Search
Asset 2

گوردون چانگ: مردم آمریکا باید به طور فعالانه در برابر تهدیدات حزب کمونیست چین مقاومت کنند

حمایت حزب کمونیست چین از حماس در جنگ اسرائیل
گوردون چانگ، مفسر سیاسی و تحلیلگر چینی (Samira Bouaou/The Epoch Times)

طبق گفته گوردون چانگ، نویسنده و تحلیل‌‌‏گر مسائل چین، حزب کمونیست چین به دنبال براندازی ایالات متحده است و مردم آمریکا باید برای مبارزه با تهدیدهای این چنینی دست به کار شوند.

چانگ در رویدادی که پانزدهم مارس از سوی انجمن جمهوری خواهان جوان نیویورک برگزار شده بود گفت: «چین از تمام نقاط تماس با ما برای براندازی دولت ما استفاده می‌‌‏کند. آنها در بین نیروهای پلیس، دانشگاه‌‌‏ها، و در میان همه ما در حال تحمیل کردن خود هستند».

چانگ گفت که رژیم چین برای پیش بردن منافع خود به افراد مطرح سیاسی و سایر نهادهای تجاری آمریکایی در ایالات متحده نفوذ کرده‌‌‏ است.

این کارشناس به پرونده معروف یک شهروند چینی مظنون به جاسوسی اشاره کرد که با اریک سوالول، نماینده دموکرات ایالات کالیفرنیا در زمان عضویت او در یک شورای محلی رابطه داشته است.

وبسایت آکسیوس در دسامبر سال ۲۰۲۰ در گزارشی نشان داد که کریستین فنگ، شهروند چینی مظنون به جاسوسی شبکه گسترده‌‌‏ای از روابط را با سیاست مداران رو به رشد در منطقه خلیج سان فرانسیسکو – از جمله سوالول – ایجاد کرده است. گزارش‌‌‏ها مبنی بر آن است که پس از ارائه خلاصه پرونده از طرف اِف‌‌‏ بی‌‌‏ آی، سوالول رابطه خود را با فنگ قطع کرده است. با این حال با توجه به موقعیت سوالول به عنوان یکی از اعضای کمیته اطلاعات سنا، تعدادی از نمایندگان جمهوری خواه نگرانی‌‌‏های جدی خود را نسبت به فاش شدن اطلاعات طبقه بندی شده برای حزب کمونیست چین ابراز کردند.

چانگ تاکید کرد که مردم آمریکا در موقعیت مناسبی برای دفع کردن تهدیدات پکن قرار دارند.

چانگ برای مثال به تحقیقات درباره سرآغاز همه‌‌‏گیری کووید ۱۹ اشاره کرد. وزارت امور خارجه دولت بایدن در ماه مه سال ۲۰۲۰ در سکوت خبری تحقیقاتی را به پایان رساند که مایک پومپئو، وزیر امور خارجه سابق آن را برای بررسی امکان شیوع ویروس از آزمایشگاه مؤسسه ویروس‌شناسی ووهان آغاز کرده بود.

این کارشناس ادامه داد که تصمیم بایدن «بلافاصله در ایالات متحده منجر به خشم شد».

چانگ گفت که «بایدن متعاقبا در بعد از ظهر آن روز از دستگاه‌‌‏های اطلاعاتی خواست تا ۹۰ روز بعد با نتیجه تحقیقات درباره منشا ویروس بازگردند».

چانگ تاکید کرد که با وجود بی نتیجه بودن این تحقیقات، هر آمریکایی باید اقدامات بیشتری را برای دفع آسیب‌‌‏های وارد شده از سوی چین درنظر بگیرد.

او به چند اقدام اشاره کرد که شهروندان آمریکایی عادی می‌‌‏توانند به آنها عمل کنند: «ما می‌‌‏توانیم از بنگاه‌‌‏های معاملات بخواهیم تا در صورت داشتن سهام چینی یا صندوق‌‌‏های مشترکی که شامل سهام چینی هستند آنها را بفروشند…ما می‌‌‏توانیم از کاندیداهای خود بخواهیم تا درباره چین صحبت کنند».

این کارشناس اشاره کرد که هر آمریکایی باید بین دوستان و همسایگان خود درباره این مسئله آگاهی رسانی کند، و این فرآیند را به عنوان یک «نبرد نفر به نفر» توصیف کرد.

او در این باره گفت: «ما باید خودمان را سازماندهی کنیم و کشورمان را پس بگیریم؛ چراکه در حال از دست دادن آن هستیم».

این امر شامل تحت فشار گذاشتن دولت بایدن برای اعمال سیاست‌‌‏های سختگیرانه علیه رژیم چین می‌‌‏شود.

گوردون گفت: «این کشور ماست، و اگر از افرادی مثل بایدن نخواهیم که از ما دفاع کند آن را از دست خواهیم داد».

مطالب دیگر:

هشدار روسیه درباره استقرار تسلیحات هسته‌ای در نزدیکی فنلاند و سوئد

کوین رابرتز: رهبران آمریکا در مقابله با چین کمونیست از خود شجاعت نشان نداده‌اند

گزارش پنتاگون: چین و روسیه به دنبال توسعه تسلیحات فضایی هستند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی