Asset 2

پاسخ کمپین ترامپ به فایل صوتی ضبط‌ شده از تماس تلفنی رئیس جمهور و وزیر داخلی جورجیا  

شش ایالت یافته‌های گزارش وی منتشر شده در ۱۷ دسامبر و با عنوان «فریب بی‌عیب و نقص»، این ادعا را طرح می‌کند انتخابات «احتمالاً از ترامپ دزدیده
(Saul Loeb/AFP via Getty Images)

کمپین انتخاباتی ترامپ به فایل صوتی ضبط و منتشر شده توسط واشنگتن پست در روز یکشنبه، از تماس بین دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و برد رفنسپرگر وزیر داخلی جورجیا که در مورد صحت انتخابات متمرکز بود، واکنش نشان داده است.

واشنگتن پست نخست قطعاتی از تماس یک ساعته روز شنبه را منتشر کرد که شامل مشارکت رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید مارک میدوز، کلتا میتچل، وکیل مدافع کمپین انتخاباتی و رایان جرمنی، وکیل رفنسپرگرنیز بود.

متن کامل گفتگو نشان می‌دهد که رئیس جمهور تعدادی ادعا درباره بی‌نظمی در انتخابات را مطرح کرده است، از جمله رأی‌هایی که دوبار ریخته شده، رأی دادن افراد مرده و ریز ریز شدن برگه‌های رأی متعلق به ترامپ، به همراه سایر ادعاهای «تقلب و فساد» که رئیس جمهور گفت باعث از بین رفتن پیروزی او در جورجیا شده است.

برد رفنسپرگر و جرمنی در خلال تماس بارها و بارها با ادعای ترامپ مخالفت کردند و به طور کلی اظهار داشتند که موارد مطرح شده توسط رئیس جمهور نادرست و خلاف واقع است.

جیسون میلر، مشاور ارشد ستاد انتخاباتی ترامپ، در تاریخ سوم ژانویه در توییتی نوشت «که فایل کامل صدای ضبط شده نشان می‌دهد که برد رفنسپرگر یک مزدور است، ترامپ از کار وحشتناک رفنسپرگر پرده برداشت، همه مقاماتی که انتخابات جورجیا را اداره می‌کنند آشغال هستند. ترامپ ایالت را برنده شده است.»

اپک تایمز در مورد اظهارات میلر به دفتر وزیر داخلی جورجیا مراجعه کرده است.

چند ساعت قبل از انتشار صدای ضبط شده توسط واشنگتن پست، ترامپ در توییتر خود گفت که از رفنسپرگر در مورد تعدادی از بی‌نظمی‌های مربوط به انتخابات سوال کرده است، رئیس جمهور ادعا کرد رفنسپرگر مایل نیست یا نمی‌تواند پاسخ دهد.

ترامپ نوشت «من دیروز با وزیر امور داخلی برد رفنسپرگر در مورد شهرستان فولتون و تقلب در رای‌گیری در جورجیا صحبت کردم. او تمایلی نداشت، یا قادر به پاسخگویی به سوالاتی مانند کلاهبرداری‌هایی نظیر برگه‌های رای زیر میز، تخریب آرا، رأی‌دهندگان خارج از ایالت، رأی دهندگان مرده و سایر موارد نبود.»

رفنسپرگر در یک توییت به اظهارات ترامپ پاسخ داد «با احترام به رئیس جمهور ترامپ، آنچه شما می‌گویید درست نیست. حقیقت روشن خواهد شد.»

بخش‌هایی از مکالمه نشان می‌دهد ترامپ ادعا می کند که هزاران رأی در جورجیا توسط افراد مرده ریخته شده است. «بنابراین مردگان رأی دادند و من فکر می کنم این تعداد نزدیک به ۵۰۰۰ نفر باشد…» رفنسپرگر در پاسخ گفت «تعداد واقعی دو نفر بود. دو نفر مرده بودند که رأی دادند.»

رئیس جمهور همچنین گفت که برخی از آرا سه بار اسکن شدند، وزیر امور داخلی در پاسخ گفت «ما از آن حسابرسی کردیم و به طور قطعی ثابت کردیم که آنها سه بار اسکن نشده‌اند.»

ادعاهای مطرح شده توسط ترامپ شامل رأی‌دهندگان غیرقانونی خارج از ایالت در جورجیا، هزاران نفری که در لیست ثبت نام رأی دهندگان نبوده‌اند و چند صد هزار امضای جعلی نیز بود.

ترامپ نتیجه گیری کرد که این تخلفات باعث از بین رفتن ۱۱،۷۷۹ رأی متعلق به او شده است.

رفنسپرگر پس از اینکه ترامپ ادعاهای خود را گفت، پاسخ داد «خوب، من به سخنان رئیس جمهور گوش دادم. رئیس جمهور ترامپ، ما چندین پرونده قضایی داشته‌ایم و باید در دادگاه به دادخواست‌ها و دعاوی پاسخ دهیم. ما معتقد به پیروزی شما نیستیم.»

دیوید شفر، رئیس حزب جمهوری خواه جورجیا، در توئیتی نوشت که ترامپ دو پرونده قضایی علیه رفنسپرگر به دلیل ضبط مخفیانه تماس صوتی از یک مکالمه محرمانه تنظیم کرده است.

مطالب دیگر:

هشت موفقیت دولت ترامپ

وی‌چت و تیک‌تاک به حزب کمونیست چین در کنترل افکار مردم در خارج از چین کمک می‌کنند

بیش از ۴۰۰ افسر سابق اطلاعاتی به بررسی موارد مشکوک انتخاباتی می‌پردازند

گروهی شش نفره، صدها سناتور ایالتی را در مورد بی‌نظمی‌های انتخابات توجیه کردند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی