Search
Asset 2

برترین کشورهای گردشگری پزشکی

برترین کشورهای گردشگری پزشکی

برترین کشورهای گردشگری پزشکی

معمولا بیشتر افراد برای درمان شرایط خود به دنبال پزشکان خارجی می روند. اغلب این بیماران به دنبال خدمات با کیفیت پزشکی با هزینه مناسب هستند. اما همیشه انتخاب بهترین مقصد برای مراقبت از سلامت آسان نیست.

به گزارش مجله اینترنتی به نقل از مجله سفر؛ برای اینکه بتوانید چنین جستجویی را ساده تر کنید در این مقاله فهرستی از مقاصد گردشگری پزشکی را برایتان بیان خواهیم کرد که به کمک آن ها می توانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید. همانطور که می دانید بیمارستان های کشور ما خدمات بسیار با کیفیتی را در اختیار افراد قرار می دهند و بیماران از سرتاسر کشورهای مختلف برای درمان شرایط خود به کشور ما سفر می کنند. اما اگر در مورد تصمیم خود مصمم هستید می توانید در این مقاله همراه ما باشید.

تایلند برای جراحی پلاستیک:

در حال حاضر تایلند یکی از مقاصد پزشکی مقرون به صرفه است. بیشتر فرایندهایی که در این کشور انجام می شود ۴۰ الی ۶۰ درصد هزینه کمتری نسبت به آمریکا و اروپا دارند. اداره گردشگری تایلند گزارش کرده است که بیماران اسیای جنوب شرقی حدود ۸۰ درصد توریست های پزشکی تایلند را تشکیل می دهند. تایلند شهرت خوبی را در طول سال ها به خاطر جراحی به دست آورده است اما فرایندهای دیگری همچون جراحی زیبایی، دندانپزشکی و طب سنتی تایلندی در این کشور ارائه می شود.

مالزی برای پوست:

بسیاری از گردشگران پزشکی که از مالزی دیدن می کنند، از سایر کشورهای آسیایی و نیز از انگلستان، استرالیا و خاورمیانه هستند. اعتقاد بر این است که ۱۲۰۰۰ گردشگر پزشکیآمریکایی سالانه از این کشور بازدید می کنند. به گزارش شورای سفر بهداشت مالزی، ۶۰ درصد مسافران سلامت از اندونزی به این کشور می آیند. بیماران برای لقاح آزمایشگاهی، درمان تومور، جراحی عمومی و درمان بیماری زنان مراجعه می کنند. در سال ۲۰۱۳ گزارش شد که بین ۵۶۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰۰ گردشگر پزشکی از مالزی بازدید کرده اند.

آلمان برای انکولوژی:

آلمان با وجود تعدادی از مراکز درمانی پیشرفته و متخصصان سرطان به عنوان یکی از کشورهای برجسته جهان برای انکولوژی، شهرت و اعتبار خوبی دارد. بیماران معمولا به دلیل عدم دسترسی به مراقبت های تخصصی در کشور خودشان، از سراسر جهان برای درمان سرطان به آلمان سفر می کنند. بیمارستان های درمان انکولوژی را می توان در شهرهای بزرگ برلین، هامبورگ، مونیخ و دورتموند یا شهرهای کوچکتری که به ارائه کیفیت مراقبت مشهور هستند همچون هایدلبرگ، زیگبورگ و ویسبادن پیدا کرد.

کاستاریکا برای مراقبت های دندانی:

کاستاریکا کشوری است که به خاطر فضای آرام و منظره ای که از جنگل های بارانی و مایل از خط ساحلی نامنظم دارد شناخته شده است. این کشور دارای بیمارستان های معتبر JCI و همچنین بسیاری از کلینیک های خصوصی است که بخش گردشگری پزشکی آن با توجه به یافته های Promed در سال ۲۰۱۱ با نرخ سالانه ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد می کند. آنها عمدتا روش های تخصصی در جراحی زیبایی، ارتوپدی ، زنان و دندانپزشکی را ارائه می کنند. سیستم بهداشتی کاستاریکا بالاتر از ایالات متحده است و هزینه های آن تقریبا نصف هزینه های موجود در آمریکاست. ۹۰ درصد از گردشگران پزشکی آنها آمریکایی و کانادایی هستند. سایر افراد بیشتر از اسپانیا و برزیل بازدید می کنند.

مکزیک برای دندانپزشکی:

بسیاری از کلینیک ها در مکزیک متعلق به شرکت های آمریکایی یا بیمارستان هایی هستند که بیماران را از فرودگاه جذب خود می کنند. مکزیک در حال حاضر دارای هفت بیمارستان JCI معتبر است. بسیاری از آنها در مکزیک متعلق به ایالات متحده آمریکا و تحت مدیریت آن هستند. بیمارانی که از ایالات متحده آمریکا و کانادا به این کشور سفر می کنند معمولا به دنبال خدمات دندانپزشکی هستند اما دیگر درمان هایی که به شدت دنبال می شوند عبارتند از: جراحی زیبایی، جراحی چاقی و پزشکی عمومی.

به کمک این فهرست می توانید بهترین مقصد گردشگری پزشکی را برای خود انتخاب کنید که با نیازهایتان سازگار است. فقط یک قانون طلایی را به خاطر داشته باشید و آن هم تحقیق کامل در مورد کلینیک ها و موقعیتی است که می خواهید به آن سفر کنید.

منبع: کشورهای گردشگری پزشکی

مطالب دیگر:

کاهش خواب آلودگی و تسکین دردها با استفاده از طب فشاری (ویدئو)

برای پیوند عضو هرگز به چین سفر نکنید

خاصیت‌های درمانی زنجبیل تازه

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی