی هزینه در بر داشته باشد.»

مطالب دیگر:

چگونه تقلب در انتخابات محلی آمریکا به سطح ملی کشیده شد (بخش ۲)

چگونه تقلب در انتخابات محلی آمریکا به سطح ملی کشیده شد (بخش ۱)

زلنسکی: نیروهای روسیه تاکنون نزدیک به ۴۰۰ بیمارستان و مراکز پزشکی را ویران کرده‌اند

اخبار مرتبط