Search
Asset 2

۴۵ سناتور جمهوری‌خواه با برگزاری دادگاه استیضاح ترامپ مخالفت کردند و گفتند این خلاف قانون اساسی است

برگزاری دادگاه استیضاح اگر بخواهیم هر سیاستمداری را به زندان بیندازیم، آیا می‌خواهیم هر سیاستمداری را که تلویحا از کلمات «مبارزه» در یک
(Samira Bouaou/The Epoch Times)

چهل و پنج سناتور جمهوری‌خواه با برگزاری دادگاه استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین مخالفت کردند و گفتند که استیضاح رئیس جمهور سابق مغایر با قانون اساسی است

همه بجز پنج سناتور حزب جمهوری‌خواه از طرحی که رند پاول سناتور جمهوری‌خواه در مخالفت با برگزاری دادگاه استیضاح پیشنهاد کرده بود، حمایت کردند و سیگنالی مبنی بر عدم وجود رای کافی برای محکوم کردن ترامپ ارسال کردند. محکومیت رئیس جمهور در جلسه استیضاح سنا به اکثریت دو سوم احتیاج دارد.

این طرح با ۴۵ رای مخالف استیضاح در مقابل ۵۵ رای موافق استیضاح نشان می دهد که ترامپ در جلسه دادرسی استیضاح محکوم نخواهد شد.

سناتورهای جمهوری خواه میت رامنی، بن ساسه، سوزان کالینز، لیزا مورکوفسکی و پت تومی در حمایت از دموکرات‌ها رای دادند تا طرح پیشنهادی رند پاول را رد و ترامپ را محکوم کنند. رامنی تنها سناتور جمهوری خواه بود که در اولین محاکمه استیضاح ترامپ در اوایل سال ۲۰۲۰ به محکومیت ترامپ رای داد.

در نهایت طرح پیشنهادی رند پاول با ۴۵ رای موافق در مقابل ۵۵ رای مخالف رد شد و بدین معنی است که دادگاه استیضاح برگزار خواهد شد. مجلس نمایندگان در اوایل این ماه به استیضاح ترامپ به اتهام «تحریک به شورش» رأی داد ، دموکرات‌ها ادعا کردند که ترامپ اوایل ماه جاری در پایتخت آمریکا تحریک به خشونت کرده است. در حالی که ترامپ از معترضین خواست که دست به اقدامات خشونت‌آمیز نزنند و بعداً به آنها گفت «با آرامش به خانه بروید.»

ترامپ اولین رئیس جمهوری است که دو بار استیضاح شده و اولین رئیس جمهوری است که پس از ترک دفتر خود استیضاح می‌شود.

رند پاول سناتور جمهوری‌خواه گفت:«اگر بخواهیم هر سیاستمداری را به زندان بیندازیم، آیا می‌خواهیم هر سیاستمداری را که تلویحا از کلمات «مبارزه» در یک سخنرانی استفاده کرده است استیضاح کنیم؟ شرم آور است.»

پاول افزود: «از ظهر چهارشنبه گذشته، دونالد ترامپ هیچ یک از مواضع ذکر شده در قانون اساسی را ندارد. او یک شهروند خصوصی است. رئیس دادگستری ریاست جلسه را برعهده ندارد، و همچنین تمایل ندارد که باشد. حضور وی در غیاب رئیس دادگستری نشان می‌دهد که این محاکمه رئیس جمهور نیست، بلکه یک شهروند خصوصی است.»

مطاب دیگر:

چاک شومر: جان رابرتز نمی‌خواهد ریاست جلسه دادگاه استیضاح دوم ترامپ را به عهده بگیرد

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۶ قسمت اول: کمونیسم پنهان در جنبش زیست محیطی

ترامپ برای پیشبرد منافع ایالات متحده «دفتر رئیس جمهور سابق» را افتتاح کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی