Search
Asset 2

هشدار ۱۲۰ تن از افسران بازنشسته ارتش ایالات متحده درباره نبرد میان مارکسیسم و «آزادی‌های قانون اساسی»

تجمع اعتراضی «نه به مارکسیسم» در پارک مارتین لوتر کینگ جونیور در برکلی، کالیفرنیا، در تاریخ 27اوت2017. (Amy Osborne/AFP/Getty Images)
تجمع اعتراضی «نه به مارکسیسم» در پارک مارتین لوتر کینگ جونیور در برکلی، کالیفرنیا، در تاریخ 27اوت2017. (Amy Osborne/AFP/Getty Images)

بیش از ۱۲۰ تن از ژنرال‌ها و دریاسالاران بازنشسته ایالات متحده در نامه‌ای سرگشاده هشدار داده‌اند ایالات متحده درگیر نبردی حیاتیست و از «تمامی شهروندان» تقاضا کردند در سیاست‌های محلی و ایالتی مشارکت داشته باشند.

در این نامه، که به امضای ۱۲۴ تن از فرماندهان سابق ارتش رسیده و توسط گروه «دریاداران آمریکا» منتشر شده، نوشته شده است: «ما به عنوان یک جمهوری قانونی، درگیر نبردی برای بقا هستیم که از زمان پایه‌گذاری کشورمان از سال ۱۷۷۶ تا امروز نظیر آن را ندیده‌ایم. این نبرد میان حامیان سوسیالیسم و مارکسیم و حامیان آزادی‌های قانون اساسیست».

همچنین در این نامه گفته شده است مخالفت با قوانین و لوایح ارائه‌شده‌ای که تمهیدات مربوط به انتخابات را تقویت می‌کنند پیامدهای ناگواری به همراه خواهد داشت.

در این نامه آمده است: «برای داشتن انتخاباتی سالم باید در ازای هر شهروند تنها و تنها یک رای قانونی وجود داشته باشد. اصالت آرای قانونی باید توسط اقدامات نظارتی مورد تصویب قوانین ایالتی همچون ارائه مدرک شناسایی دولتی، امضای تاییدشده و … تایید شود. امروزه بسیاری به منظور جلوگیری از برگزاری انتخابات سالم و صادقانه، این اقدامات نظارتی عقلانی را «نژادپرستانه» خطاب می‌کنند».

این نامه در وبسایت گروه دریاداران آمریکا منتشر شده است؛ این گروه از فرماندهان سابق ارتش تشکیل شده است که «سوگند یاد کرده‌اند از قانون اساسی ایالات متحده در برابر تمامی دشمنان داخلی یا خارجی حمایت و دفاع کنند».

برخی از امضاکنندگان سرشناس این نامه عبارتند از: دونالد بولداک، سرتیپ بازنشسته ارتش و نامزد سنای ایالت نیو همپشایر؛ ویلیام بویکین، سپهبد بازنشسته ارتش؛ و جان پوین‌دکستر، دریابان بازنشسته و معاون مشاور امنیت ملی در دوره پرزیدنت رونالد ریگان.

در ادامه متن این نامه نوشته شده است: «چین بزرگترین تهدید خارجی برای آمریکاست. برقراری روابط دوجانبه با حزب کمونیست چین آن‌ها را تشویق می‌کند به اقدامات خود در راستای سلطه نظامی، اقتصادی، سیاسی و تکنولوژیکی بر جهان ادامه دهند. ما باید به منظور ممانعت از تحقق سلطه آنان بر جهان و حفاظت از منافع آمریکا، تحریم‌ها و محدودیت‌های بیشتری بر آن‌ها اعمال کنیم».

ورود مجدد ایالات متحده به توافق هسته‌ای ایران، مهاجرت غیرقانونی و توقف پروژه خط لوله کی‌استون اکس‌ال دیگر تهدیداتی هستند که در این نامه به آن‌ها اشاره شده است. پرزیدنت جو بایدن اوایل دوره ریاست جمهوری خود، دستور توقف پروژه خط لوله کی‌استون را صادر کرد.

علاوه بر موارد یادشده، فرماندهان بازنشسته ارتش گفتند دستور تعطیلی مدارس و مشاغل در همه‌گیری کووید-۱۹ به منزله «کنترل مردم» است.

در این نامه نوشته شده است: «ما باید از سیاستمدارانی که در برابر سوسیالیسم، مارکسیسم و ترقی‌خواهی می‌ایستند حمایت کنیم، باید از جمهوری قانونی خود حمایت کنیم و از دولت بخواهیم در هزینه‌ها از خود مسئولیت‌پذیری نشان دهد و به تمام آمریکایی‌ها، به خصوص قشر متوسط جامعه توجه کند نه این‌که از منافع خاص یا گروه‌های افراطی حمایت کند که می‌خواهند ما را به فرقه‌های متخاصم تفکیک نمایند».

در پایان این نامه از تمام شهروندان خواسته شده «در انتخابات محلی، ایالتی و کشوری شرکت کنند و سیاستمدارانی را برگزینند که آمریکا و جمهوری قانونی آمریکا را نجات دهند و از مقامات مطالبه‌گری کنند».

برخی از اعضای سابق ارتش هدف این نامه را زیر سوال برده‌اند.

به گزارش پولیتیکو، مایک مولن، دریاسالار بازنشسته و رئیس سابق ستاد مشترک فرماندهان گفته است این نامه «به ارتش و در نتیجه به کشور ما لطمه می‌زند» و تنها حاوی «سخنان و استدلال‌‌های» جمهوری‌خواهان است.‌

در همین حین، در کشور فرانسه اخیراً ده‌ها تن از ژنرال‌های بازنشسته پس از ارسال نامه‌ای که در آن درباره احتمال وقوع جنگ داخلی بر سر «حفاظت از ارزش‌های مدنی‌‌مان» هشدار داده‌اند، تحریم شدند. آنان رهبری فرانسه را برای آن‌چه خودشان مهاجرت بی‌بند و بار به کشور توصیف کردند مورد سرزنش قرار دادند.

مطالب دیگر:

شی جین‌پینگ: همه‌گیری کرونا موقعیت مناسبی را در اختیار حزب کمونیست چین قرار داده است

جمهوری‌خواهان لیز چینی را از رهبری حزب جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان برکنار کردند

فائوچی: موسسه ملی سلامت، از آزمایشگاه ویروس‌شناسی ووهان حمایت مالی نکرده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی