logo_eet

ویرجینیا برای محکوم‌کردن برداشت اجباری اعضای بدن در چین لایحه‌ای را تصویب می‌کند

برداشت اجباری اعضای بدن رژیم کمونیستی حاکم بر چین، زندانیان عقیدتی را در مقیاس گسترده كشته و اعضای بدن آنها را برای عمل پیوند فروخته است و
تمرین کنندگان فالون گونگ در ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۶ در واشنگتن راهپیمایی برگزار کردند و خواستار محاکمه جیانگ زمین، دیکتاتور سابق حزب کمونیست چین شدند، کسی که آزار و شکنجه فالون گونگ در چین را آغاز کرد. (Larry Dye / Epoch Times)

 در تاریخ ۲۷ژانویه۲۰۲۱، شورای نظارت بر بخش فردریک(FCSB) در ویرجینیا به‌عنوان هشدار به ساکنان محلی برای جلوگیری از سفر آنها به چین به‌منظور  پیوند اعضای بدن و سهواً مشارکت در جنایت، قطعنامه‌ای را تصویب کرد تا برداشت اجباری اعضای بدن از زندانیان عقیدتی را محکوم کند که به‌دست حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) انجام می‌شود.

در این قطعنامه آمده است که گزارش‌های معتبر از منابع مختلف نشان می‌دهند که رژیم کمونیستی حاکم بر چین، زندانیان عقیدتی را در مقیاس گسترده کشته و اعضای بدن آنها را برای عمل پیوند فروخته است و این جنایت تا امروز نیز در چین همچنان ادامه دارد.

در تاریخ ۲۷ژانویه۲۰۲۱، شورای نظارت بر بخش فردریک(FCSB) در محکومیت کشتار زندانیان عقیدتی به دست حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) به‌خاطر اعضای بدن‌شان قطعنامه‌ای را به تصویب رساند. (تصویر از فیلم جلسه هیئت‌مدیره شهرستان)
حامی قطعنامه: حزب کمونیست چین اعضای بدن تمرین‌کنندگان فالون گونگ و سایر گروه‌ها را به زور برداشت می‌کند

این قطعنامه که توسط بک گریک سرپرست شاون ال. گرابر ارائه شده است، به این منظور است که ساکنان بخش «قبل از تصمیم‌گیری درباره سفر برای انجام پیوند اعضای بدن در چین»، کاملاً از منبع اعضای بدن در چین مطلع شوند تا مبادا «ناخواسته در برداشت اجباری اعضای بدن با حمایت دولت، همدست محسوب نشوند.

کمیسر بخش از تمرین‌کنندگان فالون گونگ تشکر می‌کند که برای دنیا این امکان را فراهم می‌کنند به حقیقت آگاه شوند

کمیسر بخش دیوید د. استیگمایر گفت: «این جنبشی است که در سراسر جهان مورد توجه بسیاری قرار گرفته و گسترش یافته است. درحال حاضر در چین حداقل ۷۰ میلیون تمرین‌کننده فالون گونگ وجود دارد. و به نظر می‌رسد که از نظر تعداد فراتر از تعداد افرادی است که عضو حزب کمونیست چین هستند. به همین دلیل است که رژیم آن را به‌عنوان تهدیدی در نظر می‌گیرد که باید با استفاده از هر روشی آن را متوقف کند، ازجمله این آزار و اذیت‌ها و شکنجه‌هایی شنیعی که علیه تمرین‌کنندگان فالون گونگ در‌حال انجام است.»

«من فقط می‌خواهم از سرپرست گرابر برای ارائه این طرح تشکر کنم. فکر می‌کنم این برای همه اعضای جامعه فردریک مفید است که بدانند در تجارت از این نوع با چین چه چیزی دخیل است. من فقط می‌خواهم از تمرین‌کنندگان فالون گونگ به‌خاطر شجاعت و استقامتشان، در اطلاع‌رسانی به جهانیان درباره این فاجعه قدردانی کنم.»

سه تمرین‌کننده فالون گونگ سخن می‌گویند

الکس وانگ، ساکن ویرجینیا و تمرین‌کننده فالون گونگ، در جلسه استماع درباره این قطعنامه به هیئت گفت: «فالون گونگ روش معنوی باستانی است که بر اساس اصول حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری بنا شده و قبل از سال ۱۹۹۹، حزب کمونیست چین متوجه شد که بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر فالون گونگ را تمرین می‌کنند و این تمرین به‌طورکلی در بهبود وضعیت سلامتی بسیار تأثیرگذار است.

«اما، این موضوع باعث شد که جیانگ زمین، رهبر وقت ح‌ک‌چ، دچار حسادت و توهم دشمن‌پندارانه شود و عزمش را جزم کرد تا آزار و شکنجه فالون گونگ را در ژوئیه۱۹۹۹ آغاز کند.»

الکس با استناد به عفو بین‌الملل گفت که برای اجرای این آزار و شکنجه، ح‌ک‌چ یک کمپین گسترده بدنام‌سازی علیه فالون گونگ را در خانه و خارج از کشور آغاز کرده است.

او گفت: «آزار و شکنجه فالون گونگ ۲۰ سال است که ادامه دارد. حتی در طی پاندمی کنونی، ح‌ک‌چ آزار و اذیت، بازداشت، زندانی‌کردن و شکنجه تمرین‌کنندگان فالون گونگ را در سراسر کشور افزایش داده است. برخی از آنها تا حد مرگ مورد آزار و شکنجه قرار گرفتند.

تینی تانگ، یکی دیگر از ساکنان ویرجینیا و تمرین‌کننده فالون گونگ، گفت که برداشت اجباری اعضای بدن به‌دست حزب کمونیست عمدتاً علیه تمرین‌کنندگان فالون گونگ انجام می‌شود. او گفت: «در این زمان، ما نمی‌توانیم ح‌ک‌چ را از ادامه جنایات خود متوقف کنیم، اما می‌توانیم از مشارکت احتمالی ساکنان در قتل افراد بی‌گناه جلوگیری کنیم.»

او یکی از ساکنان محلی را به عنوان نمونه ذکر کرد که زمانی به او پیشنهاد شده بود با هزینه ۵۰ هزار دلار برای تعویض کلیه به چین سفر کند، اما او این فرصت را نادیده گرفت زیرا از جنایات حزب کمونیست چین اطلاع داشت و می‌دانست که به‌دست‌آوردن عضوی مناسب در چنین مدت کوتاهی کاملاً مشکوک خواهد بود.

کری نونز، سومین نفر از ساکنان ویرجینیا و تمرین‌کننده فالون گونگ، گفت: «وقتی رژیم کمونیستی مرتکب جرم می‌شود، همیشه سعی می‌کند دیگران را نیز به همراهی با خودش بکشاند … قطعنامه شما اطمینان خواهد داد که به همه ساکنان بخش درخصوص برداشت اجباری اعضای بدن انسان هشدار داده می‌شود. ما باور داریم که این امر نه تنها جان انسان‌ها را نجات می‌دهد، بلکه مهمتر از همه، وجدان مردم را نیز نجات خواهد داد.»

***

در زیر متن کامل این قطعنامه آورده شده است.

هیئت نظارت
قطعنامه

برای آگاهی‌دادن به ساکنان و جامعه پزشکی در بخش فردریک درباره خطر سفر به چین برای عمل جراحی پیوند اعضای بدن با توجه به گزارش‌های اخیر درخصوص برداشت اجباری اعضای بدن از زندانیان عقیدتی با حمایت دولت.

درحالی‌که، گزارش‌های گسترده و معتبر، کشتار جمعی زندانیان عقیدتی گروه‌های اقلیت مذهبی و قومی در جمهوری خلق چین را نشان داده است که به‌منظور بدست‌آوردن اعضای بدن آنها برای پیوند انجام می‌شود؛ و

درحالی‌که، دادگاه چین، دادگاه مستقلی در لندن به ریاست سر جفری نایس کیو‌سی، که دادستان دادگاه بین‌المللی کیفری یوگسلاوی سابق بود، در تاریخ ۱۸ژوئن۲۰۱۹، در یک تصمیم قطعی در جلسه رسیدگی پایان سال خود به این نتیجه رسید که قتل بازداشت‌شدگان در چین برای پیوند اعضای بدن درحال انجام است و همچنان ادامه دارد: و

درحالی‌که، یک گزارش تحقیقاتی منتشر‌شده ازسوی وکیل مدافع حقوق بشر دیوید ماتاس، وزیر امور خارجه سابق کانادا در امور آسیا و اقیانوسیه، دیوید کیلگور و روزنامه‌نگار اتان گاتمن، تخمین زده است که چین درحال انجام اعمال جراحی پیوند براساس «یک سیستم پیوند اعضای بدن در مقیاس صنعتی، با همدستی مستقیم دولت است که از طریق سیاست‌های ملی و بودجه کنترل می‌شود و هر دو سیستم  مراقبت‌های بهداشتی نظامی و غیرنظامی را درگیر آن می‌کند»، همانطور که کیلگور این شیوه‌ها را در سخنرانی خود در پارلمان اروپا در سال ۲۰۱۶ توصیف کرد؛ و،

درحالی‌که، در ژوئن ۲۰۱۶، مجلس نمایندگان ایالات متحده، برای محکوم‌کردن برداشت سیستماتیک اعضای بدن با همدستی دولت از زندانیان عقیدتی، به اتفاق آرا قطعنامه ۳۴۳ مجلس را تصویب کرد؛ و

درحالی‌که، رسانه ها این مشکل را چندان پوشش نداده‌اند، بااین‌وجود ده‌ها نفر از ساکنان بخش فردریک نگرانی‌شان را به هیئت نظارت بر بخش فردریک ابراز کردند؛ و

درحالی‌که، ساکنان بخش فردریک باید قبل از تصمیم‌گیری درباره سفر به‌منظور پیوند اعضای بدن در چین، از منبع اندام در چین کاملاً مطلع شوند؛ و،

درحالی‌که، هیئت نظارت بر بخش فردریک می‌خواهد در افزایش آگاهی در این زمینه کمک کند؛

از این پس، ازسوی هیئت نظارت بر بخش فردریک تصویب می‌شود  که ما برداشت غیرقانونی و غیراخلاقی اعضای بدن را که به‌طور مستقیم تحت حمایت دولت جمهوری کمونیست خلق چین انجام می‌شود؛ و،

قطعنامه علاوه‌براین این تصویب می‌کند که ساکنان و جامعه پزشکی درحال خدمت‌رسانی به بخش فردریک و منطقه نزدیک، از بی‌عدالتی‌های ذاتی توریسم پیوند اعضای بدن در چین آگاه شوند و اینکه سفر به چین برای پیوند اعضای بدن ممکن است باعث شود که شهروندان محلی ما ناخواسته در زمینه برداشت اجباری اعضای بدن از زندانیان عقیدتی با همدستی دولت شریک جرم محسوب شوند.

و همچنین تصویب می‌کند که هیئت نظارت بر بخش شهرستان فردریک نسخه‌هایی از این قطعنامه را به هیئت نماینگان بخش فردریک، در مجمع عمومی ویرجینیا و نمایندگان ویرجینیا به کنگره ایالات متحده ارائه می‌دهد.

این قطعنامه در بیست‌و‌هفتم ژانویه۲۰۲۱ تصویب شد.

چارلز اس. دی‌هاون، جونیور، رئیسشاون ال. گرابرجی. داگلاس مک‌کارتیرابرت دبلیو. ولزبلین پی. داندیوید دی. استگمایرجودیت مک کان-اسلاتر

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

فالون دافا، مدیتیشنی که بیش از صد میلیون نفر آن را تمرین می‌کنند

ویدئو: شش دلیل که نشان می دهد برداشت اجباری اعضای بدن در چین حقیقت دارد

گزارش سازمان صلح جهانی‌، به‌طور برجسته‌ای به ‌برداشت اجباری اعضای بدنِ زندانیان عقیدتی در چین اشاره دارد

اخبار مرتبط