بانک سناتور تدکروز لایحه‌ای را برای منع دولت بایدن از ایجاد بانک اطلاعاتی واکسن ارائه کرد درِ خانه مرا نزنید. شما پدر و مادر من نیستید
(Greg Nash/Pool/AFP via Getty Images)

سناتور تدکروز لایحه‌ای را برای منع دولت بایدن از ایجاد بانک اطلاعاتی واکسن ارائه کرد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۱۹

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۱۹

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

سناتور تدکروز از ایالت تگزاس، لایحه‌ای را ارائه داد که ایجاد و نگهداری بانک اطلاعاتی از واکسن  کووید۱۹ را برای دولت فدرال منع می‌کند. مقامات کاخ سفید به تازگی طرحی را برای اعزام تیم‌های واکسیناسیون خانه به خانه در مناطقی با میزان واکسیناسیون نسبتاً کم اعلام کرده بودند.

کروز، در توئیتی گفت که اظهارات جو بایدن و دبیر مطبوعاتی کاخ سفید نگران‌ کننده است و افزود «لایحه من گذرنامه واکسن فدرال، و ایجاد پایگاه داده واکسن به‌وسیله دولت فدرال را منع می‌کند.»

بایدن روز سه شنبه از ابتکار واکسیناسیون خانه به خانه خبر داد و گفت «ما باید محله به محله و اغلب اوقات منزل به منزل برویم، به معنای واقعی کلمه درِ خانه‌ها را بکوبیم تا به افراد باقی مانده کمک کنیم.» بایدن و دبیر مطبوعاتی کاخ سفید جزئیات زیادی در مورد این طرح ارائه ندادند، از جمله محل مورد نظر، مدت دوام آن و اینکه تیم‌های فعال دقیقاً چه کاری انجام می‌دهند.

خاویر بکرا، وزیر بهداشت، با موضع گرفتن در مقابل منتقدان این طرح گفت «این کاملاً وظیفه دولت است، که مسئولین را بیرون بفرستد تا درهای مردم را بکوبند….در زدن هرگز خلاف قانون نبوده است و شهروندان آمریکایی نیز مجبور نیستند پاسخ دهند. اما ما امیدواریم که این کار را انجام دهند.»

بعداً روز پنجشنبه، وزیر بهداشت در توییت‌های خود نوشت که دولت فدرال پایگاه داده‌ای را در مورد اینکه چه کسی واکسینه شده یا نه نگه‌داری نمی‌کند.

بکرا در یک توییت گفت که بخش‌هایی از اظهارات او خطاب به سی‌ان‌ان، به طرز بی‌نظم و قائده‌ای گزینش شده است. او افزود «ما افراد را به واکسیناسیون تشویق می‌کنیم تا برای محافظت از خود و دیگران قدم بردارند. این بهترین راه برای نجات جان‌ها و پایان دادن به این همه‌گیری است.»

این طرح بخشی از واکنش دولت در برابر کووید۱۹، پس از کوتاهی کاخ سفید در عمل به تعهد خود برای مهلت ۴ ژوئیه است که قرار بود هفت فرد بزرگسال از میان ده نفر واکسینه شوند. طبق داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های ایالات متحده  بیش از ۶۷ درصد بزرگسالان آمریکایی حداقل یک بار واکس تزریق کرده‌اند و بیش از ۱۵۷ میلیون نفر کاملا واکسینه شده‌اند.

خبرهای منتشر شده در مورد اعزام تیم‌های واکسیناسیون خانه و خانه با واکنش سایر قانون گذاران جمهوری خواه نیز روبرو شده است.

دان کرنشاو از تگزاس در توئیت خود نوشته است «درِ خانه مرا نزنید. شما پدر و مادر من نیستید شما دولت هستید. واکسن را در دسترس قرار دهید و به افراد اجازه انتخاب دهید. چرا این مفهوم برای چپ بسیار سخت است؟»

اندی بیگز  از آریزونا نیز نوشت که در سال ۲۰۲۱، این کلمات را ترسناک‌ترین کلمات در زبان انگلیسی دانست «من از دولت هستم، آیا شما هنوز واکسینه شده‌اید؟»

کووید۱۹ بیماری ایجاد شده ناشی از ویروس حزب کمونیست چین است.

مطالب دیگر:

چین با آزمایشات بالینی غیرقابل اعتماد، خریداران واکسن کرونا را فریب داده است

خرد باستان: شیوه مناسب اداره کردن پول

دادستان کل جمهوری‌خواه نسبت به برنامه واکسیناسیون «منزل به منزل» هشدار داد