Search
Asset 2

اولین طوفان همراه با برف سال ۲۰۲۲ در آمریکا، بیش از ۷۰۰هزار نفر را بدون برق رها کرد

تگزاس با پاکسازی برف و یخ اخیر در تگزاس پس از چند روز سرمای غیر معمول، اجساد افرادی یافت می‌شود که پس از قطع برق میلیون‌ها خانه، از سرما مرد
(Montinique Monroe/Getty Images)

اولین طوفان سال نو در ۳ ژانویه برف را به چندین ایالت در شرق ایالات متحده آورد و صدها هزار نفر را بدون برق گذاشت.

بر اساس گزارش PowerOutage.US، برق نزدیک به ۴۰۰هزار خانوار در ویرجینیا از ساعت ۱۲:۲۵ بعد از ظهر قطع شد. ۱۵۲هزار خانوار دیگر در کارولینای شمالی و بیش از ۲۰۰هزار خانوار در مریلند، جورجیا و کارولینای جنوبی نیز بدون برق بودند.

به گزارش سرویس هواشناسی ملی، تا ظهر روز ۳ ژانویه، براثر بارش برف بیش از ۱۵ سانتی‌متر برف در بخش‌هایی از آلاباما، تنسی، ویرجینیای غربی، مریلند، نیوجرسی، ویرجینیا و کارولینای شمالی جمع شد.

پس از یک تعطیلات گرم، یک جبهه طوفان به برخی از مناطق ایالات متحده وارد شد و باعث کاهش دما و افزایش بادهای شدید در برخی از مناطقی شد که شاهد بارش برف بودند.

این آب و هوا باعث بسته شدن دفاتر فدرال در پایتخت کشور و چندین مدرسه شد که پیش از آن با مشکلات کارکنان سردرگریبان بودند. به آمریکایی‌هایی که می‌خواستند رانندگی کنند، درباره لغزنده بودن جاده‌ها همراه با دید کم، درختان و خطوط برق افتاده هشدار داده شد.

تصادفات با گذشت روز شروع شد و پلیس ایالت ویرجینیا تا ساعت ۸ صبح به ۸۲ مورد پاسخ داد. پلیس گفت که علت اکثر آنها «سرعت بیش از حد افراد در این شرایط بوده است» و از مردم خواست تا از سفر در جاده‌ها خودداری کنند مگر اینکه مجبور به سفر شوند.

خطوط هوایی اخیراً تحت تأثیر آب و هوا و همچنین مشکلات کارکنان قرار گرفته‌اند. به گفته ردیاب FlightAware، ۲۸۸۸ پرواز دیگر تا اوایل ۳ ژانویه لغو یا به تعویق افتاد.

مطالب دیگر:

فائوچی: تعداد کودکان بستری ناشی از کووید۱۹ «بیش از اندازه‌ واقعی» گزارش می‌شود

توییتر حساب رسانه‌ای را به دلیل نشر ویدئویی از انتقاد نماینده کنگره از شرکت‌های غول داروسازی تعلیق کرد

ویدئو: آیا تحریم دیپلماتیک المپیک زمستانی پکن تاثیری دارد؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی