Asset 2

بازداشت بیش از ۸۰۰ معترض در تظاهرات در مسکو

بازداشت یکی از معترضین در مسکو، ۳  آگوست ۲۰۱۹. (ALEXANDER NEMENOV/AFP/Getty Images)
بازداشت یکی از معترضین در مسکو، ۳ آگوست ۲۰۱۹. (ALEXANDER NEMENOV/AFP/Getty Images)
بازداشت یکی از معترضین در مسکو، ۳ آگوست ۲۰۱۹. (ALEXANDER NEMENOV/AFP/Getty Images)

هزاران معترض روسی روز سوم آگوست برابر با دوازدهم مرداد ماه در مسکو به خیابان‌ها آمدند و در اعتراض به حذف برخی چهره‌های مخالف پوتین از حضور در انتخابات آتی شورای شهر مسکو، بار دیگر دست به تظاهرات زدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اعتراضات نیز با برخورد پلیس روبرو شد و در جریان آن، به گفته ناظران و وزارت کشور روسیه، حدود ۸۰۰ تن بازداشت شدند.

هفته گذشته نیز معترضان مخالف دولت در تظاهراتی مشابه شرکت کردند و نیروهای امنیتی نزدیک به ۱۴۰۰ نفر از آنها را بازداشت کردند. تظاهرات هفته قبل، پس از آن برگزار شد که پلیس روسیه چند چهره شاخص مخالف ولادیمیر پوتین را دستگیر کرد.

لیوبوف سوبول، یکی از نامزدهای رد صلاحیت شده انتخابات و از چهره‌های شاخص رهبری تظاهرات اخیر، یکی از افرادی است که در اعتراضات سوم آگوست بازداشت شده است. وی هنگام بازداشت فریاد می‌زد که دلیل این برخورد با او چیست؟

در حالی که تظاهرکنندگان علیرغم هشدارهای پلیس قصد داشتند خود را به « بولیوارد رینگ » در مرکز مسکو برسانند، پلیس ضد شورش اقدام به عقب راندن آنان کرد و در موارد نیز اقدام به برخورد خشن با تظاهرکنندگان کرد.

رهبران مخالف پوتین در روسیه می گویند با وجود حمله و بازداشت عقب نشینی نمی‌کنند. مخالفان، به رد صلاحیت نامزدهایشان برای شرکت در انتخابات اعتراض دارند و بازداشت‌ها را ناعادلانه می‌دانند.

الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون، در ماه ژوئیه، به اتهام دعوت به « تظاهرات بدون مجوز » به ۳۰ روز حبس محکوم شد. هدف از این تظاهرات اعتراض به رد صلاحیت چندین کاندیدای مخالف دولت در انتخابات شورای شهر در ۸ سپتامبر است.

مقام های انتخاباتی حدود ۳۰ کاندیدای مستقل را از شرکت در انتخابات محروم کرده‌اند. کاندیداهای رد صلاحیت شده می‌گویند هدف از این اقدام حفظ برتری حزب « روسیه متحد » و دیگر حامیان ولادمیر پوتین است.

مطالب دیگر:

بیست سال ایستادگی فالون‌گونگ برابر آزار و شکنجه : عهد و پیمان به وجدان انسانی

چین استفاده از کلمه « حلال » و علایم اسلامی را در رستوران‌ها ممنوع کرد

آمریکا قصد دارد گروه آنتیفا را تروریستی اعلام کند

مراقب رفتارمان باشیم : اهمیت آداب و رفتارهای صحیح ابتدایی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی