logo_eet

سام براون بک: جهان به جنگ سرد جدیدی علیه حزب کمونیست چین نیاز دارد

براون مذهبی دولت ترامپ گفت که حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) بیش از یک میلیون اویغور را در شین‌جیانگ بازداشت و اعلام کرده است که مرتکب «نسل‌کشی» و
سفیر آزادی مذهبی بین المللی سام براون بک در 21 ژوئن 2019 در وزارت امور خارجه در واشنگتن سخنرانی می‌کند. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

به گفته سام براون بک، سفیر سابق آزادی مذهبی بین‌المللی، جهان به جنگ سرد جدیدی علیه چین کمونیست نیاز دارد.

براون بک در برنامه «کراس رود» شبکه تلویزیونی اپک تایمز گفت: «یکی از چیزهایی که اکنون در حال وقوع است این است که ما در حال اتخاذ موضع جنگ سرد علیه چین هستیم. باید با آنها به همان اندازه تهاجمی مقابله کنیم که در آن دهه‌ها با اتحاد جماهیر شوروی روبه‌رو شدیم، در آن جنگ سرد.»

براون بک افزود: «ما اکنون در همان موقعیت هستیم. فقط  فکر می‌کنم چین رقیب سرسخت‌تری نسبت به اتحاد جماهیر شوروی است.»

براون بک گفت که عاشق چین و مردم چین است و یک دختر خوانده از چین دارد. اما او از ظلم رژیم چین به حقوق بشر در هنگ کنگ و مسلمانان اویغور در شین جیانگ انتقاد کرد.

دولت ترامپ اعلام کرد که حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) بیش از یک میلیون اویغور را در شین‌جیانگ بازداشت کرده و مرتکب «نسل‌کشی» و «جنایت علیه بشریت» علیه اویغورها و سایر اقلیت‌ها شده است. دولت بایدن این موضع را حفظ کرده است.

همچنین گزارش شده است که حزب کمونیست چین از زندانیان عقیدتی، به‌ویژه تمرین‌کنندگان روش معنوی فالون گونگ، به‌عنوان منابع زنده برای پیوند اعضای بدن بدون رضایت اهدا‌کننده استفاده کرده است که ضمن عمل پیوند، اندام حیاتی قربانیان به‌طور اجباری بیرون آورده شده و به قتل می‌رسند. براون‌بک آن را «تقریباً باورنکردنی» نامید.

دولت بایدن در ۶ دسامبر بایکوت دیپلماتیک بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ را به دلیل نقض حقوق بشر در شین جیانگ اعلام کرد.

براون بک گفت تحریم دیپلماتیک به اندازه کافی مؤثر نیست.

«فکر نمی‌کنم به اندازه کافی مؤثر باشد. اما به نظر من این یک قدم عالی است. خوشحالم که آنها این کار را انجام دادند.»

براون بک ادامه داد: «این یک موفقیت عظیم و بزرگ است که یک دولت جمهوری خواه به یک دولت دموکرات تبدیل شد و یک تداوم سیاست در این موضوع بزرگ را حفظ کرد. پس یعنی جمهوری‌خواهان این را گفتند. دموکرات‌ها با این موضوع موافق بودند. و اکنون شما یک کشور متحد دارید که در برابر کمونیست‌های چینی ایستاده است. و این یک چیز بسیار بزرگ است.  دوست دارم ببینم که دولت بایدن در این مورد قوی‌تر باشد.»

با این حال، دولت بایدن بارها رژیم چین را به جای دشمن، رقیب خوانده است.

براون بک گفت: «نمی‌دانم که آیا دولت بایدن آن را یک جنگ سرد می‌نامد مانند چیزی که من آن را نامیده‌ام، اما فکر می‌کنم ما باید به ساختن آن ادامه دهیم و سپس به آن انسجام ببخشیم. به عنوان ایالات متحده و جهان آزاد، در برابر چینی‌ها بایستیم. این کاری است که ما باید انجام دهیم. باید اروپایی‌ها، دیگر کشورهای آزادی‌خواه را جذب کنیم. و سرانجام،  باید برای آفریقا، در جهان در حال توسعه، بجنگیم. اینجاست که چینی‌ها برای به دست آوردن منابع و خریدن مردم و نفوذ وارد شده‌اند.»

براون بک توضیح داد که او چنین موضع محکمی اتخاذ می‌کند زیرا شرارت‌های کمونیسم را دیده است.

براون بک گفت: «این همان جنگ است. فقط حریف سخت‌تری داریم.»

«و این در مورد مردم چین نیست، همانطور که قبلاً گفتم، اشاره کردم که یکی از فرزندان من چینی است و من او را بسیار دوست دارم. من مردم چین را دوست دارم. آنها مردم فوق العاده‌ای هستند اما این دولت، این رژیم الحادی، کمونیستی، توتالیتر، که توسط دیکتاتوری به تصویر مائو – شی جین پینگ – که در راس آن قرار دارد، اکنون در خصوص کشور خود اشتباه می‌کند. این اشتباه است.  و مطمئناً برای جهان اشتباه است.»

مطالب دیگر:

پکن به‌دنبال رهبری «نظم نوین جهانی»، رفتارهای خشونت‌آمیز خود را تشدید کرده است

پکن میلیون‌ها دلار به یک ایستگاه رادیویی در واشنگتن برای پخش پروپاگاندا پرداخت کرد

سرکوب هنگ‌کنگ به‌دست حزب کمونیست چین «زنگ خطری» برای جهان آزاد است

اخبار مرتبط