Asset 2

برخورد سرد مکرون با امیرعبداللهیان در اردن

(Khalil Mazraawi / AFP via Getty Images)
(Khalil Mazraawi / AFP via Getty Images)

دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه اعلام کرد در جریان کنفرانس بغداد ۲ که در اردن برگزار شد، وزیر خارجه جمهوری اسلامی تلاش کرد خود را به مکرون نزدیک کند.

به دنبال انتشار تصاویری از قدم‌زدن امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در حاشیه نشست بغداد ۲ در اردن، دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه اعلام کرد که هیچ دیدار رسمی با این مقام حکومت ایران نداشته است.

مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی با انتشار توییتی نوشت: در گفتگوی تلفنی که با دفتر رئیس‌جمهور فرانسه داشتم اعلام کردند؛ این نشست جهانی در مورد عراق بوده و مکرون هیچ دیدار رسمی با وزیر خارجه جمهوری اسلامی نداشته است و هرگز با او دست نداده، بلکه در حاشیه نشست امیر عبداللهیان خود را به مکرون نزدیک کرده است.

کنفرانس بغداد ۲ سه‌شنبه ۲۹ آذرماه با حضور روسا و نمایندگان ۱۲ کشور و ۵ سازمان منطقه‌ای و بین‌المللی در بحرالمیت اردن برگزار شد.

در این کنفرانس رهبران کشورهای اردن، مصر، عراق، کویت و فرانسه حضور داشتند و حسین امیرعبداللهیان نیز به نمایندگی از جمهوری اسلامی در این نشست شرکت کرده بود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی