Search
Asset 2

بایدن خواستار پیگرد قانونی افرادی شد که از احضاریه‌های ششم ژانویه سرپیچی می‌کنند

تشویق دولت بایدن برای عادی کردن روابط کشورهای عربی با جمهوری اسلامی
جو بایدن (رئیس جمهور آمریکا) (Drew Angerer/Getty Images)

وزارت دادگستری روز جمعه اعلام کرد خودش تصمیم خواهد گرفت آیا برعلیه افرادی که از احضاریه هیئت بررسی حوادث ششم ژانویه کنگره سرپیچی می‌کنند، اقدام کند یا خیر.

یکی از سخنگویان وزارت دادگستری در بیانیه‌ای به رسانه‌ها اعلام کرد: «وزارت دادگستری در مورد همه پیگیردهای قانونی تصمیمات مستقل خود را خواهد گرفت و در این زمینه تنها بر شواهد و قانون تکیه خواهد داشت. نقطه. تمام»

رئیس‌جمهور جو بایدن پیشتر در همان روز به خبرنگاران گفت دوست دارد هیئت نظارتی کنگره و وزارت دادگستری علیه افرادی که احضاریه دریافت کرده‌اند، اقدام کنند.

بایدن در واشنگتن گفت: «امیدوارم این کمیته به دنبال آنها برود و مجبورشان کند که پاسخگو باشند.»

او در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می‌کند وزارت دادگستری باید پیگرد قانونی را آغاز کند، گفت: «بله، این‌طور فکر می‌کنم.»

بایدن قبلاً گفته بود وزارت دادگستری در دوران ریاستش مستقل عمل خواهد کرد.

جن ساکی، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید بعدتر به توضیح اظهارات بایدن پرداخت و در توییتر نوشت رئیس جمهور «از کار کمیته و نقش مستقل وزارت دادگستری برای هرگونه تصمیم‌گیری در مورد پیگردهای قانونی حمایت می‌کند.»

این توییت با واکنش گِرِگ استیوب (نماینده جمهوری‌خواه، فلوریدا) مواجه شد. او این سؤال را مطرح کرد که آیا وزارت دادگستری بایدن، پسر او را که به اتهام کلاهبرداری مالیاتی تحت تحقیق است، محاکمه خواهد کرد یا خیر.

استیوب می‌گوید: «در مورد میلیون‌ها نفری که به‌طور غیرقانونی از مرز ما می‌گذرند، چه‌طور؟ هیچ چیز مستقلی در مورد این وزارت دادگستری وجود ندارد. آن‌ها به چپ‌های افراطی خدمت می‌کنند و فقط به تحقیق درباره محافظه‌کاران اهمیت می‌دهند.»

در اوایل سال جاری، پس از آن‌که جمهوری‌خواهان سنا درخواست تشکیل کمیسیونی برای پرداختن به حوادث ششم ژانویه را رد کردند، رئیس مجلس نمایندگان نانسی پلوسی (نماینده دموکرات کالیفرنیا) هیئتی را برای بررسی ورود به کنگره تشکیل دادند.

این هیئت تنها دو جمهوری‌خواه دارد که هر دو به استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین رأی دادند.

این وزارت در هفته‌های اخیر موجی از احضاریه‌ها را صادر کرده است. در آن میان می‌توان به برخی مقامات سابق دولت ترامپ مانند کاش پاتل، مارک میدوز و استیو بنن اشاره کرد.

مطالب دیگر:

پکن رسانه‌های دنیا را ساکت می‌کند تا درباره برداشت اجباری اعضای بدن در چین گزارش ندهند

هشدار کارشناسان: رژیم چین دزدی از مالکیت معنوی را به نوآوری ترجیح می‌دهد

کشف ابزارهای قدیمی مورد استفاده برای تهیه لباس در ۱۲۰هزار سال قبل

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی