Search
Asset 2

برنامه اسرائیل برای نابودی فرودگاه‌های سوریه جهت قطع ارسال سلاح از ایران به حزب‌الله

TASNIMNEWS.COM
TASNIMNEWS.COM

یک نشریه روسی خبر داد که اسرائیل در صدد توقف کامل پروازها میان سوریه و ایران است و برای جلوگیری از انتقال سلاح برای حزب‌الله لبنان، قصد دارد در این راستا همه فرودگاه‌های سوریه را از کار بیندازد.

نشریه روسی «نزاویسیمایا گازتا» گزارش داد، اسرائیل معتقد است که جمهوری اسلامی و رژیم بشار اسد از ناوگان هوایی مسافربری ایران و سوریه جهت انتقال سلاح برای حزب‌الله لبنان استفاده می‌کنند.

این نشریه ادامه داد: پیش‌ازاین بمباران فرودگاه دمشق موجب توقف موقت روند انتقال سلاح به سوریه شده بود و اکنون مقامات اورشلیم در حال بررسی گزینه بمباران گسترده و از کار انداختن تمام فرودگاه‌های سوریه هستند.

بر اساس این گزارش، یک مرکز آموزشی و پژوهشی اسرائیل به نام «الما» در گزارشی تأکید کرده که اکثر پروازهای مسافربری میان ایران و سوریه و نیز لبنان توسط هواپیمایی ایرانی «ماهان» انجام می‌شود که از سال‌ها پیش و به علت وابستگی به سپاه ایران تحریم شده است.

در این گزارش به نقل از مقامات اسرائیل گفته شده که اگر اسرائیل واقعا چنین تصمیمی بگیرد، اقدامش فقط شامل بمباران باند فرودگاه و زیرساخت‌های آن نخواهد شد و تمام سیستم کنترل پرواز را از کار خواهد انداخت.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی