Search
Asset 2

ستاد انتخاباتی: مچ پای جو بایدن در حال بازی با سگش آسیب دید

بایدن به گفته ستاد انتخاباتی جو بایدن و حلقه‌ خبرنگاران او، این نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری در حین بازی با سگش بر زمین افتاد و مچ
(Chandan Khanna/AFP via Getty Images)

به گفته ستاد انتخاباتی جو بایدن و حلقه‌ خبرنگاران او، این نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری در حین بازی با سگش بر زمین افتاده و مچ پایش پیچ خورده است.

روز یکشنبه، ستاد انتخاباتی او اعلام کرد که: «برای احتیاط بیشتر، یک  متخصص ارتوپد امروز بعد از ظهر او را معاینه خواهد کرد.»

سایر جزئیات این حادثه روشن نیست.

حلقه خبرنگاران گفتند که این اتفاق در ویلمینگتون ایالت دلاویر در نزدیکی خانه بایدن رخ داده است.

به گفته یکی از این خبرگان، به نام جاناتان تاماری از نشریه فیلادلفیا اینکویرر (Philadelphia Inquirer): «ون آن‌ها به گونه‌ای حرکت کرد که هیچک از خبرنگاران و عکاسان نتوانستند او [بایدن] را هنگام ترک ماشین و ورود به ساختمان ببینند.» علاوه بر آن: «همراهان بایدن، اجازه‌ خرج خبرنگارا‌ن از ون را نمی‌دهند. حلقه‌ خبرنگاران در یک ون در خارج از دفتر، نگاه داشته شده‌اند.»

خبرنگاران، از اعضای ستاد انتخاباتی بایدن در رابطه با وضعیت سلامت او سؤال کردند. این نامزد ۷۸ ساله، یکی از مسن‌ترین نامزدهایی است که تا کنون در مبارزات انتخاباتی شرکت کرده‌است.

رئیس جمهور دونالد ترامپ ۷۴ ساله و سایر محافظه‌کاران، آمادگی ذهنی این معاون سابق رئیس جمهور، برای تصدی جایگاه ریاست جمهوری را زیر سؤال برده‌اند و عنوان کرده‌اند که علاوه بر سن بالا، برخی اشتباهات زبانی که او مرتکب می‌شود؛ نشان می‌دهند که آمادگی لازم را ندارد. هم‌چنین، آنان هشدار داده‌اند که در صورت بروز مشکل برای بایدن، معاون او یعنی سناتور کامیلا هریس (کالیفرنیا) باید بر سر کار بیاید.

چند ماه قبل، دکتر کوین اوکانر از دانشگاه جورج واشنگتن، یک گزارش سه صفحه‌ای در رابطه با خلاصه‌ وضعیت بایدن ارائه داد. بایدن در این گزارش چنین توصیف شده بود: «یک مرد ۷۷ ساله‌ سالم و با نشاط که از نظر توانایی انجام وظایف ریاست جمهوری، کاملاً صلاحیت دارد.» در این گزارش عنوان شده که بایدن در دهه ۱۹۸۰، دچار آنوریسم مغزی شده [بیرون‌زدگی دیواره یک سرخرگ در اثر ضعف دیواره] اما به پارگی نرسیده است. هم‌چنین، در این گزارش آمده است که او داروی رقیق‌کننده خون و داروی تعدیل‌کننده اسید معده می‌خورد.

ماه‌ها قبل از انتخابات، ترامپ در مصاحبه‌های خود به این نکته اشاره کرد که عملکرد بایدن در جلسات گفت و گوی مقدماتی دموکرات‌ها بسیار متفاوت است. او معتقد بود که بایدن برای شرکت در این جلسات از داروهای تقویت‌کننده عملکرد استفاده می‌کند.

رسانه‌های متعددی، بایدن (سناتور سابق ایالت دلاویر) را پیروز مبارزات ریاست جمهوری خواندند. اما تا زمان برطرف شدن همه چالش‌های قانونی و اعلام سایر نتایج، اپک تایمز  این مسابقه را تمام‌شده نمی‌داند.

روز یکشنبه، ترامپ در گفت و گوی خود با فاکس بیزینس گفت که شما برای پیروزی در انتخابات، «به یک قاضی نیاز دارید که مایل به رسیدگی به پرونده باشد، هم‌چنین به یک دادگاه عالی نیاز دارید که بخواهد یک تصمیم واقعاً بزرگ بگیرد.»

ترامپ گفت، هنوز هم در نظر دارد که مبارزه حقوقی خود را به دیوان عالی کشور بکشاند.

«ما هزاران و هزارن شهادت‌نامه» از شاهدانی داریم که تقلب و بی‌نظمی را به چشم دیده‌اند‌. ترامپ گفت: «این‌ها افراد محترمی هستند … افرادی هستند که زندگی‌شان در معرض خطر است.» او افزود که قضات برخی از ایالت‌های مورد مناقشه به او گفته‌اند که او «پشتوانه» کافی برای چنین ادعایی ندارد.

فرمانداران ایالت‌های پنسیلوانیا، میشیگان، ویسکانسین، جورجیا و آریزونا گفته‌اند که تا کنون شاهد هیچ مدرکی در رابطه با تقلب در انتخابات نبوده‌اند که بتواند نتیجه انتخابات را تغییر دهد.

مطالب دیگر:

دادخواهی در میشیگان: شمارش آرا «غیرعادی» است

تلاش مجلس آمریکا برای جلوگیری از جنایات برداشت اعضای بدن در چین

دستگیری اخیر ابرسرمایه‌دار چینی ممکن است نشانگر اختلافات داخلی سیاسی در حزب کمونیست چین باشد

جنایات برداشت اعضای بدن: آنچه که پکن از طریق رسانه‌‌‌‏ها از مردم پنهان می‌‌‏کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی