Search
Asset 2

این رستوران ژاپنی در تورنتو شما را به فضای توکیو می برد

Zakkushi.com
Zakkushi.com
Zakkushi.com

 

فرهنگ ژاپنی در میان عموم مردم محبوب و جذاب است، اما اغلب غذاهای آنها ناشناخته است.

مردم اغلب فکر می‌‌‏کنند که غذاهای ژاپنی‌‌‏ها بیشتر از ماهی خام درست شده، اما جالب است بدانید تنوع غذایی مردمان این سرزمین، از سوشی و خوراک اژدها که به صورت خام مصرف می‌‌‏شود، بسیار فراتر می‌‌‏رود.

اینجا رستورانی ژاپنی را به شما معرفی می‌‌‏کنیم که در قلب تورنتو غذاهایی فوق‌‌‏العاده خوشمزه و اصیل که اغلب پختنی هستند، سرو می‌‌‏کند.

رستوران «زاکوشی» Zakkushi از آن دسته رستوران‌‌‏های سنتی است که با دود کباب‌‌‏ها و فضای خودمانی‌‌‏اش کمی ما را به یاد سفره‌‌‏خانه‌‌‏های سنتی ایران می‌‌‏اندازد.

این رستوران که در Carelton Street قرار دارد، فضایی شبیه خانه‌‌‏های سراسر چوبی ژاپن دارد و به نوعی، بار هم محسوب می‌‌‏شود. بیشتر غذاهای زاکوشی از نوع کباب بوده و اسم این رستوران هم به معنای «سیخ کباب» است.

سرآشپزهای ماهر و فرز آن کباب‌‌‏ها را در باربیکیوهای سنتی  که درون‌‌‏شان ذغال اصل ژاپن است، طبخ می‌‌‏کنند. این ذغال «بینچوتان» نام دارد و به سبب کیفیت سوخت و حفظ خوب گرما در دماهای بالا در سراسر جهان شناخته شده است. کباب‌‌‏هایی که روی این نوع ذغال درست ‌‌‏می‌‌‏شوند از طعمی به تمام معنا لطیف و دودی برخوردارند.

منوی غذاها، سالادها و نوشیدنی‌‌‏ها در زاکوشی اصیل‌‌‏تر و متنوع‌‌‏تر از منوی دیگر رستوران‌‌‏های ژاپنی تورنتو است. درحالی که بسیاری از مردم تصور می‌‌‏کنند غذاهای ژاپنی بیشتر شامل ماهی خام است، اما عده کمی می‌‌‏دانند که فرهنگ غذایی مردمان این سرزمین شامل گوشت و انواع کباب‌‌‏ها هم هست.

بیش از ۳۰ نوع غذای مختلف از جمله گوشت، غذاهای دریایی و سبزیجات در منوی زاکوشی یافت می‌‌‏شود. آیتم‌‌‏های این منو با عکس‌‌‏های رنگارنگ و اشتها برانگیز، به هر دو زبان ژاپنی و انگلیسی معرفی شده است.

نکته جالب توجه این که قیمت‌‌‏ غذا‏ها ارزان و مقرون به صرفه است و برای امتحان غذاهای این رستوران نگران خالی شدن کیف پول‌‌‏تان نخواهید بود.

این رستوران در  ۱۹۳Carlton Street, Toronto, ON, M5A 2K7 واقع شده و همه روزه از ساعت ۵:۳۰ عصر تا ۱:۰۰ بامداد پذیرای مشتریان است.

اگر مایل به معرفی کسب و کارتان در کانادا هستید، با ما تماس بگیرید :

[email protected]

مطالب دیگر : 

می‌خواهید گوشی چینی هوآوی بخرید؟ دست نگه دارید !

خواص آرایشی و بهداشتی روغن نارگیل

جنایت برداشت اعضای بدن در چین چگونه صورت می گیرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی