Asset 2

دادستان تگزاس: از دولت بایدن به خاطر بحران مرزی شکایت‌های بیشتری مطرح خواهیم کرد

بایدن کن پکستون، دادستان کل ایالت تگزاس گفت بخاطر عدم اعمال قوانین مهاجرتی، پرونده‌های بیشتری علیه دولت بایدن تشکیل خواهد داد. عدم سفر
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

کن پکستون، دادستان کل ایالت تگزاس گفت بخاطر عدم اعمال قوانین مهاجرتی، پرونده‌های بیشتری علیه دولت بایدن تشکیل خواهد داد.

پکستون که تا به حال ۵ شکایت علیه دولت مطرح کرده، گفت امیدوار است که بتواند دولت را مجبور به پیروی از قوانین کنگره کند.

پکستون در نشست خبری مربوط به مرز آمریکا- مکزیک در روز ۲۸ آوریل گفت: «دلیلی وجود دارد که تا به حال ۵ بار به خاطر مسئله مهاجرت علیه بایدن و کابینه‌اش شکایت مطرح کرد‌ه‌ایم. این مسئله در حال ضربه زدن به این ایالت است. این موضوع دارد به تمام این کشور خسارت وارد می‌کند. ما تمام تلاش خودمان را می‌کنیم که دولت فدرال، قوانین وضع شده توسط خودش را پیگیری کند.»

پکستون از عدم سفر جو بایدن و معاونش کاملا هریس به مرز مکزیک و مشاهده نتیجه سیاست‌هایشان، انتقاد کرد و گفت:

«به نظر می‌رسد آن‌ها قصد پنهان‌کاری دارند. آن‌ها بسیار بسیار مرموز رفتار می‌کنند. اجازه نمی‌دهند که ما بفهمیم چه کسانی به کشور وارد یا از آن خارج می‌شوند. اگر آنان به سیاست «مرزهای باز» ادامه دهند، زندگی روزمره ما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.»

هریس که متهم به ناکارآمدی در زمینه حل بحران مرزی است، گفته که به جای برخورد سریع با این موضوع، تمرکز خودش را بر روی «علل اصلی» مهاجرت از کشورهای آمریکای مرکزی گذاشته است.

در روز ۲۵ آوریل، هریس در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسیده بود چرا از مرز جنوبی بازدید نکرده، گفت: «من قصد ندارم از طریق بازی‌های سیاسی وارد بشوم.»

کابینه بایدن به خاطر لغو سریع و زودهنگام قوانین مربوط به امنیت مرزها که توسط دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین این کشور وضع شده بود، بارها هدف انتقادات قرار گرفته است.

در ماه مارس، شمار کودکانی که بدون والدین و به طور غیرقانونی وارد مرز شده‌‌‌اند به ۱۸۶۶۳ نفر رسید. این رقم نسبت به ماه گذشته دو برابر افزایش پیدا کرده بود.

در ماه مارس، بیش از ۱۶۸ هزار مهاجر غیرقانونی توسط گشت مرزی دستگیر شدند. این حجم از افراد مهاجر، فشار بیش از حد به تاسیسات مرزی وارد آورده و باعث شدند تا گشت‌های مرزی وقت خودشان را صرف حل مشکلات انسانی کنند.

پکستون گفت: «برای کارتل‌ها این تازه شروع ماجراست. آن‌ها به همراه مواد مخدر یا هر چیز دیگری که حمل می‌کنند، از مرزهای ما عبور کرده و آن را در کشور پخش می‌کنند.

 ممکن است آمریکایی‌‌ها پیش خودشان بگویند که این یک مشکل مرزی است. این یک مشکل مرزی است که وسعت زیادی دارد. شاید فعلا تاثیر بیشتری روی ما داشته باشد اما در نهایت تمام کشور را درگیر خودش خواهد کرد.»

مطالب دیگر:

ترامپ: فرماندار فلوریدا می‌تواند نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ باشد

پمپئو: بایدن در مراسم سخنرانی ۱۰۰ روز اول ریاست جمهوری‌اش، برنامه‌ای سوسیالیستی و رادیکال را ترسیم کرد

انتقاد سناتور اسکات از بایدن به علت تفرقه‌پراکنی در کشور

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی