Search
Asset 2

برجی در تورنتو که بیشتر به درختی عظیم شبیه است!

ساختمان درختی
نمایی از ساختمان درختی که در آینده قرار است ساخته شود (Via dezeen.com)
ساختمان درختی
نمایی از ساختمان درختی که در آینده قرار است ساخته شود (Via dezeen.com)

کمی باورنکردنی است، اما به زودی برجی در تورنتو ساخته می‌‌‌‏شود که بیشتر به درختی عظیم‌‌‌‏الجثه یا کوهی از گیاه شباهت دارد تا ساختمانی مسکونی!

به نوشته وب‌‌‌‏سایت دزین، طبق برنامه‌‌‌‏ریزی‌‌‌‏هایی که برای توسعه بیشتر تورنتو انجام گرفته، این شهر در ماه‌‌‌‏های آتی شاهد ساخت و ساز ساختمان‌‌‌‏های مسکونی بلندی با کاربری چند منظوره خواهد بود که منظره شهر را در آینده متحول می‌‌‌‏کند.

پیشرفت‌‌‌‏ها و تحولات بی‌‌‌‏شماری که با این ساخت و سازها به شهر تورنتو می‌‌‌‏آیند، شامل آوردن سرسبزی و طبیعت به ساختمان‌‌‌‏ها هستند. ساختمان‌‌‌‏هایی بسیار سرسبزتر از آنچه انتظار دارید.

یکی از خارق‌‌‌‏العاده‌‌‌‏ترین و منحصر به فردترین این ساختمان‌‌‌‏ها، برج درختی شکل تورنتو به نام Toronto Tree Tower است که همان‌‌‌‏طور که از نامش پیداست، چیزی شبیه درخت است.

این برج دارای ۱۸ طبقه و ۶۲ متر ارتفاع است که در راستای روند توسعه‌‌‌‏های جدید در تورنتو، قرار است به هدف الحاق عناصر طبیعی به بناهای عظیم شهری جامه عمل بپوشاند.

 تمام دور تا دور این برجِ درختی بالکن‌‌‌‏هایی قرار دارد که داخل‌‌‌‏شان با درختچه‌‌‌‏ها، گلدان‌‌‌‏ها و باغچه‌‌‌‏های کوچک پر شده است.

نمای بیرونی ساختمان هم از بالا تا پایین، به جای شیشه یا مواد بتنی رایج، از چوب طبیعی پوشیده خواهد شد.

این پروژه عظیم شامل بخش اصلی فضای مسکونی و نیز فضاهای عمومی همچون کافه، مهدکودک و کلاس‌‌‌‏های آموزشی است.

شرکتی که قرار است برج درختی تورنتو را بسازد، در استفاده از عناصرطبیعی به معماری شهری شناخته شده و این شرکت هر آنچه غیر از بتن سرد را که با محیط شهری پیوسته است، به نرمی و ملایمت به بناها اضافه می‌‌‌‏کند.

مطالب دیگر:

برنامه پریدهای شاد انتاریو در آستانه سال نوی میلادی

آغاز تور جهانی بی‌‏نظیر رقص و موسیقی شن‌‌‌‌‌‌‏یون / تورنتو

مادر و دختری پس از ۸۲ سال جدایی یکدیگر را پیدا کردند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی