Search
Asset 2

انتقاد از بایدن به خاطر سوءاستفاده تجاری برادرش از نام رئیس‌جمهور

برادرش یکی از وکلای دولت اوباما می‌گوید که جو بایدن باید نسبت به اینکه برادرش از نام وی در تبلیغات شرکت خود استفاده کرده است پاسخ گو باشد.
(Mandel Ngan/AFP via Getty Images)

یکی از وکلای دولت اوباما می‌گوید که جو بایدن باید نسبت به اینکه برادرش از نام وی در تبلیغات شرکت خود استفاده کرده است پاسخ گو باشد.

فرانک بایدن در سال ۲۰۱۸ به عنوان مشاور ارشد گروه حقوقی برمن استخدام شد. از آن زمان، شرکت وی مستقر در فلوریدا از روابط خود با جو بایدن در تبلیغاتش استفاده کرده است.

این شرکت در یک پست در سال ۲۰۱۸، نوشت که «برادر جو بایدن به گروه حقوقی برمن می‌پیوندد.» در آگهی تبلیغاتی که روز تحلیف جو بایدن منتشر شد، این شرکت گفت که فرانک بایدن در «تعهد برادرش به عدالت زیست محیطی و اجتماعی» سهیم است.

در حالی که بایدن متعهد شد که در انتخابات ریاست جمهوری فاصله‌ای بین خانواده خود و کاخ سفید را حفظ کند، شرکت حقوقی برادرش این کار را زیر پا گذاشته است.

والتر شاوب، رئیس سابق دفتر اخلاق حرفه‌ای در دولت آمریکا می‌گوید «ما در دوره بازسازی شکست اخلاقی هستیم، بنابراین من می‌خواهم از رئیس جمهور بشنوم که از برادرش خواسته است که ارتباطش با کاخ سفید را متوقف می‌کند»

وی افزود «او نمی تواند برادرش را کنترل کند، اما مطمئناً می‌تواند به ما اطمینان دهد که این را از او خواسته است و همچنین می‌تواند از همه منصوبان سیاسی خود بخواهد از معامله با دفتر حقوقی او خودداری کنند. من فکر می کنم که این مسئله تا حد زیادی به رفع نگرانی ظاهری کمک می‌کند و امیدوارم که آنها این کار را انجام دهند.»

جن پساکی ماه گذشته به خبرنگاران گفت که «رئیس جمهور متعهد است اطمینان دهد که ما از نظر اخلاقی، قوی‌ترین دولت تاریخ را داریم، و این شامل محدودیت‌هایی در مورد چگونگی استفاده از تصویر وی است، و این چیزی است که او هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی مطرح کرده است.»

وی افزود «این سیاست کاخ سفید است که از نام رئیس جمهور نباید در ارتباط با هرگونه فعالیت تجاری استفاده شود.»

دیگر وکلای اخلاقی نیز از دولت بایدن خواسته‌اند که قوانین اخلاقی محکمی را اجرا کند، از جمله ریچارد پینتر، وکیل اخلاق در دولت جورج دبلیو بوش.

فرانک بایدن از طریق ایمیل به سی‌ان‌بی‌سی گفت که او هرگز از برادرش برای تهیه مشتری برای شرکت استفاده نکرده است. وی افزود «شرکت ما مدتهاست که درگیر این دادخواست است.»

صفحه بیوگرافی این شرکت درباره فرانک بایدن می‌گوید که او به عنوان مشاور و هماهنگ کننده تبلیغات بدون حقوق در مبارزات انتخاباتی برادرش نقش داشته است. وی همچنین در دولت کلینتون خدمت می‌کرده است.

اتهامات در خصوص مسائل خانواده بایدن، پیشتر نیز در مورد پسرش هانتر بایدن و سواستفاده وی از موقعیت جو بایدن در تجارتش در اوکراین و چین مطرح شده است و همینطور مسائلی درباره درگیری وی با مسائلی در خصوص کووید ۱۹ رسانه‌ای شده است.

مطالب دیگر:

سنا برگزاری دادگاه استیضاح را مجاز می‌داند

هانسون: استیضاح ترامپ یک «نمایش هنری» و مشابه روش‌های حزب کمونیست چین برای رسواسازی در انظار عمومی است

 انتقاد از تصمیم بایدن برای عضویت مجدد آمریکا در شورای حقوق بشر

گروهبان بازنشسته: رفتار وسواس‌‌‌‌‏گونه رسانه‌‌‌‌‏ها درباره وقایع ۶ ژانویه برای پلیس «به شدت آزار دهنده» است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی