Asset 2

سفیر سابق آمریکا: رژیم چین در «روزهای زوال خود» به سر می‌برد

ایمان سم براون‌بک، سفیر سیار سابق ایالات متحده در امور آزادی مذهب می‌گوید پکن با «نبرد رو به تشدید خود با ایمان» از خود «ضعف» نشان می‌دهد.
(File/Samira Bouaou/The Epoch Times)

سم براون‌بک، سفیر سیار سابق ایالات متحده در امور آزادی مذهب می‌گوید پکن با «نبرد رو به تشدید خود با ایمان» از خود «ضعف» نشان می‌دهد.

براون‌بک روز ۱۴ جولای در نشست بین‌المللی آزادی مذهب در واشنگتن به اپک تایمز گفت: «این نشانه‌ای از آخرین سنگر رژیم است. رژیم سخت‌گیرتر شده، نه آزادتر. بی‌رحم‌تر شده نه روشن‌فکرتر. به جای همکاری آزادانه از تاکتیک‌های زورگویی استفاده می‌کند».

براون‌بک گفت یک «رژیم با اعتماد به نفس» به منتقدان خود حمله نمی‌کند، بلکه بی‌پرده نواقص خود را می‌پذیرد.

حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) سخت‌گیری، خشونت و استفاده از روش‌های نظارتی فراگیر پیشرفته را افزایش داده است که به گفته براون‌بک، «همگی از رژیمی حکایت دارند که در روزهای زوال خود به سر می‌برد».

«یک دولت با اعتماد به نفس دست به چنین اعمالی نمی‌زند».

جناب سفیر سابق گفت هر روز کشورهای بیشتری از سراسر جهان که زمانی از ترس اهانت به رژیم از این موضوع «چشم‌پوشی می‌کردند»، اکنون از نقض حقوق بشر در حال وقوع به دست رژیم چین انتقاد می‌کنند. او خاطر نشان کرد که موضع سختگیرانه دولت ترامپ در قبال رژیم کمونیست آغازگر این راه بود.

در ماه‌های اخیر ایالات متحده و سایر کشورها، ح‌ک‌چ را به خاطر سرکوبگری در شین‌جیانگ و هنگ‌کنگ مورد انتقاد قرار داده‌اند. علاوه بر این، با نظر به رفتار حزب کمونیست با شهروندان چین، فشارها برای بایکوت دیپلماتیک المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن رو به افزایش است.

براون‌بک یک هفته قبل از بیست و دومین سالگرد آزار و شکنجه تمرین‌کنندگان روش معنوی فالون گونگ به دست رژیم کمونیستی چین، پیغامی را برای پیروان این آئین به همراه داشت: «از مبارزه دست نکشید».

بیشتر بخوانید: اسناد محرمانه فاش شده دال بر نسل‌کشی تمرین‌کنندگان فالون گونگ به‌دست رژیم چین

او گفت رژیم پکن «فاحش‌ترین تاکتیک‌های شیطانی خود را» بر فالون گونگ اعمال می‌کند؛ «تاکتیک‌های وحشتناکی که در بهترین حالت، با شکنجه‌های قرون وسطایی قابل مقایسه‌اند».

نماینده کریس اسمیت (جمهوری‌خواه، نیوجرسی) به اپک تایمز گفت کارزار ادامه‌دار رژیم کمونیست علیه پیروان فالون گونگ، گروهی که طرفدار «صلح و نیکخواهی» است، و نیت حزب کمونیست به ریشه‌کن کردن آنان با «نیزه و گلوله و شکنجه» خود گویای «توهمات حزب کمونیست چین» و «شرارت» رهبران کمونیست است.

او گفت رهبر چین «شی جین‌پینگ به نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت، از جمله جنایت علیه فالون گونگ متهم است».

براون‌بک معتقد است علی‌رغم «غم‌انگیز» بودن این آزار و شکنجه، امید و روشنی چندان دور نیست.

او گفت: «آن‌ها فراموش نشده‌اند. حزب کمونیست چین با ایمان در جنگ است، اما این جنگ را پیروز نخواهند شد».

او گفت: «تاریخ بشر آکنده از رژیم‌ها و دولت‌هاییست که مردم دارای باورهای معنوی را آزار و شکنجه کرده‌اند. دولت در کوتاه مدت می‌تواند رنج و اندوه بسیاری را تحمیل کند. می‌توانند آزار و شکنجه بسیاری را اعمال کنند اما در بلند مدت هرگز پیروز نخواهند شد. روح از جسم قویتر است».

مطالب دیگر:

تحلیل تصاویر برگه‌های رای در جورجیا حاکی از «تقلبی قابل اثبات» در ممیزی است

 یک بازمانده آزار و شکنجه در چین: «حزب کمونیست چین، مثل سَم است، از آن دور شوید»

سازمان غذا و داروی آمریکا درباره اختلال عصبی مرتبط با واکسن کووید۱۹ جانسون اند جانسون هشدار داد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی