Search
Asset 2

بحران کمبود گاز جدی شد؛ قطع گاز ۵۰ کارخانه سیمان

(SOCIAL MEDIA)
(SOCIAL MEDIA)

علی‌اکبر الوندیان، دبیر انجمن سیمان ایران، از قطعی گاز ۵۰ کارخانه تولید سیمان و آغاز مازوت‌سوزی توسط برخی کارخانه‌ها برای جبران قطعی گاز خبر داد.

الوندیان همچنین از ایجاد محدودیت برای مصرف برق این کارخانه‌ها خبر داد و گفت: برق واحدهای تولیدی سیمان حدود ۵۵ درصد شده است و کاهش سوخت گاز و برق در میزان تولید تاثیر مستقیم گذاشته و آنها نمی‌توانند با صددرصد ظرفیت تولید کار کنند.

وی عنوان کرد که کارخانه‌های سیمان با مشکل تامین سوخت دوم، یعنی مازوت نیز روبرو هستند و تامین سوخت مازوت به راحتی انجام نمی‌شود و برای تامین آن باید فرآینده پیچیده‌ای طی شود.

دبیر انجمن سیمان ایران گفت: بعد از اینکه کارخانه‌داران سیمان پول خرید مازوت را به صورت نقدی پرداخت کردند سپس باید هیات مدیره تعهد محضری بدهند که هرگونه افزایش قیمت در روزهای آینده برای مازوت را بپذیرند، یعنی قیمت‌های فعلی مقطوع نیست و در حالی که پول خرید مازوت پرداخت شده است، تولیدکنندگان سیمان مالک مازوت خریداری شده نیستند.

ایران در حال حاضر با کمبود جدی گاز مواجه شده است و اولویت با مصارف خانگی است، به همین دلیل گاز بسیاری از مراکز صنعتی قطع شده است.

همچنین کمبود گاز در استان گیلان باعث شد که برای صرفه‌جویی در مصرف گاز، روز گذشته تمامی ادارات، نهادها، سازمان‌ها و بانک‌های این استان تعطیل شوند تا به این صورت از قطع گاز منازل شهروندان جلوگیری شود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی