logo_eet

اتفاقی نامرسوم در وب‌سایت رسمی کاخ سفید: استفاده از نام هریس در کنار بایدن

بایدن-هریس در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ، صفحه‌ای با عنوان «کابینه ریاست جمهوری» وجود داشت که شامل تصاویری از دونالد ترامپ و همسرش
(Chip Somodevilla/Getty Images)

کاخ سفید روز سه‌شنبه استفاده از عبارت «کابینه بایدن-هریس» را تاکید بیشتر بر اهمیت نقش معاون رییس‌جمهور توصیف کرد.

هنگامی که خبرنگاران از جن پساکی، سخنگوی کاخ سفید پرسیدند: «آیا دلیل خاصی دارد که در وب‌سایت رسمی کاخ سفید، نام «کابینه بایدن» جای خودش را به «کابینه بایدن- هریس» داده است؟» او پاسخ داد: «آیا شما آن را نوعی تغییر نام تلقی می‌کنید؟»

خبرنگار پاسخ داد:«وقتی شما وارد وب‌سایت کاخ سفید می‌شوید با عبارت بایدن-هریس مواجه می‌شوید. در گذشته چنین چیزی مرسوم نبوده. آیا این عبارت حاوی پیام خاصی است؟ یا باید برداشت خاصی از آن صورت بگیرد؟»

پساکی در پاسخ گفت:«از نظر من پیامش اهمیت بالای معاون رییس جمهور در کابینه است. زمان‌هایی که خانم معاون در پایتخت حضور دارند و مشغول سفرهای ایالتی نیستند، معمولا در جلسات زودتر از همه حاضر شده و آخرین نفر از جلسه خارج می‌شوند. این موضوع بیانگر نقش مهم او در پیشبرد اهداف دولت است.»

هنگامی که در وب‌سایت رسمی کاخ سفید بر روی تب «کابینه ریاست جمهوری» کلیک می‌کنید، وارد صفحه‌ای با عنوان «کابینه بایدن- هریس» می‌شوید.

در توضیحات صفحه نیز اینطور نوشته است:«هزاران نفر در بخش غربی و شرقی کاخ سفید، کابینه دولت و ستاد کارکنان ریاست جمهوری مشغول به کار هستند. در مورد اشخاصی که تلاش می‌کنند تا اولویت‌های کابینه بایدن- هریس تحقق پیدا کند، بیشتر بدانید.» این صفحه همچنین تصاویری از جو بایدن و همسرش جیل بایدن به همراه معاونش، کامالا هریس و همسرش داگ امهاف را نیز در خودش جای داده است.

اگر در این وب‌سایت بر روی تب «اولویت‌ها» کلیک کنید، وارد صفحه‌ای با عنوان «اولویت‌های کابینه بایدن- هریس» می‌شوید.  در صفحه رسمی توییتر کاخ سفید نیز اینطور نوشته شده است:«به کاخ سفید بایدن-هریس خوش آمدید!»

این اقدام دولت با رویکرد روسای جمهور سابق متفاوت است چرا که هیچکدام از دو کابینه پیشین، از نام معاون خود در عناوین استفاده نمی‌کردند.

در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ، صفحه‌ای با عنوان «کابینه ریاست جمهوری» وجود داشت که شامل تصاویری از دونالد ترامپ و همسرش ملانیا، مایک پنس و همسرش کارن پنس می‌شد.

این وب‌سایت در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما نیز عنوانی بیشتر از «کابینه ریاست جمهوری» نداشته است. با این وجود در بخش توضیحات، شبیه به دولت فعلی عمل کرده و نوشته بود: «هزاران نفر در بخش غربی و شرقی کاخ سفید، کابینه دولت و ستاد کارکنان ریاست جمهوری مشغول به کار هستند. در مورد اشخاصی که تلاش می‌کنند تا اهداف کابینه اوباما- بایدن تحقق پیدا کند، بیشتر بدانید.»

بایدن اوایل مارس در سخنرانی خود درباره «مبارزه با ویروس کرونا»، از هریس به عنوان «رییس‌جمهور هریس» یاد کرد.

بایدن روز ۱۸ مارس در کاخ سفید گفت:«چند وقت پیش وقتی من و رییس‌جمهور هریس در حال بازدید مجازی از یکی از مراکز تزریق واکسن در آریزونا بودیم، یکی از پرستارانی که در آن بازدید مجازی همراه ما بود گفت که تزریق هر واکسن شبیه تزریق یک دوز امید است. او تزریق واکسن را تزریق یک دوز امید عنوان کرد.»

 بایدن پیشتر در دسامبر ۲۰۲۰ نیز از هریس به عنوان «رییس‌جمهور منتخب» یاد کرده است.

بایدن در روز ۲۹ دسامبر ۲۰۲۰ با اشاره به واکسن‌های ویروس کرونا گفت:« من خودم واکسن زده‌ام تا جامعه اعتماد خودش به واکسن را از دست ندهد. رییس جمهور منتخب، خانم هریس نیز به همین دلیل امروز واکسن زد.»

بایدن هفته گذشته اعلام کرد مذاکرات با مکزیک و سه کشور گواتمالا، هندوراس و ال‌سالوادور که در زمینه توقف مهاجرت به مرزهای جنوبی آمریکا نیازمند کمک هستند را به کامالا هریس سپرده است. او همچنین افزود:«هریس برای انجام این امور بیشترین صلاحیت را دارد.»

مطالب دیگر:

اختراع اخیر رژیم چین راهی برای سرعت بخشیدن به تجارت سیاه اعضای بدن

استراتژی رژیم چین، پیروزی بر دشمن بدون شلیک حتی یک گلوله است (بخش ۱)

موج اعتراضات ایرانیان به سند همکاری ۲۵ ساله با چین کمونیست

اخبار مرتبط