Search
Asset 2

این سفره‌‌‏خانه‌‌‏ سنتی در قلب تورنتو شما را به «ایران» می‌‌‏برد

این سفره‌‌‏خانه‌‌‏ سنتی در قلب تورنتو شما را به «ایران» می‌‌‏برد

این سفره‌‌‏خانه‌‌‏ سنتی در قلب تورنتو شما را به «ایران» می‌‌‏برد

شهر تورنتو مملو از مردمی است که از ملیت‌‌‏ها، اقوام و نژادهای مختلف گرد هم آمده‌‌‏اند؛ هر گروه با فرهنگی خاص و طبیعتا با ذائقه غذایی خاص سرزمین خود.

براساس همین نیاز، این شهر هم مانند همه شهرهای مهاجرپذیر دنیا رستوران‌‌‏های فراوانی را در خود جای داده تا مردم هر ملیت از غذاهای مورد علاقه و خاص سرزمین خود بهره ببرند.

ایرانیان مقیم تورنتو هم از این قاعده مستثنا نیستند و با ابتکارات جالب‌‌‏شان فرهنگ غنی و ارزشمند پارسی را به اینجا آورده‌‌‏اند تا هرازگاهی که دلتنگ وطن‌‌‏شان و غذاهای سنتی آن شدند با رفتن به این رستوران‌‌‏ها حال و هوای بودن در ایران را تجربه کنند.

رستوران «انار»، یکی از رستوران‌‌‏هایی ایرانی در تورنتو است که فضای سنتی و چیدمان زیبای آن حال و هوای ایران را دارد.

بنابر وب‌‌‏سایت رستوران انار، این رستوران به سبک سفره‌‌‏خانه یا همان قهوه‌‌‏خانه طراحی شده که بیش‌‌‏از پنج قرن است این شیوه معماری و چیدمان دررستوران‌‌‏های سنتی ایران رایج بوده است.

در تزئین این سفره‌‌‏خانه که چهل صندلی برای پذیرایی دارد، از پارچه‌‌‏های زیبای دست‌‌‏ساز، سفره‌‌‏های قلم‌‌‏کار اصفهان، قالیچه‌‌‏های پرنقش و نگار، ظروف میناکاری روی مس، نقاشی‌‌‏هایی از اسطوره‌‌‏ها و پهلوانان ایرانی، فانوس‌‌‏های برنجی از سقف آویخته (قندیل) و از همه مهم‌‌‏تر کاشی‌‌‏کاری‌‌‏های لاجوردی و فیروزه‌‌‏ای زیبا با اشعار خوشنویسی شده در میان‌‌‏شان، استفاده شده است.

در این رستوران دنج و به یادماندنی، غذاهای اصیل ایرانی که بیشتر متمرکز بر انواع خورشت‌‌‏ها است طبخ می‌‌‏شود. انواع مختلفی از پیش‌‌‏غذاها، پلو خورشت‌‌‏ها و خوراک‌‌‏هایی از مناطق مختلف ایران در ظروف سنتی به سبکی زیبا سرو می‌‌‏شود.

میرزاقاسمی، کشک بادمجان، دلمه برگ مو، خورشت فسنجان، باقالی پلو، خورشت قیمه، مرصع پلو و بسیاری از دیگر غذاها را می‌‌‏توان در منوی این رستوران باصفا دید.

همراه با صرف این غذاها، سالاد شیرازی، ماست موسیر و انواع ترشی‌‌‏جات هم هست تا با سفارش آنها بیشتر از شام ایرانی خود لذت ببرید.

این رستوران در۴۲۰ College Street واقع شده و همه روزه به جز دوشنبه‌‌‏ها از ساعت ۵ عصر باز است.

اگر مایل به معرفی کسب و کارتان در کانادا هستید، با ما تماس بگیرید :

[email protected]

مطالب دیگر:

آغاز اجراهای جهانی « شن‌‌‏یون »؛ درباره این نمایش چه می‌‌‏دانیم؟

کانادا به ۶۰ درصد از متقاضیان، پناهندگی می‌‌‏دهد

رابطه سه فنجان قهوه در روز، با سلامتی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی