Asset 2

اینستاگرام: به درخواست جمهوری اسلامی اهمیتی نمی‌دهیم

اینستاگرام اتحادیه اروپا قوانین سخت‌‏گیرانه‌‏ای را در زمینه حفاظت و انتقال داده‌‏های شخصی از اروپا به ایالات متحده وضع کرده، و در سال ۲۰۱۶
مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا (فیس بوک سابق) (Samira Bouaou/The Epoch Times)

شرکت متا که مالک فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ است، در واکنش به درخواست جمهوری اسلامی از این شرکت برای استقرار نماینده در ایران عنوان کرد که به این درخواست اهمیتی نمی‌دهد.

یک سخنگوی متا به بی‌بی‌سی فارسی گفت: «ما وارد مکالمه با مقام‌های ایران نمی‌شویم. همچنین سرگرم درخواست آنها برای تعیین یک نماینده در ایران نخواهیم شد.»

سخنگوی متا ضمن رد درخواست دولت جمهوری اسلامی برای تعیین نماینده، گفت: «ما به‌شدت مخالف تلاش‌های مقام‌ها برای قطع ارتباط مردم ایران با بقیه جهان هستیم.»

وی ادامه داد: «این شرکت افتخار می‌کند که مردم در جای‌جای جهان از شبکه‌ها و برنامه‌های این شرکت برای مستندسازی و حمایت از اعتراضات جاری استفاده می‌کنند.»

هفته گذشته مرکز ملی فضای مجازی جمهوری اسلامی طی نامه‌ای به متا با تعیین یک مهلت ۱۰ روزه ادامه فعالیت اینستاگرام و واتس‌اپ را به معرفی یک نماینده مستقر در ایران مشروط کرد.

با این حال روز گذشته ۲۳ آذرماه، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی، در سخنانی عنوان کرد که شرکت متا هنوز پاسخی به ضرب‌الاجل جمهوری اسلامی نداده است.

اخبار مرتبط