logo_eet

برای بیزینس‌‌‌‏مان تکنولوژی‌‌‌‏های جدید تهیه کنیم یا نه؟

برای بیزینس‌‌‌‏مان تکنولوژی‌‌‌‏های جدید تهیه کنیم یا نه؟

برای بیزینس‌‌‌‏مان تکنولوژی‌‌‌‏های جدید تهیه کنیم یا نه؟

وقتی کسب و کاری را به راه می‌‌‌‏اندازید، ممکن است از لحاظ سرمایه در مضیقه باشید، به همین دلیل باید در اختصاص بودجه‌‌‌‏ای برای خرید تکنولوژی‌‌‌‏های ضروری کار، خوب تفکر و حساب و کتاب کنید.

اما چه نوع فناوری‌‌‌‏هایی واقعا برای بیزینس‌‌‌‏تان ضروری است؟ در حقیقت تکنولوژی‌‌‌‏های جدید تنها در صورتی ارزش خریدن دارند که:

۱-کیفیت و سرعت گردش کار را بهتر کنند

۲-  بهره‌‌‌‏وری را افزایش دهند

۳- هزینه‌‌‌‏ها را کنترل کنند

اگر خرید تکنولوژی این‌‌‌‏ خواسته‌‌‌‏ها را برآورده نمی‌‌‌‏کنند، پس بدون شک خرید آن کاری بیهوده است. اما در شرایطی که ورود فناوری به بیزینس‌‌‌‏تان این مزایا را به همراه می‌‌‌‏آورد، چنانچه هزینه‌‌‌‏های پیش‌‌‌‏بینی شده برای خرید، از بازدهی مورد انتظارتان بیشتر است، بهتر است تا زمان به دست آوردن استطاعت مالی بیشتر کمی صبر کنید.

درباره میزان بزرگی بیزینس‌‌‌‏تان، به بازار هدف‌‌‌‏تان و پایه مشتریان‌‌‌‏تان فکر کنید. آیا کسب و کارتان برای به‌‌‌‏کارگیری سیستمی پیچیده بسیار کوچک است؟ یا آن قدر بزرگ و گسترده است که نیاز دارید ملزومات و امور فنی خود را به شرکت‌‌‌‏های متخصص در این زمینه بسپارید؟  شاید این تصمیم از اینکه همه این کارها را خودتان انجام دهید عاقلانه‌‌‌‏تر باشد؛ به خصوص اگر تکنولوژی در حوزه تخصص‌‌‌‏های شما نیست. شاید استخدام یک کارشناس آی‌‌‌‏تی به اندازه وکیل و حسابدار برای‌‌‌‏تان مفید باشد.

یکی‌‌‌‏از اولویت‌‌‌‏ها در استفاده از تکنولوژی در کار، به‌‌‌‏کارگیری آخرین فن‌‌‌‏آوری‌‌‌‏های تلفن همراه است که موجب می‌‌‌‏شود دفتر کارتان هر جا می‌‌‌‏روید همراه‌‌‌‏تان باشد

هر سیستمی که به‌‌‌‏وسیله تکنولوژی کار می‌‌‌‏کند، باید همزمان با رشد کسب و کارتان ارتقا یابد. اگر در همان ابتدا در این زمینه عاقلانه سرمایه‌‌‌‏گذاری کنید، به احتمال زیاد بعدا وادار نخواهید شد که برای ارتقای سیستم بودجه سنگینی خرج کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر بعدها به پیاده‌‌‌‏سازی تکنولوژی جدیدتر نیاز پیدا کنید، ممکن است در گردش کار وقفه ایجاد شده و نارضایتی احتمالی مشتریان را به دنبال داشته باشد.

یکی‌‌‌‏از اولویت‌‌‌‏ها در استفاده از تکنولوژی در کار، به‌‌‌‏کارگیری آخرین فن‌‌‌‏آوری‌‌‌‏های تلفن همراه است که موجب می‌‌‌‏شود دفتر کارتان هر جا می‌‌‌‏روید همراه‌‌‌‏تان باشد؛ اقدامی که بسیار ساده و کم هزینه و درعین حال پرفایده است.

راه حل‌‌‌‏های مبتنی بر فناوری کلاد کامپیوتینگ Cloud computing، همچون ایمیل، داکیومنت شیرینگ Document sharing و استوریج Storage، می‌‌‌‏توانند در بیزینس‌‌‌‏تان به خوبی عمل کنند و باعث شوند بتوانید پول‌‌‌‏تان را برای خرید برنامه‌‌‌‏های تخصصی‌‌‌‏تر صرفه‌‌‌‏جویی کنید.

کلاد کامپیوتینگ، نوعی سیستم فناوری اطلاعات است که در هر جایی دسترسی فرد را به تمام اطلاعات و منابع سازمانش از طریق اینترنت امکان‌‌‌‏پذیر کرده و از راه دور می‌‌‌‏تواند به راحتی امور مختلف را مدیریت کند.

خوب است که برای شناسایی گزینه‌‌‌‏هایی که برای شرایط‌‌‌‏‌‌‌‏تان بهترین هستند، کمی تحقیق کنید. اگر به‌‌‌‏خوبی درباره این فناوری‌‌‌‏ها آگاهی کسب کنید، اتخاذ هر نوع از این تکنولوژی‌‌‌‏ها می‌‌‌‏تواند موفقیت‌‌‌‏آمیز باشد.

همچنین اگر نیازهایتان را به درستی تجزیه و تحلیل کنید، موجب می‌‌‌‏شود که سرمایه‌‌‌‏تان بیشتر حفظ شود.

از کجا معلوم! شاید مناسب‌‌‌‏ترین گزینه برای کسب و کارتان خرید یک دستگاه قهوه ساز یا کتری برقی باشد که از صرف هزینه‌‌‌‏های زیاد در کافی شاپ محلی‏تان معاف‌‌‏تان کند.

مطالب دیگر:

دستاویزی برای نسل‌کشی : صلح آمیزترین اعتراض جهان، بهانه‌‌‌‌‏ای برای کشتار می‌‌‌‌‏شود

شاهدان : چهره راننده مهاجم تورنتو به اهالی کشور‌‏های خاورمیانه شباهت داشت

هنر مذاکره : چگونه به توافق دست یابیم

اخبار مرتبط