Search
Asset 2

رژیم چین به اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی آمریکا پول می‌دهد که المپیک پکن را تبلیغ کنند           

اینفلوئنسر در رسانه‌های اجتماعی آمریکایی پول می‌دهد تا در مقابله با موج تحریم‌های سیاسی از سوی غرب، بازی‌های پیش روی المپیک زمستانی پکن را
فعالان حقوق بشر در تایپه علیه بازی‌های المپیک 2022 پکن به مناسبت روز حقوق بشر در 10 دسامبر 2021 اعتراض می‌کنند. (Sam Yeh/AFP via Getty Images)

پکن به افراد اینفلوئنسر در رسانه‌های اجتماعی آمریکایی پول می‌دهد تا در مقابله با موج تحریم‌های سیاسی از سوی غرب، بازی‌های پیش روی المپیک زمستانی پکن را تبلیغ کنند.

ویپی‌مدیا، یک شرکت مشاوره‌ای در نیوجرسی، قراردادی ۳۰۰ هزار دلاری با کنسولگری چین در نیویورک بسته است که تا اواسط ماه مارس، بر یک کمپین بازاریابی در اینستاگرام، تیک‌تاک و توییچ که یک زیرساخت‌ نرم‌افزاری پخش زنده نظارت داشته باشد.

پرونده‌ها نشان می‌دهند ویپی‌مدیا پیش‌پرداختی ۲۱۰ هزار دلاری از کنسول‌گری گرفته است.

کنسولگری چین به ویپی دستور داده است که هشت نفر از اعضای اینفلوئنسر بر رسانه‌های اجتماعی را استخدام کند که به سطوح مشخصی از محبوبیت رسیده باشند، پنج نفرشان باید حداقل ۱۰۰ هزار فالوور داشته باشند و سه نفر دیگرشان باید حداقل ۵۰۰ هزار فالوور داشته باشند.

طبق قرارداد مورخ ۲۲ نوامبر، این افراد اینفلوئنسر باید حداقل ۲۴ پست درباره المپیک، پارالمپیک و فرهنگ چین منتشر کنند، مانند آمادگی ورزشکاران در پکن، فناوری‌های جدیدی که در بازی ‌ها به کار گرفته شده‌اند، «لحظات اینفلوئنسر» و تاریخ پکن.

حدود یک پنجم پست‌ها باید بر «همکاری و هر چیز خوبی که در روابط چین و آمریکا وجود دارد،» تمرکز کنند. در اسناد، به نمونه‌هایی از این موارد اشاره شده است؛ مانند سطح بالای تبادلات و «نتایج مثبت» آن‌ها و هم‌چنین همکاری در زمینه تغییرات آب‌وهوایی، تنوع زیستی و انرژی‌های جدید.

به ویکی‌مدیا دسترسی فوری نداشتیم که در این رابطه اظهارنظر کند.

این اقدامات رسانه‌های اجتماعی در حالی است که ایالات متحده پکن را به دلیل سرکوب مداوم مردم شین جیانگ، تحریم سیاسی کرده است. متحدان آمریکا، از جمله کانادا، استرالیا و بریتانیا نیز از او پیروی کرده‌اند.

هزینه‌های تبلیغاتی این کمپین تنها بخشی از هزینه‌های تبلیغاتی رژیم چین در رسانه‌های دولتی است.

چاینا دیلی روزنامه‌ای انگلیسی زبان است که پکن اداره‌اش می‌کند. از ماه می تا اکتبر، بودجه‌ای بالغ بر ۵.۵ میلیون دلار برای تبلیغ و توزیع روزنامه خود در میان مخاطبان غربی هزینه کرده است. با این حال، عملیات رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی مرزهای جدید و مقرون‌به‌صرفه‌تری را به روی چین گشوده است که روایت‌هایی در طرفداری از حزب کمونیست چین را در سطح جهان منتشر و تقویت کنند.

کنسولگری چین انتظار دارد این پست‌ها ۳.۴ میلیون بار مورد بازدید قرار بگیرند.

مطالب دیگر:

مطالعات نشان می‌دهند واکسن‌های کووید۱۹ آنتی‌بادی‌های کمتری در برابر گونه اومیکرون ایجاد می‌کنند

پزشکی می‌گوید به‌خاطر تجویز آیورمکتین برای درمان بیماران مبتلا به کووید۱۹ اخراج شده است

ترامپ ضمن اشاره به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ گفت که دیسانتیس را «خیلی» دوست دارد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی