logo_eet

سفیر ایالات متحده برای آزادی بین‌المللی مذهبی: برداشت اجباری اعضای بدن در چین قابل چشم‌پوشی نیست

برداشت اجباری اعضای بدن در چین قابل چشم‌پوشی نیست چین در جنگ با ایمان است این جنگی است که آنها پیروز نخواهند شد شکنجه وحشیانه فالون گونگ
سام براون‌بک، سفیر آزادی بین‌المللی مذهبی ایالات متحده (Samira Bouaou/The Epoch Times)

سام براون‌بک، سفیر آزادی بین‌المللی مذهبی ایالات متحده، در مصاحبه‌ای با اپک‌ تایمز در ۳۱اوت۲۰۲۰، درباره نقض حقوق بشر در چین تأکید کرد. او گفت: «چین در جنگ با ایمان است. این جنگی است که آنها پیروز نخواهند شد، این جنگی است که انسان برای هزاره‌ها سعی در پیروزی آن داشته است و آنها در این جنگ پیروز نخواهند شد و در گذشته نیز برنده آن نبوده‌اند.»

او افزود که ازجمله گروه‌های سرکوب‌شده در چین‌، فالون گونگ است. آزار و اذیت شدید، مانند برداشت اجباری اعضای بدن، ازسوی بسیاری از مردم در جامعه بین‌المللی نادیده گرفته شد. او گفت: «و فقط از نظر روحی درباره آن فکر کنید که فرد را می‌گیرید و مورد آزار و اذیت قرار می‌دهید. درصدد هستید آنها را بکشید و سپس اعضای بدن آنها را برای فروش برداشت کنید. این دقیقاً همان چیز وحشتناکی است که اتفاق می‌افتد.»

بیشتر بخوانید: یک دادگاه مستقل: چین هنوز در حال کشتن انسان‌ها برای برداشت اجباری اعضای بدن است

براون‌بک یک ماه پیش مقاله‌ای نوشت و در آن بر موضوع انسانیت تأکید کرد. این مقاله با عنوان «چرا بشریت در نبرد آزادی مذهبی پیروز خواهد شد،» در تاریخ ۲۸ژوئیه۲۰۲۰ در و‌ب‌سایت وزارت امور خارجه ایالات متحده منتشر شد. «اینانسانیت ماست، پرده پرنقش و نگار الهام‌بخشی از خوبی که ما را به هم پیوند می‌دهد. این همان چیزی است که وقتی آزادیم که ایمان داشته باشیم یا نداشته باشیم و طبق آن عقاید عمل کنیم، همانطور که وجدان‌مان ما را هدایت می‌کند، روی می‌دهد. این انسانیت است که باعث می‌شود آزادی مذهبی همیشه در برابر دولت‌ها و دست‌اندرکاران غیردولتی که به دنبال سرکوب و کنترل آن هستند پیروز میدان باشد.»

چنین فاجعه‌هایی ازسوی سایر سازمان‌های دولتی ایالات متحده و سازمان‌های مختلف نیز تشخیص داده شده است. در گزارش سالانه ۲۰۲۰ که توسط کمیسیون بین‌المللی آزادی مذهبی ایالات متحده (USCIRF)  در آوریل منتشر شد، همچنین به آزار و اذیت شدید علیه فالون گونگ در چین اشاره شده است. هزاران تمرین‌کننده فالون گونگ در طی سال ۲۰۱۹ به‌خاطر انجام تمرینات مدیتیشن یا توزیع مطالب درباره عقایدشان دستگیر شدند. مدافعان حقوق بشر و محققان شواهدی را ارائه دادند که نشان می‌دهد عمل برداشت اجباری اعضای بدن در چین از زندانیان عقیدتی، که بسیاری از آنها تمرین‌کنندگان فالون گونگ هستند، در مقیاس قابل‌توجهی همچنان ادامه دارد.»

بیشتر بخوانید: بیست‌ویک سال ایستادگی فالون‌گونگ در برابر آزار و شکنجه: عهد و پیمان به وجدان انسانی

به همین ترتیب، کمیته خطر کنونی: چین (CPDC)، سازمان مستقل و غیرحزبی، در تاریخ ۲۷مه با صدور بیانیه‌ای خواستار ایستادگی دولت ایالات متحده برای آزادی مردم هنگ کنگ شد. علاوه‌بر مهار فعالیت‌های رژیم کمونیستی چین و اجرای تحریم‌ها، پیشنهاد شد که «برای شناسایی اعمال حزب کمونیست چین درخصوص نسل‌کشی ازطریق برداشت اعضای بدن و برای جلوگیری از این کار باید تلاشی ملی انجام پذیرد. برداشت اعضای بدن، تجارتی بین‌المللی است که و اعضای بدن مورد نیاز برای پیوند، به‌طور اجباری و اغلب به‌طرز  وحشیانه و قاتلانه از اعضای گروه‌های مذهبی و اقلیت‌های قومی، زندانیان سیاسی و سایر افراد برداشته می‌شود.»

«اگر در مقابل ستمگر ایستادگی نکنید، آنها به جنایت‌شان ادامه می‌دهند»

براون‌بک در مصاحبه‌اش با اپک تایمز در تاریخ ۳۱اوت، با گفتن اینکه سرشت بشری از آزادی شرافتمندانه‌ای برخوردار است، گفتگو را آغاز کرد. او توضیح داد: «این سرشت بشری است که از آزادی باوقاری برخوردار است. فکر نمی‌کنم که هیچ حکومتی طی زمان طولانی بتواند در این جنگ پیروز شود تا مردم را از آزادی جدا کند، این در درون ماست، در سرشت خلاق ما نهفته است که آزادی بخواهیم.»

اما چالش‌های جدی در مکان‌هایی مانند چین وجود دارد. او در ادامه افزود: «… تخریب کلیسای خانگی، اقدام به کنترل کلیسای کاتولیک، آزار و شکنجه فالون گونگ، گزارش معتبری که درحال حاضر درباره وقوع برداشت اعضای بدن انجام شده است، این دقیقاً به‌طور سراسری است. همه جا هست. در سراسر آن کشور صورت گرفته است.»

براون‌بک گفت که حزب کمونیست چین می‌خواست رهبر جهان باشد، اما درنهایت «منجر به آزار و شکنجه جهان» شد. در این بین، بسیاری از افراد توجه چندانی به آن نکرده‌اند. او گفت: «طی سال‌های بسیار، دنیا به‌نوعی به آنچه فالون گونگ درباره برداشت اعضای بدن می‌گفت چشم‌شان را بستند.» اما اکنون شواهدی در دسترس است که وجود آن را تأیید می‌کند.»

او در ادامه افزود: «ما درباره دهه ۱۸۰۰ یا ۱۹۴۰ صحبت نمی‌کنیم. اکنون سال ۲۰۲۰ است و این اتفاق رخ می‌دهد. و این در دنیای امروز ما اتفاق می‌افتد. فکر می‌کنم به‌محض اینکه مردم درباره آن می‌شنوند، باید کاملاً باعث دلهره و وحشت آنها شود که فکر کنند این اتفاق درحال وقوع است. در حقیقت ، اگر حزب کمونیست چین صادق باشد، سیستم پیوند اعضای بدن را برای تحقیق باز می‌گذاشت، اما ترجیح داد این کار را انجام ندهد.

با توجه به اینکه بسیاری از گروه‌ها با مقاومت در برابر حزب کمونیست چین، به دست آن مورد آزار و اذیت قرار گرفتند، مردم برای مقابله با این رژیم مستبد و خودکامه باید به هم ملحق شوند. براون‌بک توضیح داد: «در طول تاریخ این کاری درست بوده است. اگر شما در برابر زورگو مقاومت نکنید، آنها بیشتر به جنایت‌شان ادامه می‌دهند، کمونیسم به‌عنوان یک فلسفه، از همان ابتدا با باور و ایمان مشکل داشته است. همیشه باور و ایمان را مورد آزار قرار داده است. هیج فضایی برای اعتقاد به اقتدار اصول اخلاقی بالاتر ندارد. مرجع عالی اخلاقی، حزب کمونیست است. آنها به هیچ نوع اقتدار دیگری وفادار نیستند و بنابراین، ممکن است به گروه کوچکتری حمله کنند، اما بعد سراغ گروه‌های بعدی می‌‌روند و کارشان را انجام می‌دهند.»

قدرت سرشت خوب انسان

براون‌بک در مقاله ۲۸ ژوئیه خود با عنوان «چرا بشریت در نبرد آزادی مذهبی پیروز خواهد شد،» نوشت: «هیچ دولت، موجودیت یا شخصی در جهان وجود ندارد که بتواند افکار را در ذهن یا قلب ما محدود کند.»

بااین‌وجود، دولت‌های مستبدی مانند حزب کمونیست چین «ممکن است تلاش کنند بیان، اعمال یا تبادل افکار و عقاید ما را محدود کنند. همانطور که مردم بر این موانع غلبه پیدا می‌کنند، چنین بدبختی‌هایی می‌توانند به فرصتی تبدیل شوند که انسانیت واقعی را آشکار سازد.»

براون‌بک در پایان مقاله‌اش گفت که به انسانیت ایمان دارد. او توضیح داد: «این همان چیزی است که هر یک از این اخبار خوب و تعداد بی‌شمار دیگر مانند آنها، نشان می‌دهند. هر یک از آنها نمونه والایی از مقاومت، شفقت و شرافت روح بشر است که با ایمان و اعتقاد پایه‌ریزی می‌شود. این انسانیت ماست که اثر می‌گذارد و همین انسانیت است که در نبرد نهایی برای آزادی مذهب پیروز خواهد شد.»

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

تهیه چهار قلب فقط در ۱۰ روز! افزایش نگرانی‌ها از برداشت اجباری اعضای بدن در چین

کودکانی که بیش از یک دهه پیش شیرخشک‌های‌‏ آلوده چینی مصرف کرده‌اند، هنوز از بیماری‌هایی رنج می‌‏برند

منطقه‌ مغولستان چین از ارائه‌ وام بانکی و طرح‌های تأمین اجتماعی به والدین کودکانی که سیاست‌های جدید مدارس را تحریم کرده‌اند خودداری می‌کند

یک مؤسسه چینی در دانشگاه‌های ایران فرهنگ کمونیسم را ترویج می‌دهد

اخبار مرتبط